V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Celé je to o přehlednosti a usability webu, a zde to prostě není dobré.Datum registrace: 18. 8. 2007 Viz níže. Co není dobré pro náhodné kolemjdoucí, je třeba dobré pro pravidelné návštěvníky. Povíme si to po měsíci.
Já nechci přesouvat obecné vyhledávání někam, to je na dobrém místě a mělo by zůstat kde je. U přehledného a dobře organizovaného webu stejně nebude mít časté použití.
A jak se jinak orientovat ve stovkách či tisících článků, blogů, dotazů, zpráviček, hw záznamů? To se obávám, že jde jedině přes vyhledávání.
Homepage je výkladní skříň portálu, podle ní bývá web hodnocen. Je to vizitka webu.A tato vizitka AbcLinuxu je mezi českými (i cizími) weby ojedinělé vynikající. Jsou určitě weby, které mají na první pohled jakoby originálnější, barevnější a uhlazenější design - tahle výhoda prvního zaujetí se ale ztrácí, jakmile se na web pravidelně vracíte, protože pak už je vám šumafuk, jak ta stránka vypadá při pohledu z dálky a jestli je tam na první pohled "moc" prvků. Pak už chcete, abyste měl všechno potřebné hezky na očích a po ruce. V tomhle je zdejší portál extra třída.
Smysl to samozřejmě má, uspořádání prvků a jejich kompaktnost je důležitým kritériem přehlednosti a použitelnosti webu.Což je zde obojí velmi dobré.
Poradna je ale něco jiného. U poradny se vyhledávání z principu věci předpokládá. Nejdřív si vyhledej, jestli se tvůj problém neřešil, a teprve potom se zeptej. Vyhledávání je prostě integrální součástí věcí jako je poradna. Proto by mělo být u poradny. A nemělo by to být obecné vyhledávání, ale vyhledávání šité na míru poradně, aby umožnilo z poradny efektivně vydolovat žádané informace.1) V poradně toto vyhledávání přímo je. Ať už na stránce oddílu s poradnou, tak na stránce zadávání nového dotazu - vždy se jako první dostanete k vyhledávacímu formuláři dokonce s přímým pokynem nejdříve hledat. 2) Vy si totiž pletete "poradnu" s jejím pouhým výstupem na homepage, který zobrazuje přehled "aktuálních diskusí". Nevím jak vy, ale já když se chci "do Poradny" na něco zeptat, tak kliknu na horní navigační liště na "Poradna" (a nebo na "Položit dotaz" pod přehledem aktuálních diskusí) - obojí mě nejprve konfrontuje s vyhledávacím formulářem. 3) Pokud chci něco konkrétně hledat, tak logicky použiju vyhledávání (příp. rozšířené vyhledávání) na webových stránkách, jak jsem zvyklý na všech ostatních webech. Rozhodně nebudu hledat u přehledného výpisu aktuálních diskusí extra vyhledávání "v poradně".
Takové vyhledávání na abclinuxu není a i to obecné je vzhledem k poradně umístněno neergonomicky.To vy uvažujete neergonomicky. Váš prezentovaný typ vyhledávání je naprosto k ničemu, troufám si tvrdit, protože jste prostě pouze zvědavý, jaké poslední diskuse se zde vedly, v nichž se objevil řetězec "python". Neřešíte žádný problém, ani nechcete poradit - protože pak byste se dostal do poradny a tím pádem na vyhledávací formulář buď přímo z navigační lišty anebo přes položení nového dotazu - prostě si jen něco chcete prohlédnout, a to seřazené podle času zadání. A teď chcete pro tohle svoje nanicovaté
Ostatně, zde http://www.abclinuxu.cz/poradna máte rovněž dvě vyhledávání na jedné stránce, jedno obecné a jedno pro poradnu (a jsou k sobě mnohem blíž). Proč asi, aha?No proč asi, aha?
Poradnu si otevře jen ten, kdo ví, že tu je ještě jiná poradna a že ví, že je v ní specializované vyhledávání. A to náhodný návštěvník neví a občasný jako já to hledá.Poradnu si otevře především ten, kdo chce s něčím poradit, tj. hledá nějaké řešení problému. K čemuž, světe div se, poradna také slouží. A okamžitě buď tam anebo při snaze o položení dotazu se mu dostane jak formuláře, tak přímo pokynu k prohledávání. Náhodný návštěvník jako vy, co chci jen tak zazevlovat, co se tu kde šustlo o "pythonu", musí holt vynaložit poněkud více mozkové energie. Posuďte sám, komu by měla být dávána při designu stránek přednost.
Nevidím rozdíl mezi tím, jestli někdo někomu řekne že je debil, nebo naznačí, že nevynakládá dostatek mozkové energieSrovnej: musí holt vynaložit poněkud více mozkové energie. a kretene fanatickej prolhanej Pokud nevidíš rozdíl, tak... bys asi měl vynaložit více mozkové energie... :-P
Že v tom pitomče nevidíš rozdíl je tvůj problém.Neni nahodou Ygor alter ego Petra Macha? Prispevek Ygora vypadal uplne, jako bys jej psal ty a chtel sis ulevit nadavkami. A zde uz zase ztracis nervy a prepinas se na slovnik Ygora
Obojí je snaha toho druhého urazit, jedna otevřená, druhá jedovatě zabalená do hezkých slovíček. Liší se to formou, nikoli obsahem a určením. Špatné je obojí, doufám že víš proč. ... Ta první, to je jedovatá xkeshova forma, bez vulgarismu, ale zlá. Nechce řešit, chce oponenta zadupat a zvednout si na něm nízké sebevědomí.1) Věta obsahující výraz "vynaložit poněkud více mozkové energie" byla užita v tomto kontextu:
Poradnu si otevře především ten, kdo chce s něčím poradit, tj. hledá nějaké řešení problému. K čemuž, světe div se, poradna také slouží. A okamžitě buď tam anebo při snaze o položení dotazu se mu dostane jak formuláře, tak přímo pokynu k prohledávání. Náhodný návštěvník jako vy, co chci jen tak zazevlovat, co se tu kde šustlo o "pythonu", musí holt vynaložit poněkud více mozkové energie.2) Z něho jednoznačně vyplývá, že výraz znamená "více přemýšlet" případně "více se snažit přemýšlet" - totiž při zjišťování požadovaných informací, o které jste projevil zájem vy. Na rozdíl od situace, kdy návštěvník chce řešit přímo nějaký problém, což je taky explicitně řečeno, a kdy má po ruce potřebné vyhledávací formuláře ihned. 3) Pokud v tom chcete číst urážku, měl byste asi použít více mozkové energie na zkoumání vlastní motivace, protože jak známo z komunikativní psychologie, rozumíme hlavně to, co rozumět chceme. A že jste nechal v tomto stádiu diskuse převládnout emoce nad logikou, je evidentní z každého vašeho dalšího příspěvku, kdy namísto argumentace jen kopete kolem sebe. Naštěstí nejsem ani provozovatelem zdejšího portálu, ani s vámi v žádném pracovním týmu, a tak si můžu dovolit ten luxus komunikovat s vámi tak, jak já chci, a ne tak, abych vás vedl zaručeně konstruktivním směrem, aniž se o totéž snažíte vy. Já si tu takhle procvičím odhalování slabých argumentů, a že se z toho vy můžete vzteknout, je mi vcelku ukradený - každému co jeho jest (komunikační rána pod pás, ha!)
Obojí je snaha toho druhého urazit, jedna otevřená, druhá jedovatě zabalená do hezkých slovíček. Liší se to formou, nikoli obsahem a určením. Špatné je obojí, doufám že víš proč.Ne každá kritika nebo výtka je snaha někoho urazit. A na (oprávněné) kritice nebo výtce není nic špatného. Původní věta o vynaložení mozkové energie není kritikou vás ani kohokoli jiného, je to konstatování, že netypické použití je holt pro člověka náročnější (dalo by se to chápat jako kritika portálu, já to chápu jako pouhé konstatování, protože ten samotný fakt mi připadá normální). Nanicovaté bloumání diskuzemi je se smajlíkem a je to už několikátý pokus vysvětlit vám, že vaše užití Poradny je značně netypické. Na předchozí pokusy jste nereagoval ani přijetím téhle teze, ani jejím vyvrácením – chápu, že vás pak xkesh už lehce popíchne, aby vás k odpovědi vyprovokoval. A že by celá diskuze mohla být vedena v přátelštějším a smířlivějším duchu? To jistě mohla, ale jestli on už to nenastartoval váš příspěvek, kde jste vychrlil co vše je špatně bez sebemenšího zdůvodnění a bez náznaku, že o to chcete diskutovat…
Jinak mě tedy mrzí, že jsi mi nezdělil, která z těch tří prototypů odpovědí se tě dotkla nejvíc.Ta prostřední, nejkratší.
Ale myslím že se už shodneme na tom, že je jedno, jestli se používají vulgární slova nebo ne.Na tom se tedy neshodneme.
Nevidím rozdíl mezi tím, jestli někdo někomu řekne že je debil, nebo naznačí, že nevynakládá dostatek mozkové energieTak to si ještě k tomu dovolím označit vaše rozlišovací schopnosti za velmi nediferencované
zevluje a je nanicovatej.Tady vám ale ještě pomůžu. Poradna je tu především pro řešení problémů - na to je stavěná. A co chcete dělat vy? Cituji:
můj důvod je ten, že mě Python zajímá a baví, docela ho ovládám a rád zde rozšířím znalostní bázi o něm. Ale nechodím sem každý den, jen občas. Tudíž bych si rád udělal přehled, co se o něm řešilo poslední dobou, prošel poslední dotazy a tam kde bych mohl přispět radou bych přispěl radou.Jinými slovy chcete tu bloumat poradnou "co se řešilo poslední dobou" - jestli tam není náhodou něco, kam byste mohl čirou náhodou něco připsat. Jestli je tohle postup řešení nějakého problému, na který by měla být poradna stavěná, to už ponechám na vaší rozlišovací schopnosti. Já to klidně pojmenuju podle vašeho námětu nanicovaté zevlování (i když jsem to tak dosud neudělal)
Abclinuxu je nepřehledné. Schválně se podívejte na screenshot, a řekněte mi kde jsem, jak jsem se tam dostal a jak se vrátím zpátky?ABCLinuxu je vzhledem ke své klientele, kterou netvoří náhodní a jednorázoví kolemjdoucí, ale pravidelně se vracející specializovaná komunita, ve svém designu velmi funkční a pohodlně přehledné. Kromě toho, že si můžete řadu prvků individuálně nastavit, je všechno nejdůležitější hned po ruce. Asi tak po 3-5 návštěvách (a registraci) se zorientujete - pokud ovšem chcete. A tu praktickou přehlednost, kdy se nemusíte pokaždé proklikávat dlouhými otravnými hierarchickými řetězy oceníte poté, co se tu budete pohybovat aspoň měsíc a déle. Na screenshotu je jednostránka výsledků vyhledávání (pro nedovtipné je to hned v titulku browseru) a odtud se dostanete buď kliknutím na Zpět anebo jednoduše na požadovaný titulek ostatních funkcí portálu. Nejdřív řekněte kam chcete a hned vám řeknu jak.
Na hlavní stránce není vyhledávání vůbec a dokonce na něj ani nevede odkaz. To je velmi matoucí.Nevím jak u vás, u mě tam to vyhledávání v pravém horním rohu je a je a je, a odkaz na rozšířené odsud vede a vede a vede ... a to na všech, nikoliv jen na hlavní stránce.
Proč tam nejsou nejprve ty letošní? Proč se výpis nedá třídit podle času vytvoření a poslední odpovědi, počtu odpovědí a dalších kritérií? A proč nejde nastavit počet příspěvků, po kterých se má výpis stránkovat?Protože jste si nepřečetl i na tom vašem screenshotu dost výrazně (vpravo nahoře) prezentovanou Nápovědu k hledání a neřídil se podle ní (BTW počet vypisovaných odpovědí na stránce lze nastavit natrvalo i ve vašem osobním profilu).
Na blogu se mi nelíbí, že nejde mazat diskuzní příspěvky. Můj první blok chtěl po GTK haters, aby popsali svou vizi ideálního souborového dialogu.Asi si pletete (we)blog (tj. osobní deník) s pracovním groupware či workflow nástrojem. Diskusní příspěvky od jiných uživatelů nejsou ani vaším dílem ani vaším majetkem - můžete je ovšem pod svým zápisem v blogu předem zakázat. Pokud chcete příspěvky ostatních cenzurovat, pořiďte si svůj vlastní soukromý prostor, kde si na rozdíl od prostoru komunitního můžete řídit svoje dialogy snů... Facit: Vaše chyby vidím aspoň já jako zdejší přednosti anebo poměrně nepodstatné drobnosti (např. komfort komplexního vyhledávání - zdůrazňuji komfort, protože možnosti tu pro letmém pročtení nápovědy jsou, RTFM
Já bych viděl chybu v premise, že abclinuxu nenavštěvují jednorázoví kolemjdoucí.Tu jste si ovšem stanovil sám, protože já nic takového nenapsal.
Abclinuxu je nejviditelnější český linuxový web a náhodní kolemjdoucí jej tedy nutně navštěvují. Dá se předpokládat, že to bude často, když hledají řešení nějakého problému.Jenomže váš problém, tj. najít všechny diskuse obsahující pojem "python" a ještě k tomu seřazené podle času (a jakého? vytvoření diskuse anebo posledního příspěvku obsahujícího vaše slovo? posledního příspěvku v dané diskusi?) a nikoliv podle relevance, vypadá spíš jako pseudoproblém a už jen velmi málo se týká vlastního zaměření portálu. Děláte si mediální průzkum frekvence výskytu pojmu anebo k čemu vám tohle může tak být dobré? Pro náhodné návštěvníky je tu struktura a především nápověda pro hledání řešení problému týkajícího se linuxových operačních systémů. Proč by musely být výsledky řazeny podle nějakého data právě pro náhodné návštěvníky, to je mi záhadou ještě větší.
Uvědom si, že spousta lidí není jako ty a netráví na netu víc času než musí, mají třeba rodinu a starají se o děti. Netráví fůru času na abclinuxu, aby ho znali z paměti. Já jako občasný návštěvník, který zde jednou za půl roku něco vyhledává jsem z toho opakovaně zmatený.Pokud zde pouze jednou za půl roku něco vyhledáváte, asi jste pro váš účel na špatném místě (váš konkrétní požadavek na vyhledávání je toho také dokladem).
K vyhledávání v horním pravém rohu jsem se už vyjádřil v jiném příspěvku.Hm? Prostě tam je (na všech stránkách portálu), tím pádem je z hlavní stránky dostupné a basta. Nevím, k čemu jinému se potřebujete vyjadřovat, než snad k tomu, že jste v nějakém zkratu napsal hloupost.
Málokdo čte nápovědu k čemukoli, natož vyhledávání, které by mělo být intuitivní. Ale překvapím vás, já tu nápovědu četl. Jak setřídit výsledky nebo zobrazit větší počet nalezených dotazů jsem se tam nedočetl.Setřídění výsledků sestupně podle data je taky vzhledem k obsahu zdejšího portálu naprosto irelevantní, pochybuji proto, že by se někdo ujal implementace této funkce. Když zde hledám nějakou informaci, tak rozhodně nikoliv proto, abych se dozvěděl, která z nich je nejnovější. Můžete omezit časový interval poslední změny v diskusi - to je vám málo? Prozraďte přece alespoň náznakem, k čemu by měly ty vámi požadované údaje (tj. najít nejnovější a podle času seřazenou diskusi, kde se objeví slovo "python") vlastně sloužit? Třeba tak někoho přesvědčíte, aby tu funkci dodělal...
Nepletu, blog může mít a má širší použití, než jen jako osobní deník. Vybízí k zamyšlení, může podněcovat k veřejné diskusi na nějaké téma (to jsem chtěl já) Diskuzní příspěvky nejsou mým majetkem, přesto mohu chtít diskuzi moderovat, nechci ji cenzurovat.Blog může mít jistě použití lecjaké, ale notebookem taky můžete zatloukat hřebíky a pak se hlasitě divit, co se to děje... Moderovat diskusi můžete tam, kde jste pánem (= moderátorem) vy. Zde jste v komunitním prostoru soukromě vlastněného webového portálu a tam platí pravidla jeho majitelů. Takže ano, chtít můžete... ale není tu pro to vhodné místo.
Ad RTFM. Dobře, jak tedy vyhledám v poradně dotazy o pythonu seřazené podle času vzniku s výpisem 50 dotazů? Opravdu jsem nepřišel na to, jak to udělat, nápovědu jsem četl.Tak tohle tu nejde, protože "dotazy o pythonu" nejsou jaksi náplní zdejšího portálu - maximálně se tu leckdy python zmíní při nejrůznějších příležitostech - a to si najít můžete. Seřadit podle času vzniku ... viz výše. Ano, pro dotazy tohoto typu je zde opravdu to špatné místo, to uznávám
Tu jste si ovšem stanovil sám, protože já nic takového nenapsal. Psal jsi: ABCLinuxu je vzhledem ke své klientele, kterou netvoří náhodní a jednorázoví kolemjdoucí, ale pravidelně se vracející specializovaná komunita, ve svém designu velmi funkční a pohodlně přehledné.Pokud se ABCLinuxu orientuje na jiném typu klientů (návštěvníků) než jsou ti náhodní a občasní, pak to snad podle žádné logiky neznamená, že sem ti náhodní a občasní nechodí. Znamená to, že design a funkce jsou přizpůsobeny spíš pravidelným a častým návštěvníkům než těm občasným a náhodným. Protože je portál svým založením a většinou spíše komunitní (návštěvníci sobě za asistence vydavatele) než jednosměrná (vydavatel > čtenář) záležitost, logicky jde na ruku komunitě a změny designu jsou evoluční, ty větší často předem ohlašovány a diskutovány veřejně, tj. portál se vyvíjí ve shodě se svými uživateli. Že se to na první pohled (!) nemusí líbit někomu, kdo se sem podívá jen "občas", to je možné. Proč by taky mělo...
seřazené podle času (a jakého? vytvoření diskuse anebo posledního příspěvku obsahujícího vaše slovo? posledního příspěvku v dané diskusi?) Vždyť jsem to psal, čas vzniku dotazu a čas poslední odpovědi.Ano, takže dvě naprosto zbytečná a nicneříkající kritéria, kdy nějaký dotaz kdosi založil a kdo k němu přidal třeba po třech letech třeba "+1" poznámku... Opravdu se to podobá touze mít seřazeny odkazy z Google podle data vzniku (stránky a její) poslední úpravy. Zkuste ty argumenty, k čemu je něco takového dobré, jak to pomůže při řešení nějakého problému. Třeba to pak opravdu někdo napíše. To myslím vážně, protože mě nic takového nenapadá a zatím jsem to v diskusi nepotkal...
Pokud zde pouze jednou za půl roku něco vyhledáváte, asi jste pro váš účel na špatném místě K čemu je znalostí báze, která se nedá občas použít?Proto se ptám, k čemu byste chtěl to řazení použít. Ona se totiž databáze použít dá, a to tak, že se pokouší vyhledávat ty nejrelevantnější výsledky, a nikoliv jen ty prostě podle data nejnovější. Vzhledem k tomu, že čas založení vůbec nic nevypovídá o kvalitě záznamu (protože neplatí, že čím novější, tím relevantnější), je mi tento čas dobrý jen pro dodatečnou informaci, zda jde o téma relativně nové anebo už hodně staré (viz též možnost omezit při hledání časový interval)
Hm? Prostě tam je (na všech stránkách portálu), tím pádem je z hlavní stránky dostupné a basta. Nevím, k čemu jinému se potřebujete vyjadřovat, než snad k tomu, že jste v nějakém zkratu napsal hloupost. Tak si to přeci přečti a teprve potom dělej závěry.Pokud na něco odkazujete, tak odkazujte konkrétně. Rozhodně nebudu pročítat všechny vaše odpovědi, jestli jste tam náhodou něco nenapsal. Vycházejte z aktuálního zápisu v blogu a z tohoto vlákna, to je obecně v diskusích slušnost. V zápise jste napsal, že Vždy mě překvapuje, jak špatně je udělano vyhledávání v poradně. Na hlavní stránce není vyhledávání vůbec a dokonce na něj ani nevede odkaz. To je velmi matoucí. Což není pravda. Tečka.
Blog může mít jistě použití lecjaké, ale notebookem taky můžete zatloukat hřebíky a pak se hlasitě divit, co se to děje.. Je opravdu tak od věci si nechat v poradně vyfiltrovat téma ke kterému mám co říct a přát si, aby byla zachovaná časová posloupnost? Imho nikoli.Od věci je skákat z tématu cenzury (či moderování) příspěvků ostatních čtenářů, k čemuž se příměr vztahuje, zpátky k vyhledávání.
Tak tohle tu nejde Tak vidíš, teď jsi tedy pochopil jeden z nedostatků na který poukazuji. Příště buď opatrný s RTFMPředevším jsem vám napsal, že to nepovažuji za nedostatek, ale spíš za feature. Kromě řazení podle data jsou všechny ostatní požadavky (zejména postup jak efektivně hledat řešení problému popsány na různých místech nápovědy)..
Na ostatní věci najdeš odpovědi v mých ostatních komentářích. Je zbytečné každému na to samé odpovídat individuálně.Zbytečné to rozhodně není, protože když musíte odpovídat "každému" na to samé, tak jste se asi nevyjádřil dostatečně uspokojivě (viz tuto odpověď).
Abclinuxu se mi na šířku nevejde ani do prohlížeče na obrazovce 1024x768, když mám zapnutý postraní panel, to mě rozčiluje.Abc je navrženo tak, aby se bez potíží vešlo do okna prohlížeče, které je v rozlišení 1024x768 maximalizováno. Snažíme se na stránku nacpat hodně informací a ovládacích prvků, takže jsme tuto hranici už před několika lety vědomě stanovili a uživatelé se proti tomu nebouřili. Proto jsme usoudili, že je to přijatelné. Nicméně stránka by měla být _použitelná_ i při menší velikosti okna. Některé prvky se sice do výřezu nevejdou, ale ve většině případů by to nemělo layout nijak tragicky rozhodit. Pokud se tak někde děje, prosím o adresu a screenshot.
Jestli mohu doporučit, tak navigační cesta by na celém abclinuxu měla být mnohem výraznější.Až do tohoto víkendu byla navigační cesta v levé části modrého pruhu pod navigačním menu. To bylo umístění, které jsem preferoval, ale Leoš chtěl údaje přesunout jinam, aby byly více na očích. Proto došlo (zároveň se zavedením funkce záložek) k přesunu do středního/pravého panelu stránky přímo nad obsah, o kterém cesta informuje. Odkazy zatím nebyly nijak ostylovány, ale brzy budou, aby byly zřetelnější.
Abclinuxu je nepřehledné. Schválně se podívejte na screenshot, a řekněte mi kde jsem, jak jsem se tam dostal a jak se vrátím zpátky?Jste na stránce s výsledky vyhledávání. Jak jste se tam dostal nevím, a není věcí webové stránky, aby se o to starala, od toho máte hisotrii ve webovém prohlížeči. Zpátky se dostanete tlačítkem Zpět ve webovém prohlížeči. Python nemá vlastní kategorii v poradně nejspíš proto, že toto je server o Linuxu, nikoli o programování. Výsledky vyhledávání jsou tříděné nejspíš podle relevance – jak by se vám líbilo, kdyby vám Google řadil odkazy podle data? Vyhledávání má možná své mouchy, ale úplně jiné, než popisujete. Nenapadá mne totiž jediný příklad, k čemu by mělo být dobré hledat nejnovější příspěvky o Pythonu. Snad jenom pokud byste si dělal nějakou statistiku, ale jistě uznáte, že to je minoritní využití a není důvod tomu vyhledávač přizpůsobovat.
To bych ale na to zpět musel kliknout několikrát, jak jsem se probíral stránkami příspěvků. Na ty příspěvky jsem se dostal ze stránky "Fórum Programování, kompilování" a na tu bych se taky rád jednoduše vrátil.Tak na něj holt budete muset kliknout několikrát. Protože nikdo jiný než vy a případně váš prohlížeč neví, odkud jste na stránku přišel. Nápověda: mohl jste přijít ze záložek v prohlížeči, mohl jte adresu napsat do adresního řádku prohlížeče, mohl jste přijít z Googlu, mohl jste kliknout na odkaz v RSS čtečce… Co je v těchto případech "vrátit se zpět"? Dotazy setříděné dle data máte v seznamu živých diskuzí. Téma "programování a kompilování" slouží pro věci související s Linuxem (používání fcí linuxového jádra, problémy s překladem pod Linuxem atd.) Obecné problémy typu "jak mám napsat SQL dotaz", "jak v PHP naprogramovat", "nefunguje mi tenhle JS na stránkách v MSIE" se v poradně zamykají. Takže takové dotazy, které v Poradně sháníte, by tam po několika dnech měly být pouze zamčené.
Ale jo, je, rád bych o úroveň výš ze které jsem přišel. Prohlížeč to neví, web ano.To nedává smysl. Buď
Ale jo, je, rád bych o úroveň výšneboze které jsem přišel. Prohlížeč to neví, web ano.
Ale jo, je, rád bychNejprve bude nutné si ujasnit, kterou z těch dvou variant tedy vlastně chcete.o úroveň výšna stránku ze které jsem přišel.Prohlížeč to neví, web ano.To ví jedině prohlížeč.
/usr/bin/env pythonnebo
/usr/bin/pythonNo a když se právě tohle vloží do vyhledávání jako klíčové slovo, tak to vyplivne dost věcí, které jsem v pythonu psal. Bude toho přes dvě stovky a na něco nejsem zrovna hrdý, ale kdyby to někomu pomohlo, tak mohu nabídnout aspoň tu kvantitu
Tiskni
Sdílej: