Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »jj, kiss. mne to sedlo ako kis :) vanilla - nevedel som ze KDE4 ma kdemod... kde4mod je v akom repozitary?
Ano, KDE4 ještě stále obsahuje chyby a na některém exotickém HW nemusí fungovat na 100%. To ale není ani chyba KDE, ale ovladačů. Já mám KDE4 na třech různých počítačích, všude nVidia a funguje velmi dobře.
A v nějakém formátu, který používá zbytek světa, by to nebylo?
Jenže já MPlayer nepoužívám.
V životě jsem se naučil jednu věc: Na všem hledej něco pozitivního.
Aplikováno na tento případ: Aspoň neuvidím to, co mi nechybí.
Uznávam, že kontajner Ogg nie je až taký rozšírený
A čo je akože normálny formát?
Že by něco, co je rozšířené?
No ono to bolo už fixnuté ... akurát keby nevymýšľali koleso (ovládanie panelu cez nejakú divnú vec) tak by to bolo bezproblémové. Ináč KDE 4 postupuje krásne, mnohé aplikácie fungujú veľmi dobre a sú použiteľnejšie než v KDE 3 akurát mi tam chýba nezabugovaný desktop, takže riešim to tak, že používam KDE 3 a pár aplikácii z KDE 4.
Žiaľ neviem či si dokážem zvyknúť, že všetko robí plasma po svojom. Do oči bijúcou ukážkou toho je napr. kopírovanie. KDE 3 napr. zoskupuje všetky operácie do jedného okna, ktoré je štandardne zobrazené pod ostatnými oknami. Žiadne obťažujúce dialógy z plasmy. Dialóg zmizne po dokončení operácie, alebo ak sa rozhodnem ho zavrieť, žiadne náhodné automatické skrytie. Položky zaberajú minimum miesta (nie pol obrazovky ako u plasmy). Ľudí okolo KDE 4 si fakt vážim a mnohých považujem za skvelých programátorov (hlavne tých, ktorí neblogujú 4x denne aby ukázali, že sú naj). Jednú časť z nich ale nepochopím - tých, ktorí tlačia plasmu všade, bojím sa toho, že KDE smeruje k odstráneniu kwin-u a ponechaniu len plasmy pričom tá sa bude starať o plochu, správu okien ... pričom takmer všade považujem za vhodnejšie použiť štandardné (rýchle a bezproblémové) gui.
Mně to běží na 5 let starém a (samozřejmě) jednojádrovém notebooku mnohem rychleji než KDE 3.5 a nesrovnatelně rychleji než Gnome. A to už od doby Qt 4.2 nebo co to tenkrát bylo, když jsem KDE 4 poprvé zkoušel.
Chyba asi bude v hardware, v operačním systému, ve standardních knihovnách, v ovladačích, v X serveru a v celém KDE. Jen uživatel je v tom zcela určitě nevinně! Celý svět chybuje, jen On má pravdu. To je prostě typická hláška.
Jistě, ať KDE přestane používat Qt. Skvělý nápad, velmi snadno a rychle realizovatelný.
že mu chybí nějaký balík je ... dětinské
Protože neví o lepších možnostech.
Asi ne nadarmo na strankach kde.org je live KDE zalozene na openSuSe nevim cim to je ale KDE a deb distrbuce teda co jsem mel tu zkusenost Debian a Ubuntu tak to byl porod ty distribuce snad ty chybi samy vyrabeli nebo co. Protoze treba u openSuSe, Mandrivy ale taky u Fedory mi to jede tak krasne ze si rikam ze je to "stable az to pekny neni"
Daji se ty widle nove nekde stahnout? At si to zkusim aspon ve virtualu (Live CD?) at vim jestli je to fakt tak skvele jak vsude pisou a taky obcas neni spatne se podivat, kam se dostala konkurence.
Tiskni
Sdílej: