Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Jezdí sem američtí turisté a obchodníci, kteří přivážejí peníze.Nejvíc turistů i investorů sem přijíždí z Asie, takže by nešlo o tak velké ztráty. Navíc, když už by sem někdo z USA jel, poskytnul by příjem za někoho, kdo by jel jinam. Krom toho, to, že někdo dostane vízum, ještě neznamená, že se do USA dostane - taky ho můžou na letišti otočit a poslat bez náhrady domů. Rozhodnutí je plně na úředníkovi na letišti, pokud se mu někdo nelíbí... A pokud truc-krok je jediný způsob, jak je přimět, aby si všimli, že se děje něco, co je nám proti srsti, budiž. Neříkám, že tím se něco změní, ale pokud jde o mezinárodní vztahy, tak neuznávám "on do tobe kamenem, ty do něj chlebem" - "oko za oko" je mi milejší.
Navíc, když už by sem někdo z USA jel, poskytnul by příjem za někoho, kdo by jel jinam.Tomu nerozumím. Jak?
Neříkám, že tím se něco změní, ale pokud jde o mezinárodní vztahy, tak neuznávám "on do tobe kamenem, ty do něj chlebem" - "oko za oko" je mi milejší.Jenže tady to "oko za oko" vypadá asi tak, že oni nás do toho oka kopou okovanou botou, kdežto my bychom jim tam maximálně hodili zrnko prachu.
Jenže tady to "oko za oko" vypadá asi tak, že oni nás do toho oka kopou okovanou botou, kdežto my bychom jim tam maximálně hodili zrnko prachu.Ani bych neřekl. Mě vůbec nejde o to způsobit jim nějakou velku škodu - zatímco my k nim téměř nemůžeme (drahé vízum, odmítnutí víza bez udání důvodu, vyhazov na letišti v USA), oni by k nám stále mohli - jenom by nám přihodili nějaký drobák do státní kasy.
Jak asi - platil by to výzumTo by nás opravdu vytrhlo. Pár šestáků oproti tomu, že by spousta lidí nepřijela prostě proto, že je tu nějaká komplikace. Nemluvě o tom, že by americká vláda mohla "doporučit" obchodníkům, ať v Česku raději nenakupují a neinvestují.
Nemluvě o tom, že by americká vláda mohla "doporučit" obchodníkům, ať v Česku raději nenakupují a neinvestují.Čímž se vracíme k tomu, co už jsem psal dříve - tolik amerických peněz v ČR není - největší investoři jsou z Evropy (Philips, VW) a Asie (další automobilky)
V roce 2002 byl kurz Kč 35,-/1 $, dnes je to kolem 24 - 25 Kč. Tato skutečnost téměř pohřbila dobrý vývozní projekt.Tzn. ze ony vyrobky ted neodpovidaji kvalitou sve cene nebo jak se tyhle "ztraty" pocitaji? Verim, ze prodavat pod cenou ma sve vyhody, ale ten rozdil pak financuji rezignaci na platy "nezavisli ekonomove", manazeri nebo delnici a subdodavatele? Nakonec, ona nestoupla koruna (viz pomer k €), on klesl dolar, takze drobna korekce: problem je v kursu dolaru nikoliv koruny.
Verim, ze prodavat pod cenou ma sve vyhodyNejde o žádné prodávání pod cenou, výrobek vyrobený v Čechách může být tady drahý a v Americe levný, právě díky kurzu koruny. Protože dolar oslabuje, dovezené zboží musí nutně zdražovat.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Že jsme už členskou zemí EU jim je asi jedno. Je. Ostatne i u nas jsou lidi, kteri by radeji nebyli...Chtít EU kvůli bezvízovým návštěvám USA? To je asi jako chtít nové auto kvůli rádiu... Američani neposuzují vízovou povinnost s ohledem na členství v EU, nemá tedy smysl celý problém převádět na pro-EU vs. anti-EU. Jejich vízová politika je založena na počtu odmítnutých žadatelů o vízum. U nás zatím překračujeme stanovenou procentuální hranici (nevzpomínám si na to číslo), takže prostě nepřicházíme v úvahu jako kandidát na bezvízový styk. Jakmile budeme mít počet odmítnutých žádostí pod určitou hranicí, budou se o tom s námi bavit. Líbí se mi to? Ne. Ale uvalit vízovou povinnost na Američany kvůli tomu nechci - to by bylo kontraproduktivní a zbytečné.
Tady jde jen o to, že by EU jako celek mohla říciJenže to by EU nikdy neřekla, protože to, co říká EU, se řídí tím, co chtějí její (velcí) členové. Jinými slovy, Němci, Francouzi ani Britové by pro zájmy ostatních členských států v této situaci ani nehnuli prstem (zvláště kdyby hrozilo, že o bezvízový styk přijdou... to už vůbec ne).
protože to, co říká EU, se řídí tím, co chtějí její (velcí) členové.Jo, to je ten princip, at si kazdy stat samostatne haji svoje narodni zajmy, tak do toho, Ceska republiko, do toho, zadupej si, predved Klausi, jak je hajis a jak te udajne v USA "zerou"... (ale Klaus nekde rek, ze tohle moderni cestovatelstvi je stejne "nejake zle, hloupe a falesne" a at sedi lidi doma na zadku, zahranicni cesty jsou jen pro elitu jako on). Az pokroci integraci EU natolik (aspon s obcanstvim), ze pri pohledu zvenku to bude jako rozlisovani pro nas, zda American je z New Yorku nebo z Kalifornie ci Utahu, problem s vizi ubude. Zahranicni politika ma svoji setrvacnost a evropske tahanice (EU ano, EU ne, nebo jo?) rozhodne neprispivaji k duveryhodnemu obrazu zvenku. Ale nejde jen o viza (to je fakt drobnost), jde o celou zahranicni politiku i co se tyce ekonomiky a vojenske strategie, prave ve vztahu k tem "velkym" hracum. Viza jsou jen vrchol ledovce a hezky priklad zachovani "narodni svebytnosti" i v ramci EU (jeden z tech negativnich).
Fííííha, dík za uklidnění. Takže to je normální úřeední šiml?
Imigrační úředník má široké rozhodovací pravomoci a může rozhodnout i o nevpuštění cestovatele s platným vízem na území USA.
Imigrační úředník n e m u s í nemusí uvádět žádný důvod, proč vás nepustí. Je to ryze na něm. A pokud se nepletu, tak se ani nezle proti jeho rozhodnutí ke komu odvolat.
P.S. manželka by mohla dostat zelenou kartu a práci ve Státech, zatím se nám tam nechce - vy byste šli? Práci bych tam asi sehnal i já a v oboru. Nějak mam proti Americe předsudky - praštěný zákony, jiný podnebí (v létě horko, v zimě dost zima = ryze pevninské), jiné podmínky pro kuchtění atd.
jiný podnebí (v létě horko, v zimě dost zima = ryze pevninské), jiné podmínky pro kuchtění atd.Co by rekl takovy American, kdyby se ptali, jestli by sel do Evropy: "Nikdy! Zerou tam zaby a sneky!"
No, máš pravdu - ale jak jsem slyšel, z kukuřičné mouky se těžko peče to, co známe tady. To spíš by mne lákalo třeba Japonsko - ryby a zelenina. Ale zase - já to moc shrnul, blíž moři by se určitě dalo líp "starat".
Navíc by mne asi drtila americká povrchnost, tváření se, že je vše stále ok. Očekávání okolí, že se budu bavit a prezentovat na večírcích atd. (noví sousedé a tak).
Ani nie. Je to tam nebezpečné. Nie kvôli teroristom, ale kvôli tomu čo Ti tam môže urobiť ruka zákona.
Nie je tragikomické, že keď chceš zájsť na prehliadku Sochy Slobody, musíš prejsť osobnou prehliadkou?
Vite o tom ze kvoty pro ceskou republiku (tykajici se zadosti o nepristehovalecka viza...) vysoce prekracuji?Překračují koho nebo co? Nebo to mělo být překračuji, jako že to děláš ty?
jak si ale vysvetlite fakt ze spoustecem bylo prave 11 zari?Snadno, byl to první dostatečně neprůstřelný důvod.
Nie je celkom jasné, či len vysvetľuješ, alebo aj zastávaš tieto názory. Každopádne ja si svoje odtlačky prstov a obraz sietnice nosím stále zo sebou aj bez biometrických dokladov. A ešte sa mi nestalo, aby mi ich niekto ukradol, aby som ich niekde stratil či zabudol. Takže: Nie, ďakujem.
Odhliadnuc od toho, že nie som kriminálnik aby mi odtlačky prstov vôbec snímali.
No, pokud se nepletu, tak ono v té době, kdy přesvědčovali Spojence o vytvoření našeho státu, že to nebude tak jisté, že se to povede prosadit. I vzhledem k tomu, že bylo ttěžké vysvětlovat, kdo to tam v té malé zemičce vlastně žije - tak si to zjednodušilį to bych TGM neměl za zlé, že z nás udělali jeden národ.
O dalším jsem něco čet, ale ty soudy z odkazu mi nějak nesedí. I o otázce pohraničí a vůbec německé otázce jsem se (už) dočet docela překvapivé údaje. Takže si nejsem jist, zda se nejedná o pokus o falšování dějin.
Další body tvrzení nebudu vnímat, to je na souboj o urážku cti.
Kdo má čas a nervy, ať se občas koukne na Zvědavce.
Tiskni
Sdílej: