Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Tiskni
Sdílej:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Reporting] "BatchFlushAge"=dword:00008b16 "SequenceNumber"=dword:000000bd "SamplingValue2"=dword:000000eaTakže z toho plyne, že ve Windowsech čistě nainstalovaných té dokumentace moc není (tudíž uživatelé Windows nejsou zvyklí číst) narozdíl od Linuxu. PS: Windows používám v práci (dokonce i nějaký vývoj SW
Takže z toho plyne, že ve Windowsech čistě nainstalovaných té dokumentace moc není (tudíž uživatelé Windows nejsou zvyklí číst)Jo, tak tohle bych tesal do kamene
Uvazujme o situaci :
Kdyby byl windows zadarmo, Bill Gates bydlel na kraji cinske ctvrte ve spine a zivil se cistenim bot, kdyby byl Linux za cenu windowsu, koupili by ste si ho nebo ukradli?
A to že je Linux zadara nemůže být hlavní důvod proč ho používat???Asi to muze byt jeden z prvnich impulsu, dokud si to totiz clovek predstavuje, tak ho nenapadne, proc by si mel porizovat jiny OS. Ze za nej nemusi vysazet penize na drevo, muze byt duvod. Jenomze tak docela to s tou cenou fungovat nebude, jednak spousta lidi taky za jiny OS nezaplati ani korunu (a diky sikovnemu cracku jsou systemem mene obtezovani nez ti "blbi poctivi"), a pak, kdo se da na Linux, rychle zjisti, ze investuje tak jako tak, hlavne svuj cas a energii. Coz je pro spoustu lidi daleko zabavnejsi investice nez tech par tisic, protoze najednou objevi, ze dostali oproti vetsinovemu OS neskutecny dar svobody. Svobody vybrat si distribuci podle temperamentu, svobodu vybrat si desktop (nebo se na desktop vykaslat), svobodu vybirat si z nekolika druhu aplikaci ... a taky se nauci s touhle svobodou vyberu zachazet, coz vetsinou prispiva k budovani osobnosti vic nez se zaradit do vetsinoveho davu ;) To je podle me to, co spoustu lidi drzi u Linuxu, i kdyz by z ciste racionalniho pohledu vyresili svuj trivialni ukol u pocitace pohodlneji ve Windows (uz jen protoze jsou na ne dele zvykli). Jak zacnou naroky vzrustat (a tim nemyslim opravdu specializovane naroky, tam nehraje volba OS az takovou roli, pouziva se proste to nejlepsi, co je k dispozici), clovek zjisti, ze svoboda volby zacina byt produktivnejsi nez kdyz se musi podrobit reseni nucenemu "vetsinovym systemem". Tak napr. ja pouzivam Linux uz par let uz me taky par let neskutecne stve, jak neohrabany, neprehledny a tezkopadny system ten s oknem v logu je a omezuji kdykoliv muzu pobyt a praci v nem na minimum. A to ne z nejakeho ideologickeho duvodu, ale ciste z praktickeho. Zvykl jsem si totiz usporadat svoje pracovani prostredi tak, jak mi umoznuje Linux, coz ve Windows proste nejde. Takze se v tom systemu nemuzu citit dobre. A jakmile si clovek odvykne (jelikoz zvyk a pohodlnost je ta nejvetsi prekazka jakekoliv zmeny cehokoliv), je vyhrano ;) Jestli neco stoji dva tri ctyri tisice... zkuste si ten vydaj rozpocitat na pet let, zvlast kdyz s pocitacem delate denne, cili s jeho pomoci vydelate rychle desetinasobky nebo nekdo stonasobky za daleko kratsi dobu. Skoda ovsem, ze neni Linux jako idealni system k uceni (se tomu, ze svet neni cernobily a ze zapojit mozek je lepsi nez stat se cvicenou opici) proste prikazan ve skolach.