V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Již delší dobu na internetu "koluje", že ubuntu 9.04 rychleji startuje. To je však kec. O co kratší dobu je totiž zobrazen usplash s načítacím proužkem, o to dýl to trčí na černé obrazovce s kurzorem po startu X - podle mě to na pozadí spouští zbytek služeb a po startu x se čeká na dokončení, aby systém korektně fungoval se vším všady. A to je vlastní zkušenost. Na ubuntu 8.10 naběhl xorg a hned se spouštělo gnome, tady to vázná jakou dobu ...
Vyšel nový computer a srovnávají tam nějaké ty Linuxy. Chtěl bych si ho koupit a test si přečíst, ale zase nechci zbytečně vyhodit peníze, tak se ptám, jestli tam na tom DVD jsou alespoň 64bit verze, nebo stále ty zastaralé pomalé 32bit.
Update: Zas mi někdo dal kladný hodnocení, chjo.Jů, jenom by to chtělo větší rozlišení (např. 1920x1080).
jů 3 :-)
Hele ... kdo mi dal dobrý hodnocení, i sám sobě jsem dal špatný a chtěl jsem rekord :-(Tak na FELu musíme dělat debilní referáty z laborek. Na zítra mám jeden takový udělat. Jenže vůbec nevím jak to má vypadat.
Šmejdi mi nepřejou mého noťase. Dneska jsem v dvěstěpadesátšestce z NB tašky vyndal sešit a taška se svezla po stole hezky na zem a nezapomněla se při tom bouchnout o sedačku. Odnesl to levý bog NB (s Lenovem by se to určitě nestalo, já neměl kupovat ten šmejdskej Dell). Trochu se rozlezla ta část, kde se zapíná wifi, ale ta šla zacvaknout zpátky. Pak jak je vlevo na víku to tlačítko, to už na tom bylo hůř. Sice to zacvaknout šlo, ale je to trochu vyboulený. Pak trochu praskla umělotina na tom kloubu, ale nic strašného. Pak ještě bylo nutné zacvaknout celou levou část displeje. NB naběhl bez problémů, displej taky ukazuje všechno a vyteklý není. Předpokládám, že tím jsem přišel o záruku. Takový neštěstí. A ty šmejdi na přednášce mi to přáli, jinak by se nazačali smát. Příště na ně vytáhnu kulomet a postřílim je.