Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
Šmejdi mi nepřejou mého noťase. Dneska jsem v dvěstěpadesátšestce z NB tašky vyndal sešit a taška se svezla po stole hezky na zem a nezapomněla se při tom bouchnout o sedačku. Odnesl to levý bog NB (s Lenovem by se to určitě nestalo, já neměl kupovat ten šmejdskej Dell). Trochu se rozlezla ta část, kde se zapíná wifi, ale ta šla zacvaknout zpátky. Pak jak je vlevo na víku to tlačítko, to už na tom bylo hůř. Sice to zacvaknout šlo, ale je to trochu vyboulený. Pak trochu praskla umělotina na tom kloubu, ale nic strašného. Pak ještě bylo nutné zacvaknout celou levou část displeje. NB naběhl bez problémů, displej taky ukazuje všechno a vyteklý není. Předpokládám, že tím jsem přišel o záruku. Takový neštěstí. A ty šmejdi na přednášce mi to přáli, jinak by se nazačali smát. Příště na ně vytáhnu kulomet a postřílim je.
Tiskni
Sdílej:
, kdyz jsem zakopl ozralej o snuru
... stejne jako nedoporucujes Linux, mmj. kvuli nestabilnimu filesystemu? ;)
Tak to jsi ještě neviděl Acer... 
zalezi od toho aky, spolubyvajuci mal starsi thinkpad a ten mu vydrzal az prislis dlho na to co s nim robil. Zhodil ho zo stola niekolkokrat, pravidelne ho nosil za display (!). A prezil to. Akurat mu potom odisiel display :D.
, tak ještě v záchvatu o ten nůž omlátil lampičku tak že byla do šrotu 
PS: Jsem zvědavej jak to donese do školy jak to bude vypadat
Je velká škoda, že notebooky od Getacu jsou tak drahé. To jsou notebooky podle mého gusta - tím klidně umlátíš hladového vlka.
Nějaká firma prodává na eBay.com upravené delly do stavu, v němž jsou vodotěsné. ~_^
Podle obrázků vypadají zařízení Getac jako bedny na nářadí...
Poněkud mi to připomíná dialog z jakéhosi filmu:
"Ty si myslíš, že je to poprvé, co na mě někdo míří pistolí?" "Ne, ale určitě je to poprvé, co někdo zmáčkne spoušť."
Před několika dny jsem měl dopravní autonehodu (byl jsem absolutně střízliví) bohužel jsem nezvládnul zatáčku. Notebook jsem měl na místě spolujezdce položený, po nárazu se dívám po autě a všude kupa plastu a bordelu. Kouknu líp a ten šmejd notebooku (mimochodem Dell) má jen prasklý bok a jen trošku, ale stačil rozmlátit v autě část interiéru. Tak si říkám je tohle možné?
.... a nebo jsou Asusy fakt odolné
LOL ROFL
Kamarád se ke svému (jiný model) Asusu chová jako k batoleti a přesto mu rupnul pant u víka, praskl plast u FW konektoru a víko má celé dodřené (nechápu od čeho).Tvému kamarádovi bych batole nesvěřil.
Co je to "bog"?
a ze bol na tom notebooku ten hnusny, skaredy linux? ;)
já pořídíil lenovo t60 přes ebay a klukovi evidentně padl na roh. prasklý plast na rožku - ten plast jak je touchpad, potom spodní díl taky trochu prsklý a není tam ta krytka toho PCMCIA slotu. při rozdělání prasklinka na slitině. Ale co, notebook pořád funguje a nic s ním jinýho není. trošku se divím že s ním není nic jinýho něž prasklý plasty. Už jsem přemýšlel i o opravě, ale jenom plasty by vyšly na 2200...
Příště na ně vytáhnu kulomet a postřílim je.Jarda chodil do skoly do Nemecka?
No, řeknu to asi takto: kdybys měl booka zabalenýho v něčem jako je Tucano Second Skin a ještě jsi měl místo hadrový tašky něco normálního, pak bys tyhle problémy řešit nemusel.
Ale co; každý svého Exploreru debuggerem, že? 
Ale abych chodil s necim takovym "normalnim" po Praze, to bych si musel asi jeste poridit klepeta a pricvaknout si to k ruce. Na druhou stranu, koupit si jeste sako a tmavy bryle, tak by to bylo fakt stylovy
NTB v tašce - když si někdo neumí koupit normální batoh na notebook ,tak ať se pak nediví 
nad pohodli ze mam vsecko v jedny tasce tech par plastu proste nema
jinak kus dobryho notebooka, uz se mi povedlo si na nej i sednout, vydrzel bez poskozeni