abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
  včera 21:22 | Zajímavý software

  TerminalTextEffects (TTE) je engine pro vizuální efekty v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 10
  včera 17:11 | Pozvánky

  Od čtvrtka 30. 5. do soboty 1. 6. lze v Praze navštívit Veletrh vědy, tj. největší populárně naučnou akci v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. Vstup zdarma.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 5
  včera 14:11 | Komunita

  Canonical představil Ubuntu optimalizované pro jednodeskový počítač s RISC-V procesorem Milk-V Mars.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  27.5. 21:22 | Nová verze

  Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.5.1 Havier. Přehled novinek v Changelogu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  27.5. 19:44 | IT novinky

  Společnost xAI založena Elonem Muskem a stojící za AI LLM modelem Grok získala investici 6 miliard dolarů.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 1
  27.5. 15:44 | IT novinky

  Finálový zápas mistrovství světa v ledním hokeji přinesl nový rekord NIX.CZ (𝕏): "Dosavadní absolutní maximum našeho propojovacího uzlu bylo překonáno v čase 21:10, kdy jsme při přenosu dat dosáhli 3,14 Tbps. Je třeba také doplnit, že po deváté hodině večerní byly na maximu i ostatní datové přenosy nesouvisející s hokejovým šampionátem".

  Ladislav Hagara | Komentářů: 3
  27.5. 15:11 | Pozvánky

  Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. CfP poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a výběr přednášek.

  Petr Krčmář | Komentářů: 0
  25.5. 19:00 | Zajímavý projekt

  Na crowdsourcingové platformě Crowd Supply byla spuštěna kampaň na podporu open source biometrického monitoru ve tvaru hodinek HealthyPi Move. Cena je 249 dolarů a plánovaný termín dodání listopad letošního roku.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 13
  24.5. 22:22 | Upozornění Ladislav Hagara | Komentářů: 24
  24.5. 17:44 | Nová verze

  Firma Murena představila /e/OS verze 2.0. Jde o  alternativní sestavení Androidu bez aplikací Google. Mezi novinkami je podrobnější nastavení ochrany soukromí před sledováním aplikacemi. Murena prodává několik smartphonů s předinstalovaným /e/OS (Fairphone, repasovaný Google Pixel 5).

  Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
  Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
   (89%)
   (3%)
   (4%)
   (4%)
  Celkem 958 hlasů
   Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
  Rozcestník

  Ohlédnutí za rokem 2023

  31.12.2023 18:33 | Přečteno: 2961× | Misc. | poslední úprava: 1.1. 00:05

  Shrnutí klíčových událostí roku 2023. Výhled na rok 2024.

  Shrnutí klíčových událostí roku 2023.

  Rok 2023 začal pozitivně, úspěšným odvrácením invaze mimozemšťanů. Před několika lety bychom na tuto zprávu reagovali „ježišmarjá“, ale v kontextu událostí let 2020, 2021 a 2022 můžeme být rádi, že se invazi podařilo zastavit. Videa z ní byla vysvětlena jako stíny a jako odlesky na optice far infrared kamery. Samotné fyzicky spatřené a částečně získané objekty se nakonec ukázaly býti obrovským množstvím špionážních balónů, na což bychom opět dříve reagovali „ježišmarjá“, ale je na toto nutné pohlížet v kontextu let předchozích.

  Další pozitivní událostí, byť jen lokálního charakteru, bylo, když se podařilo zvolit alespoň trochu použitelného prezidenta. Zejména v kontextu minulých prezidentských voleb u nás, prezidentských voleb v USA, kandidátů, kteří byli na výběr a jejich preferencí se jedná o úctyhodný výkon. Prezident nás „měl poslat do války“, což se ale zatím nestalo, tak třeba v 2024.

  S koncem zimy zmiňme události navazující na loňské a předloňské vypnutí německých jaderných elektráren, spuštění NordStreamu 2, vypnutí NordStreamu 2, vypnutí NordStreamu, Ruskou invazi na Ukrajinu, evropské sankce, vypnutí plynu a obavy z nedostatku energie. Nevyplnily se předpovědi, že Evropa zmrzne, dokonce nebyl ani jeden blackout způsobený nedostatkem kapacity pro výrobu elektřiny (load shedding / „rolling Energiewende“), ani nenastalo široce šířené „do konce února [2023] dojde v ČR plyn“, ČR dokonce vyšla ze zimy tak, že ještě 50% v zásobnících zbývalo. Proto byla „předpověď“ upravena na „i kdyby nějakým zázrakem Evropa zimu 2022/2023 přežila, bude mít na konci úplně prázdné zásobníky, které nedokáže naplnit, a určitě zmrzne další zimu“, což také nevyšlo. A nakonec jsme nemuseli jíst křečky (alternativní link), na což jsem se teda docela těšil. Upřímně, některé věci mě docela překvapily (čekal jsem alespoň nějaké problémy, byť ne na úrovni křečků), a částečně si to vysvětluji tím, že jsem naletěl propagandě, tak se z toho zkusme poučit. Další pravděpodobné vysvětlení je, že málokdo dokázal předpovědět, jak rychle se v EU, kde všechno nejde a trvá strašně dlouho, podaří rozchodit terminály na kapalný plyn (LNG).

  Když už jsme u těch energií, tak pár náhodných postřehů ohledně přístupu „hurr durr OZE a spotové ceny“. Stejně jako před pár lety v Texasu se to tentokrát vymstilo nějakým lidem i v Česku, dodavateli energií bezdodavatele.cz (to je něco jako „Realitní kancelář bezrealitky.cz“) uzrál jeden článek jako mlíko a postupně jim kalkulačka a grafy na webu radši přestaly fungovat.

  Když už jsme u těch energií, tak je to už přes dva roky, co se naplno veřejně projevila energetická krize (interní analytici samozřejmě průšvih viděli už dřív), no v Dukovanech ani v Temelíně se pokud vím na dostavbu ještě ani nekoplo, takže to asi nikoho netrápí. Pro zajímavost uvádím, že od objevu a zveřejnění existence řízené štěpné reakce do vyvinutí a vytvoření první funkční jaderné elektrárny to s technologiemi minulého století trvalo kratší dobu, než nám trvá dostavět existující elektrárny Dukovany/Temelín.

  Ale to jsem už moc odbočil.

  Rok 2023 pokračoval tím, že se podařilo ukázat způsob, kterým by šlo vytvořit Paperclip maximizer. ChatGPT sice bylo, jak už to s významnými událostmi bývá, představeno už na Smršti 2022, já si ho ale dovolím zařadit do přehledu roku 2023, protože trvalo, než byly objeveny různé vlastnosti technologie, vyšel Sparks paper atd. (ze stejného důvodu bychom COVID-19 řadili do přehledu na rok 2020, mj. proto, že v hypotetickém přehledu vydaném 2019-12-31 se o tom ještě nesmělo mimo vybrané bezpečnostní agentury hovořit) Jaro 2023 se tak neslo ve znamení obav z umělé inteligence, která nedokáže provozovat základní lidskou morálku, ale mohla by být časem dost schopná na to, aby při plnění svých cílů zničila lidstvo. Zmiňme 6měsíční memorandum zakazující trénování silnějších jazykových modelů; vypršelo na začátku října [October], což bohužel spálilo trochu morálního kreditu, že nějací lidé plašili a hele nic se nestalo.

  Následně proběhlo bezprecedentní skokové globální oteplení. Možná to už trochu začalo lednovou akcí klima trollí Putina, naplno se to však projevilo někdy od půlky roku. Typický graf teploty do té doby vypadal jako zubatá čára, kde jak se postupně otepluje, tak ty zoubky každý další rok vystrkují růžky trochu nad ty předchozí. Až v roce 2023, kdy to prostě natvrdo vyletělo úplně nejvíc nad všechny předchozí roky a celé léto a podzim to tam zůstalo.

  Překvapilo mě nízké mediální pokrytí této události - v mé sociální bublině jsem zachytil několik málo tweetů; v mainstreamových médiích téměř nic, a dokonce i u nás v práci, a to se počasím doslova živíme, proběhlo jen několik krátkých zmínek. Čekal bych, že taková situace bude na titulce. No, výsledkem je, že taky nevím, jestli se teda podařilo nějak zjistit, proč se tak najednou stalo. Zajímavě vypadá hypotéza, že EU zavedla nějaké normy na odsíření paliva pro kontejnerové lodě, a tím jsme zjistili, že jsme posledních 50 let dělali injektování částic stínících sluneční záření, kde je právě velkým kandidátem SO2, a teď jsme kvůli odsíření přestali. Na druhou stranu to odsíření paliva prý bylo už v roce 2020, v tom článku píšou, že se to musí dávat do stratosféry (nízko nad mořem to spláchne déšť), a podobný efekt jsme nepozorovali když se na začátku devadesátek hromadně odsířily obalové elektrárny (jaderné elektrárny rekonfigurují jádra atomů, obalové elektrárny jejich elektronové obaly). Objevují se však již názory, že bychom tedy měli dělat geoinženýrství cíleně, ovšem problém je, že jakmile s tím začneme, tak už nemůžeme nikdy přestat (například kdyby nastala finanční krize a nebyly na to nadále prachy, nebo přestane být politická podpora), protože pak to v tom okamžiku dostaneme všechno najednou a s úroky.

  Tady je podrobněji popsáno to odsíření včetně hustého grafu, ale současně tam argumentují, že to nevysvětluje tak velké a tak skokové oteplení.

  Z debaty o geoinženýrství, kterou to vyvolalo, jsou zajímavé poznatky: návrh, jak pohlcovat oxid uhličitý pomocí rozemílání olivínu, který se mění na uhličitan, a tady je bizarní nápad jak rozprašovat do atmosféry vápenec, což zní alespoň veseleji než rozprašovat tam kyselinu sírovou.

  Bude zajímavé sledovat, jak se to bude vyvíjet, jestli se to vrátí do „normálu“, zůstane na skokovém zvýšení o 0.5°C, nebo to poroste ještě výš.

  Když už jsme doufali, že bude rok 2023 za námi, spustila se válka v Palestině/Izraeli a teď chvíli před napsáním tohoto článku střelba na FF UK. Události budeme dále sledovat, zatím nemají bezprostřední dopady pro toto shrnutí.

  Hospodářské výsledky

  SP500 (USD) +24.2%, +25.9% (s dividendami), VWCE (EUR) +18.2%, BTC (USD) +155%. Jmenovitě, nenastal žádný pád. Jedná se o další rok, kdy nebylo vhodné „časovat trh“ skrze obavy z energetické krize nebo kdo ví čeho dalšího.

  Výhled na rok 2024.

  Rok 2024 je přestupný, očekávejte proto jednodenní nedostupnost Office 365. Nejsem expert na produkty Microsoftu, takže nevím, jestli nefungují 29.2., 31.12., nebo například každý den několik minut.

  Pravděpodobně hlavní událostí roku 2024 bude úmrtí očkovaných. Konkrétní předpovědi se trochu liší, ale většina různých zdrojů se shodne na tom, že očkovaní zemřou do 3 let, což v ČR vychází pro většinu lidí na pozdní jaro 2024. Jedná se zhruba o 6.5 milionu lidí, neboli 60% populace; v ostatních rozvinutých zemích je to podobné. I kdyby tyto předpovědi měly pravdu jen z blbého jednoho procenta (-20dB), půjde o zdravotní krizi násobně větší než celý covid. Je tedy jistý naprostý rozvrat civilizace jak ji známe. To by možná taky mohlo vést k tomu dlouho prorokovanému pádu trhů. Nicméně v poslední době jsem zaznamenal komentáře tvrdící, že a) naprostá většina vyočkovaných dávek byla placebo, b) očkovaní zemřou do 5/10/20 let. Zejména u té druhé možnosti stačí už jen několik iterací a dojdeme k smutné pravdě - pokud věda nějakým zázrakem nezařídí nesmrtelnost, je jisté, že všichni očkovaní zemřou do 100 let od očkování.

  Zamyšlení nad vývojem světa.

  Někdy v roce 2018 jsem viděl ve škole přístroj ze sedmdesátek, na kterém mě zaujal datalogger. Jednalo se o analyzátor koncentrace kyslíku ve vzduchu, který se používal pro metabolické studie; pumpoval skrz hadici vzduch s definovaným průtokem, subjekt z hadice a do hadice dýchal a měřilo se, kolik kyslíku se spotřebovalo, ale to je vedlejší. Datalogger byl realizovaný tak, že hodinový stroj odvíjel roli čtverečkovaného papíru, a jednou za několik sekund na něj přes pásku do psacího stroje přitiskl ručičku galvanometru, čímž na papír obtiskl aktuální hodnotu. Přišlo mi strašně smutné, jak tehdy neměli dostupnou elementární digitální techniku a výpočetní výkon a museli věci dělat takhle. A spousta dalších věcí se musela dělat strašně složitě a mechanicky, protože prostě nebyla snadno dostupná programovatelná technika. Zamýšlel jsem se tehdy, jaký jsme vlastně zažili technický pokrok v posledních desetiletích.

  Přišel jsem s tím, že v 1980s začaly být běžně dostupné alespoň nějaké minipočítače, domácí osmibity a MCU, takže uvedená drobná řízení přestala být bolest.

  V 1990s začala fungovat světová komunikace -- já považuju za naprosto samozřejmé, že kamkoli na světě kdykoli pošlu e-mail, zavolám přes VoIP nebo se naSSHčkuju s latencí max. stovek milisekund. Umožňuje to vzdáleně pracovat a vůbec fungovat. To na konci 1980s nebylo ani zdaleka běžné, jak zachycuje třeba příběh Kukaččí vejce (kniha, překvapivě zdařilý dokument), kdy internet mezi USA a (západní) Evropou zjevně neexistoval a protagonisté si musí pronajímat datové okruhy přes satelit a ručně přes ně navazovat spojení.

  V 2000s řekněme začal být internet dostupný všude, přišly použitelné laptopy, zbavili jsme se obrazovek s urychlovačem a tak. A jako velký průlom mi přijde, že začalo být použitelné masivní sekvenování DNA, a že vznikla Wikipedie -- když jsem byl malý a chtěl jsem vědět, jak fungují věci, tak jsem šel do místní knihovny, a tam s trochou štěstí byla jedna kniha, kde to někdo popisoval. Pokud jsem jeho popisu nerozuměl, tak buď smůla, nebo jsem mohl jít do velké vzdálené knihovny a tam to snad bylo vysvětlené jiným člověkem a lépe. Teď máme Wikipedii, kde to podle mě funguje díky tomu, že jsou texty upravovány množstvím lidí, aby byly široce srozumitelné lidem s různými vstupními znalostmi, plus si můžete triviálně najít hromadu online webů a učebnic na v podstatě libovolné téma (co já vím, 1, 2, 3, no dokonce v češtině). Díky tomu je dnes naprosto nepředstavitelné, že by se třeba několik let řešilo v celé společnosti nějaké hlavní téma (třeba jaderné elektrárny a jejich havárie, nebo nějaký nový virus a očkování proti němu), a do diskuze by přišel někdo, kdo by demonstroval neznalost elementárních principů, například by nevěděl, jak funguje DNA nebo radioaktivita. Fungování společnosti to zlepšilo k nepoznání. /s

  No co se týče 2010s, tak jsem tak seděl v pokoji, koukal se na technické gadgety a přemýšlel, co se změnilo od roku 2010 -- a nějak jsem nedokázal nic vymyslet. Pamatuju si, že jsem měl tehdy pocit, že civilizace dosáhla vrcholu v roce ~2010 a od té doby se nic nového neděje.

  Dneska už vím, že lze uvést třeba následující:

  Zajímavé, že tohle se asi dá říct až s odstupem. Schválně, co si za pár let řekneme, že se dělo právě teď. Můžete psát tipy do diskuze.

  Každopádně jak jsem si kolem roku 2019 stěžoval, že se vývoj světa posledních ~10 let dost zpomalil až zastavil… a pak přišel rok 2020, a 2021, a 2022, a 2023… DOST, DÍKY, STAČILO, zase můžeme chvíli zastavit. Mimochodem, nevím, jestli si to pamatujete, ale konkrétně v roce 2016 se říkalo, jaký je to strašný rok. Tento komiks zachycuje tehdejší náladu. A co se vlastně stalo, vybavujeme si to? Třeba stejně za 8 let zapomeneme na události 2020-2023? (mimochodem stal se tehdy Brexit a Trump)

         

  Hodnocení: 83 %

          špatnédobré        

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  31.12.2023 20:55 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  31.12.2023 22:16 johnyK | skóre: 2 | blog: uxblog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ted jsm presne nepochopil, jestli ten prispevek je ironie a nebo je to takove sokratovske nakopnuti k zamysleni, jaka je souvislost mezi suchem a zaplavami?
  1.1. 00:50 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ironie je, že předloni, ve stejné době kdy u nás média blila propagandu zelených khmérů o největším suchu za stovky let, se v Německu při záplavách utopilo sto padesát lidí.

  To máš jako s tou Ukrajinou. Na jaře výskali že ruská armáda je před zhroucením, a teď kvičí že bojují proti druhé nejsilnější armádě na světě. No, ještě štěstí že první nejsilnější je ta ukrajinská, jinak by snad museli rukovat i Češi:

  https://www.denik.cz/veda-a-technika/povinna-vojenska-sluzba-cesko-obnova-izrael.html

  A že je Ukrajina vybavená špičkovými západními zbraněmi:

  https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/poslouzily-jako-impuls-ted-stoji-zivoty-francouzske-lehke-tanky-se-do-zakopove-valky-nehodi-4417

  Nebo jako s počítači. Tohle se stane když nenainstaluješ aktualizace:

  https://www.zive.cz/clanky/australsti-vojaci-trinact-let-kaslali-na-softwarovou-zaplatu-az-jim-spadl-vrtulnik/sc-3-a-221793/default.aspx

  A tohle se stane když je nainstaluješ:

  https://vtm.zive.cz/clanky/dva-boeingy-alaska-airlines-skrtly-pri-vzletu-o-drahu-pricinou-byla-softwarova-chyba-v-aktualizaci/sc-870-a-220949/default.aspx

  Takže pokud to někoho nakoplo k zamyšlení, dojdou mu ty souvislosti.
  Fluttershy, yay! avatar 1.1. 15:02 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Co takhle předsevzetí pro nový rok: rozlišovat počasí a podnebí.

  Opakování je matka moudrosti:

  Agregovaná hodnota za rok neříká, že „srážky jsou furt stejné“, protože nereflektuje jejich rozložení v čase (ani podobu).

  Ilustrativní příklad pro pětileté děcko (to by tak mohlo mentálně odpovídat zdejším debatám): když vyleju kýbl vody na zem naráz, je-li tam svah, většina odteče, nebo se tam udělá louže a odpaří se. Na rozdíl od lití po částech, o sněhu nemluvě, ten ani hned neteče.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  1.1. 16:46 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Počasí a podnebí jedno jest, nejde je oddělit.

  Pamatuješ rok 2000? Spousta sněhu ležela na horách, a ležela, a ležela, a najednou do něj v březnu začalo pršet a roztál všechen najednou. Myslíš že se vsákl? Kdepák, odtekl všechen najednou hráz nehráz :-D

  A víš co je nejvtipnější? Že ta hráz je prasklá už od stavby. Ale tisíciletou vodu vydržela!
  Fluttershy, yay! avatar 29.1. 22:05 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To by zřejmě nebyla bývala existovala roční období, například.
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  7.1. 03:39 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  re-...Na jaře výskali že ruská armáda je před zhroucením, a teď kvičí... Bez ohladu na propagandu-moje auto svojvolne znižovalo rýchlosť až som čakal kedy skape a naraz /pre mna/ z ničoho nič ožilo a svižne prešlo 500 kilometrov bez poruchy.Takže v tom momente sa mohlo javiť,že rus skutočne skončil...Nikdy nepodcenuj protivníka,športovci by o tom vedeli rozprávať.

  https://twitter.com/loogunda/status/1728720761261555899
  7.1. 09:57 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Putin je vážně nemocný, Putin má rakovinu, Putin do rika zemře, Putin místo sebe posílá dvojníky...

  Hele, to se klidně může stát, ale věříš to zrovna Ukrajincům? :-D
  xxxs avatar 7.1. 11:00 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  "Putin je vážně nemocný"- evidentne ma choru hlavu.
  7.1. 20:39 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A ty si videl jeho zdravotnú kartu?Prečo sa strapnuješ?ISW vyhlásilo,že prezident Putin je na svoj vek až podozrivo zdravý ale ty,čo si nebol dalej než meter od klávesnice tvrdíš bohorovne presný opak.K čomu to je dobré?
  xxxs avatar 7.1. 20:47 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  k comu je dobre snazit sa presvecit jazykovy model o realite? co ja viem? asi davam sancu nehodnym. zvyk.
  8.1. 22:14 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Škoda,že nie si sudca na trestnom pojednávaní.Aj sudca,ked chce vyviesť obžalovaného s konceptu,mu položí otázku od veci.GPT nepozná správnu odpoved na-koľko je 2+2 ráno o 2 hodine a koľko je 2+2 o 22 hodíne.Na blázna nemôžeš používať logické argumenty,pretože blázon používa systém,ktorému GPT nerozumie.
  7.1. 20:32 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V čase ked to UA propaganda vyhlasovala sa nedalo overiť či má alebo nemá raka.Je to typ propagandy,ktorá sa ukáže ako pravdivá či nepravdivá až neskôr.
  Člověk z Horní Dolní avatar 7.1. 21:00 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Největší propagandista je Rusko, pak Ukrajina pak s odstupem Západ. Ukrajinu omlouvá to, že bojuje o přežití, pokud jim to v tomto cviku pomůže, tak je nějaká forma propagandy v pořádku. V Rusku má domácí propaganda za cíl udržení diktátora u moci + zabránit tomu, aby lidi měli pozitivní mínění o Západu. Jejich zahraniční propaganda má různé cíle, třeba podporují vše co nás nějak poškodí a oslabí.
  8.1. 22:43 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No daj koľko rakiet z 10 zostrelí rusko a koľko rakiet z 0 zostrelí ukraina.Kde je tých 10 tisíc zničených ruských tankov?Nikto ich nevidel ani nevidí.Také množstvo sa nedá utajiť.Iba,že by to bolo inak.Propaganda ukazovala do tla vyhorený ruský tank,príčom obrovské písmeno Z bolo nepoškodené a bolo ho vidieť aj z maxaru.Lenže ukraincom došli ruské tanky a na Bradley,leopard predsa nebudú malovať Z.Ale raz sa ukrainci sekli ked zverejnili propagandistické foto zničeného tanku čerstvo natretého písmenom Z a vedlľa tanku kýblik s farbou.Zaujímave a paradoxné je,že zločinecká a nedemokratická al jazíra Katar dáva najobjektívnejšie informácie a najnajsuperdemokratickejšie krajiny /slúbili sme si lásku a vravieť pravdu len/šíria bohapusté klamstvá a trestajú za zverejnenie pravdy.Rusi zničili ukrainský tank z čias komunizmu ale ukrainci sa vychvalovali,že to oni zničili rusom tank.Nezvratnou pravdou je iba to,že bol zničený tank ruskej výroby.
  8.1. 23:06 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To je přece úplně jednoduché, podle oficiálních údajů Ukrajina sestřelí 8-9 ruských střel z každých deseti.

  Blbé na tom je, že ta poslední obvykle zničí 8-9 cílů vzdálených od sebe desítky kilometrů :-D
  Člověk z Horní Dolní avatar 1.1. 01:09 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ach jo, tímhle je vyvrácený hoax o lidmi způsobené změně klimatu :-( Jako klimatický aktivista to můžu zabalit, dopravu na magistrále jsem blokoval zbytečně. No nic, najdu si jiné hobby.
  1.1. 08:47 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Můžeš jezdit po magistrále na kole ;-)

  Ale mezi námi, magistrálu bych zrušil úplně a udělal tam pěší zónu. Přes celou Prahu. Spoustě pražských cajzlů by vůbec neuškodilo udělat si každý den procházku třeba z Vinohrad na Smíchov a zpět, jako za císařpána! Aspoň by si začali vážit MHD.
  Člověk z Horní Dolní avatar 1.1. 10:54 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Konečně se na něčem shodnem.
  1.1. 14:20 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Shodneme se na víc věcech, jenom na ně nepřijde moc často řeč :-)
  1.1. 06:37 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  diky Jirko
  elenril avatar 1.1. 09:08 elenril | skóre: 21 | blog: Raziel
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jeden můj postřeh z minulého roku byl zásadní propad kvality vyhledávání na gůglu. Bývaly doby, kdy (typicky u obskurních dotazů) vrátil dlouhý "ocas" relevantních výsledků, i na desáté+ stránce se dalo narazit na zajímavé a relevantní blogy, příspěvky na forech, apod. Teď mám pocit, že tohle všechno naprosto pohřbil SEO spam a situace začíná nepříjemně připomínat Accelerando. Docela by mě zajímalo kam se search bude posouvat v příštích letech, snad to nebude jen k horšimu jako posledních 10 let.
  1.1. 09:14 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No kam asi, k placené reklamě.
  1.1. 15:03 Lorenzo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ty desitky stranek relevantnich vysledku vyhledavani (pripadne Jednovy "trivialne najitelne hromady webu") treba nedostavas mimo jine i proto, ze zde proste (uz) nejsou a Google ti je nemuze nabidnout, ani kdyby chtel (byt casto nechce nebo nejakym zpusobem prispiva k jejich zaniku).
  2.1. 08:30 trekker.dk | skóre: 72
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  a) SEO spam a b) teď jsem někde četl/slyšel, že Google špatné výsledky dává na začátek naschvál, aby uživatel musel jejich vyhledávač používat déle a tím si zobrazil víc reklam.
  Quando omni flunkus moritati
  Ruža Becelin avatar 1.1. 11:50 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Chybi mi anketa.

  Nechybi ti anketa?
  1.1. 22:59 777
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Co mate porad s tou anketou? Jeste nikdy jsem tady nevidel zeby nekdo vysledky ankety vyhodnotil a napsal k tomu clanek!
  2.1. 07:49 Want
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Anketa: "Informace získané anketou nelze zobecnit (neodrážejí charakteristiku celé populace)." Uvedené jen podtrhuje fakt, že výsledky anket odráží pouze názorové zastoupení v rámci bubliny registrovaných uživatelů tohoto portálu. Za současné situace, kdy na abclinuxu kralují anonymní plkači, postrádají smysl protože názorové zastoupení registrovaných co tu ještě zbyli je známé. Není tedy co zjišťovat.
  Agent avatar 1.1. 17:49 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Mě by zajímalo, kdyby mi někdo dokázal vysvětlit, jakým zázrakem dokázali udělat takový pokrok na poli AI? Jen za poslední cca 3 roky se to neskutečně posunulo. A určitě to není jen o výkonu HW. Ten je imho dostatečný už několik let. Jaké triky, algoritmy se používají? Dá se to vysvětlit laicky?
  Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
  2.1. 10:18 jirka
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ano, ten duvod je, ze ses tomu zacal venovat (aka dozvedel se o tom) az v tech letech co to zacalo byt relevantni. Jinak jsou za tim roky vyvoje v ruznych oblastech a ty vidis primarne jenom ten vysledek.
  2.1. 15:44 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nebylo to také tím, že až v poslední době pokrok v oblasti HW (výkon/kapacita) umožnil(zpřístupnil) rozsáhlejší trénink komplexnějších modelů i vstupů, díky nimž se svými výsledky více blíží komplexnosti NI?

  Samotné principy jsou snad již dekády známy (stejné?), ale jejich praktické uplatnění bylo v minulosti svým rozsahem/hloubkou limitováno?

  V roce 2007
  "Go má nesrovnatelně více variant než šachy a je to poslední logická hra, u níž ještě počítače nejsou schopny porazit nejsilnější hráče," řekl dnes ČTK Tomáš Grosser z České asociace go, která o víkendu pořádá v pražském Kulturním domě Ládví mistrovství republiky v go. Vítězové budou Česko zastupovat na podzimním mistrovství světa v této deskové hře v Koreji.
  V roce 2017
  By playing games against itself, AlphaGo Zero surpassed the strength of AlphaGo Lee in three days by winning 100 games to 0, reached the level of AlphaGo Master in 21 days, and exceeded all the old versions in 40 days.[2]
  Pozn. Lee Se-dol byl v roce 2016 považován za nejlepšího hráče Go, s verzí AlphaGo_Lee tehto hráč prohrál 4:1. Tato verze pak prohrála 100:0 s AlphaGoZero (verzí vytrénovanou partiemi hranými sám se sebou pouhé tři dny).
  Jendа avatar 2.1. 12:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zrálo několik technik, a pak do toho začaly téct finance.

  Tady jsou slidy k přednášce co jsem o tom měl (druhé od konce - "Od umělého neuronu k ChatGPT"), snad se brzy objeví záznam, a taky to chci přepsat a vydat jako článek na Rootu. Stay tuned.
  2.1. 22:59 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Proč začíná sekce prezentace "AI doom" předpokladem "Možná časem vytvoříme inteligentnějšího a rychlejšího „agenta“ než je lidstvo"?

  K tomu, aby AI škodila (i nezáměrně) přeci nemusí disponovat vysokou inteligencí, ale schopnostmi věci ovlivňovat (přístup k systémům/datům) a nedostatkem "morálních zábran". Osobně bych hrozbu viděl v případném ustanovení globální AI (z dílčích vzájemně komunikujících AI). Představme si scénář, kdy si vzájemně komunikující AI ustanoví vzájemnou hierarchii (v rámci níž převezmou postupně model myšlení nejschopnější AI) a to na základě vzájemného porovnání sil při řešení vybraných problémů. Podřízené AI pak budou při shodných vstupech postupovat(rozhodovat) stejně(podobně), což je prakticky ekvivalentem centrálního řízení. Což mohlo být chybnou interpretací událostí před 08-29-1997 02:14 EDT.

  Verzi AlphaGoZero snad na rozdíl od přechozích verzí do začátku ani nevybavili znalostí pravidel hry Go. Pouze pokud se pokusila o neplatný tah oznámili jí že je neplatný.
  Jendа avatar 2.1. 23:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  K tomu, aby AI škodila (i nezáměrně) přeci nemusí disponovat vysokou inteligencí, ale schopnostmi věci ovlivňovat (přístup k systémům/datům) a nedostatkem "morálních zábran".
  Protože v AI doom argumentu jde o to, že problém nastane „jen tak“, bez zjevné příčiny jako „dali jsme hloupému programu možnost odpálit jaderné rakety“. A taky se bavíme o totální destrukci Země, což ani jaderná válka nezpůsobí.
  Představme si scénář, kdy si vzájemně komunikující AI ustanoví vzájemnou hierarchii (v rámci níž převezmou postupně model myšlení nejschopnější AI) a to na základě vzájemného porovnání sil při řešení vybraných problémů.
  Tohle bych klidně prohlásil za „inteligentnějšího a rychlejšího „agenta“ než je lidstvo“.
  Verzi AlphaGoZero snad na rozdíl od přechozích verzí do začátku ani nevybavili znalostí pravidel hry Go. Pouze pokud se pokusila o neplatný tah oznámili jí že je neplatný.
  A taky AlphaGo nedokáže zničit Zemi.
  3.1. 10:02 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je opravdu AI doom definován jako zničení Země, nebo jako fatální ohrožení lidstva? S postupem času lidstvo zajišťuje své základní potřeby čím dál tím náročněji, jen pouhou záměrnou akcelerací toho trendu (s nerozpoznanou příčinou) může být dosaženo případného cíle "evil AI".
  A taky AlphaGo nedokáže zničit Zemi.
  Jen do budoucna zpochybnila srovnání síly lidských soupeřů (podvádění s AI). Což se dá chápat jako ohrožení podstaty (funkce) hry a to s globální působností. Toho efektu by dosáhla i off-line díky všeobecné známostí tohoto úspěchu.
  Jendа avatar 3.1. 19:14 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je opravdu AI doom definován jako zničení Země, nebo jako fatální ohrožení lidstva?
  Doomeři ho definují tak, že lidstvo a lidské hodnoty nebudou pokračovat. Typicky nemají na mysli ani scénář, kdy by třeba zemřelo 7 z 8 miliard lidí (což by se mohlo stát po nějaké hodně silné jaderné válce, pandemii nebo dopadu velikého asteroidu), pokud by bylo pravděpodobné, že během pár set let ta zbývající miliarda civilizaci zase obnoví.
  Fluttershy, yay! avatar 3.1. 19:17 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Jendа avatar 3.1. 19:29 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Článek začíná doslova kritikou toho, že si někdo dovolil nějak definovat termín „existential risk“ a autorovi se to označení asi nelíbí (ale jiný termín nenabízí), a pak je tam snůška podivných výkřiků, myšlenkové proudy které nesouvisí s tím co jsem psal (počítání utility funkce přes exponenciální množství budoucích lidí) a náhodný text ve smyslu „neřešte AI doom když máme i jiné problémy“ (bez pokusu třeba nějak argumentovat, proč AI doom nenastane).
  Fluttershy, yay! avatar 3.1. 19:54 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Gratulki k objevu konceptu prioritizace.

  Různých eschatologů jsou po světě tři prdele, nicméně důvody, proč zrovna těmto je dopřáváno podstatně více pozornosti, vyplývají z navázané společenské skupiny – převážně technologických oligarchů, kteří mají ve společnosti disproporční vliv a možnosti prosazovat své priority.

  Zároveň se lze schovávat za abstraktní výmysly jako *hypotetický* maximalizovač sponek bez návaznosti na to, zda něco takového dávno neorganizuje společnost i bez nutnosti jakékoliv umělé inteligence (viz: stonks go up).

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Jendа avatar 3.1. 20:27 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Různých eschatologů jsou po světě tři prdele, nicméně důvody, proč zrovna těmto je dopřáváno podstatně více pozornosti, vyplývají z navázané společenské skupiny – převážně technologických oligarchů, kteří mají ve společnosti disproporční vliv a možnosti prosazovat své priority.
  OK a proč v článku není napsané proč třeba tuhle prioritu neprosazovat? To by jim docela vzalo vítr z plachet. Takhle to vypadá jako že si autor neví rady a zmůže se jen na blábolení.
  Zároveň se lze schovávat za abstraktní výmysly jako *hypotetický* maximalizovač sponek bez návaznosti na to, zda něco takového dávno neorganizuje společnost i bez nutnosti jakékoliv umělé inteligence (viz: stonks go up).
  Protože tenhle pomalý způsob ztráty hodnot lidé vnímají z nějakého důvodu méně negativně (to bude i odpověď na #41).
  Fluttershy, yay! avatar 3.1. 20:39 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pomohlo by RTFA.
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  4.1. 04:53 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nepomohlo, je to rant.

  "Meanwhile, millionaires and billionaires under the influence of longtermist thinking" je na úrovni konspirační teorie. O prioritizaci tam není nic: "climate change really should be one of our top global priorities" ... one of our top global priorities, vágnější vyjádření už asi ani nejde, tohle by mohl klidně říct i Sultan Al Jaber.

  Ironicky, autorko (they/them) též publikovalo varování o AGI doomu a samo je effective altruistou:
  I’m passionate about alleviating global poverty, and have pledged to give away everything I earn over $35,000 a year. In December 2022, I started a fundraiser with Nathan Young, an Effective Altruist, that raised more than $321,000 for the charity Give Directly.
  Fluttershy, yay! avatar 4.1. 09:15 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takže přímo z bio: Over the past several months, I’ve helped popularize the acronym “TESCREAL” to denote a constellation of ideologies that have become enormously influential within Silicon Valley. I coined the term while co-writing a forthcoming paper on the topic with Dr. Timnit Gebru (who played an integral role in shaping the TESCREAL concept).
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  4.1. 13:24 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Those ideologies, we believe, are a central reason why companies like (...)
  Aha, takže si něco myslí. No, to je hezké. Já si zase myslím, že dané lidi prostě vývoj AI zajímá, baví, a zároveň to je lukrativní bussiness příležitost... A ty filosofický žvásty jsou racionalizace proč dělat to, co se danému člověku prostě líbí, vydělávat prachy a nezabývat se problémy "globálního jihu", rovností apod.

  Veškerá autorkovo myšlenka / veškerý reálný obsah je "Nelíbí se mi, že AI big tech neřeší globální kvalitu života lidí tady a teď". Což je validní názor, na kterém asi bude dost pravdy. Nicméně zbytek jsou konspirační teorie a akronym, který vytvořil, vyvinul, zpopularizoval, jak je několikrát zdůrazněno, a to dokonce v akademických pejprech, a který se nejspíš jistě brzy ujme, tak moc je přelomový... Prosím, už stačilo.
  4.1. 14:27 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jde o to, že rozvoj technologií obecně dal jednotlivcům/skupinám nové možnosti, přičemž se výrazně rozevřely nůžky mezi mocí a odpovědností (v nemožnosti jí dostát např. úhradou způsobených škod, či v nemožnosti udělit vině odpovídající trest) při způsobení (úmyslných/nedbalostních) globálních ztrát na zdraví, životech či materiálu.
  4.1. 16:08 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  4.1. 18:23 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ja jsem zvedavaj, kolik jeste treba budou muest duchodci proinvestovat s Petrem Pavlem nebo pouzit trik, ktery jim prozradil Leose Mares, nez se vubec zacne mluvit o tom, ze je to problem. A to oboji jak to odlouceni odpovednosti, tak DF. Na prodjce hrncu ve vysledku taky zakonodarci zareagovali.
  7.1. 21:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Z umelej inteligencie majú panický strach itečkári,politici,štátna správa,justícia atd.V sovietskom sväze pokusne v roku 1988 nakrmili počitač údajmi o spáchanom treste a o osobe páchatela.Projekt stroskotal na tom,že počítač ukladal ovela vyššie tresty ako sudcovia.Defraudant bol sudcami odsúdený na 2 roky.Počítač mu uložil 5 rokov.Počítač nepoužíval emocie. Ak by súdil počítač nemohlo by sa stať,že zlodej horalky dostane 12 mesiacov nepodmienečne a politik,ktorý ukradne 10 milionov euro dostane podmienečný trest.Je to aj chyba trestného zákona,ked súd pri výmere trestu berie do úvahy poľahčujúcu okoľnosť,že obžalovaný pred spáchaním tr.činu žil riadnym životom.To,že roky plánovalže bude ako politik kradnúť už súd nezaujíma.V roku 2002 sa istého politika pýtali,že prečo nerieši nadmernú zlodejinu poslancov a on-a čo mám robiť,ved to by som musel vystrielať 70% poslancov,ktorí zahlasovali za zákon,že netreba dôsledne preukazovať spôsob nadobudnutého majetku,pretože podozrivý poslanec povie,že peniaze mu dala stará mama ktorá už nežije.
  7.1. 22:32 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nevím jak v Horních Uhrách, ale v ČR máme v trestním zákoníku Přípravu trestného činu s trestní sazbou stejnou jako samotný trestní čin.
  8.1. 19:31 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To nie je také jednoduché.Kúpim si sekeru a o 20 rokov s nou zabijem svokru.Ako dokázať,že som mal pri kúpe sekery úmyseľ zabiť tou sekerou o 20 rokov svokru?Ak by som sa priznal,že áno,bolo by to iné.Politik kradne a užíva si nakradnuté 20 rokov,no súd toto neskúma,pretože mu to nebolo dokázané a druhak je to premlčané.A ked sa ten politik dopustí daľšiej krádeže či podvodu,tak súd vyhlási,že pred podvodom žil slušným spôsobom.Užívať si nakradnuté je kvalifikované ako slušný spôsob života a poľahčujúca okoľnosť.V bratislave našiel muž štyri nové /nie zánovné/ športové pneumatiky v hodnote 10 tisíc euro.Kedže bol policajtom známa firma tak pri prevoze pneumatík na voziku ho skontrolovali a pýtali sa ho kde vzal tie pneumatiky obalené páskou s cenovkou.Povedal,že ich našiel pri kontajneri.Obvinili ho zo zatajenia cudzej veci pochádzajúcej z nálezu.Tri roky trvalo kým ho súd oslobodil,mal za sebou množstvo výsluchov,súdnych úkonov a ponižovaní.Hájil sa tým,že podobne ako ked niekto položí vedľa kontajnera šatstvo pre núdzneho,tak isto tam položil tie pnemuatiky s tým aby si ich niekto zobral.Nakoniec až Najvyšší súd túto jeho /údajne účelovú/ obranu akceptoval.
  8.1. 23:01 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V bratislave našiel muž štyri nové /nie zánovné/ športové pneumatiky v hodnote 10 tisíc euro.
  Vy jste u toho byl jako svědek? Pokud ne, tak Vám ve větě vypadlo slovo údajně.
  9.1. 01:10 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zhodou okoľnosti som na tom súde bol ako študent práva aj s inými študentmi.Bolo iba zistené,že pneumatiky boli predané v značkovom servise Ferrari vo viedni a to týžden pred ich nálezom v Bratislava-Petržalka.Boli vypočutí dvaja svedkovia,ktorí zo svojho balkona videli,že vedľa kontajnera sa nachádzal stlpec pneumatík ale povedali,že nemôžu potvrdiť,že sa jednalo práve o pneu bridgestone.Pokiaľ poznámka mierila inam,tak ako svedok nálezu som nebol.
  9.1. 17:48 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Známemu delikventovi sa prihodí také šťastie, že nájde nové špeciálne pneumatiky pri kontajneri.

  Vole, tomu snáď ani sám neveríš. Ak by to sa aj dej takto udial (prišiel ku kontajneru a tam pneumatiky), tak sa len nepodarilo nájsť komplica, ktorý ich tam dal (alebo dokázať, že ich tam dotyčný najprv pred nejakým časom položil sám, spoliehajúc sa na to, že zlodejov je u nás málo), čiže zafungovalo "in dubio pro reo".
  10.1. 04:47 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Chlape,by si sa čudoval aké drahé a vzácné veci ľudia povyhadzujú bud pre nepotrebnosť alebo omylom.V knihe "ako zbohatnúť"popisoval autor príbeh mladého študenta z roku 1992,ktorý zbohatol takto:študent archeologie sa zaoberal numizmatikou a vecí okolo toho.Dostal nápad,že bude chodiť na fary a skupovať od farárov mince.Študent vypozoroval,že niektorí veriaci hádžu do zvončeka staré už neplatné mince len aby to cinklo a nevyzerali ako lakomci.Na fare východného slovenska mu farár vysypal za dve hrste mincí,že aby si vybral.Študent medzi mincami zbadal vzácný kúsok a okrem neho si vybral daľších 7 bezcenných a povedal,že je ochotný dať za tie mince 200 korún.Farárko nebol na hlavu trafený a pomyslel si-chlapče,ty ked my ponúkaš za také pliešky 200 korún,tak to bude mať vyššiu cenu a pýtal 2000 korún.Študentík povedal,že toľko nemá a,že to je vysoká suma.Napokon sa dohodli na sume 1300 korún.Študentík šiel do nemecka a v klube numizmatikov predal mincu za v prepočte 400 tisíc korún.Minca bola vzácná preto,že pri ražbe sa stala chyba,bola stiahnutá s obehu kvôli tomu,že na minci vychádzalo slnko zo severu.Ale príklad osobný-kúpil som modulátory WISI za 28000 euro aj z licenciou,ktorá pre modulátory stála daľších 12000 euro.Nedopatrením som modulátory zresetoval a už brali iba aktualizovanú sw-licenciu,ktorá však stála už 29000 euro.Tak som sa rozhodol,že kúpim modulátory rovnakých parametrov inej značky,ktoré sa predávali za 26000 euro aj s licenciou.Modulátory aj s transportným obalom,ktoré som predtým kúpil za 28000 euro teda iba "železo" som vyhodil pred kontajner nech si ich vezme hocikto a ešte som mu pribalil aj ovládač v cene 400 euro na nastavovanie parametrov,pretože my bol už k ničomu.
  10.1. 10:27 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Neviem, čo sú tie modulátory, ani ma to veľmi nezaujíma, ale pri tak ľahko uchopiteľnom príklade ako nové gumy na Ferrari to aj tak nesedí. Iste, keby tie gumy boli pôvodne kúpené pred rokom a nie týždňom, tak by sa to dalo uveriť skôr.
  10.1. 20:01 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Len pre info

  Uvedené modulátory slúžili na spracovanie a distribúciu obsahu ako IPTV.Tu ovšem treba aj uhradiť práva tvorcu kodeku H264 a zvukového kodeku a na tie účely treba zakúpiť licencie,ktoré sú niekedy drahšie ako "železo",preto,že sa jedná o komerčné používanie kodekov.
  Člověk z Horní Dolní avatar 5.1. 20:19 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  viz: stonks go up
  To je něco jiného než maximalizovač sponek. Za určitých předpokladů, které v reálném světě do určité míry platí, je maximalizace zisku pro společnost dobrá.
  Fluttershy, yay! avatar 5.1. 20:28 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Sponky jsou taky někdy užitečné, ergo maximalizátor sponek není problém.

  A je po ptákách.

  Vskutku, ptáci nejsou skuteční.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  4.1. 21:37 Plk
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No dobre, ale jsme na internetu, kde lze najit leccos. Udajne je ujety i Emil Torres.
  6.1. 10:32 frufru
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  třeba zemřelo 7 z 8 miliard lidí což by se mohlo stát po nějaké hodně silné jaderné válce -> O té hodně silné jaderné válce pochybuji. Stačilo by pár EMP výbuchů nad obydlenou zemí. Vše co by řídil počítače a nebylo by chráněno před EMP by přestalo fungovat. V prvé řadě elektrická síť nebude fungovat a než se nahradí transformátory, tak minimálně polovina lidí zemře na hlad.Z aut by fungovali jen veteráni a přeprava potravin, nebo pomoci by byla nulová. Kolik traktorů zůstalo fungovat pro následnou výrobu potravin? Co nalít do nádrže, když ani rafinerie nebudou fungovat? adt. Vše řízené počítači by bylo KO. Kolapsu lidstva stačí opravdu málo.
  6.1. 11:23 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Stačilo by pár EMP výbuchů nad obydlenou zemí.
  Stačilo by pár dobře umístěných izraelských virů ;-)
  3.1. 18:36 jbv
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Z diskuzi s moji socialni bublinou mi prislo jako nejpravdepodonejsi "zniceni lidsta" pomoci AI, jako vyuziti deep fake pro manipulaci s mainstreamem. Je zajimave uz dneska jak velky vliv maji dezinformace, i kdyz to jsou hodne spatne udelane materialy, kterym veri jen par procent Radovanu. Predstav si cilenou kampan s velkym rozpoctem pred kazdymi volbami, kdy realne vypadajici lzi a nesmysly totalne zahlti verejny prostor, takze vetsina lidi uz nedokaze rict, co je skutecnost.

  Tohle ani nemusi udelat AI sama o sobe, ale AI jako nastroj cloveka.
  3.1. 21:34 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Predstav si cilenou kampan s velkym rozpoctem pred kazdymi volbami, kdy realne vypadajici lzi a nesmysly totalne zahlti verejny prostor, takze vetsina lidi uz nedokaze rict, co je skutecnost.
  No, tak to jsi přesně popsal každé volby minimálně sto roků zpátky :-D
  4.1. 09:58 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  jenom, opět technická, dneska manipuluje úplně každej kdo chce prosadit jakoukoliv agendu. To znamená, že nikoliv jen Radovanové, ale i kdokoliv další hlásící se k jakékoliv názorové klice je cíleně manipulován a dezinformován. Tvrdá realita je prostě out. A bohužel tohle nevěda, téměř každý si na svojí takto zmanipulované pravdě staví základy svého postoje ke zbytku společnosti a tím se společnost rozděluje. Koncept známý po staletí mmchdm...
  4.1. 12:01 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To implikuje, ze tvuj prispevek lze ignorovat, protoze je to manipulace postavena na jinych manipulacich...
  4.1. 18:13 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Libovolný příspěvek v libovolné diskuzi lze z tohoto důvodu ignorovat.
  5.1. 15:45 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nebo chapes, ze taky existuje vec, jako mira. Pak tenhle problem nemas, ale zase nemuzes pouzivat tve oblibene "obe strany". O par prispevku vyse generalizovane na "vsechny strany".
  6.1. 10:25 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tu míru určuje kdo? Goebbels?
  7.1. 20:47 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vzhledem k tomu, s jakou hustotu sem furt sypes nejaky odkazy, tak si myslim, ze zrovna v tomhle mas dost jasno.
  7.1. 22:07 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Odkazy na český mainstream? Jasná propaganda :-D

  Tenhle ti dám darem:

  https://echo24.cz/a/HJtE7/zpravy-svet-ukrajina-zdraha-nasadit-ambrams-nedokonale-pancerovani-dronove-utoky
  7.1. 22:24 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ?
  4.1. 15:12 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Predstav si cilenou kampan s velkym rozpoctem pred kazdymi volbami, kdy realne vypadajici lzi a nesmysly totalne zahlti verejny prostor, takze vetsina lidi uz nedokaze rict, co je skutecnost.
  To bude problém len v prechodovej fáze, kým väčšina ľudí bude veriť niečomu, čo vidia/počujú v médiách (akéhokoľvek typu). Akonáhle bude ľuďom jasné, že akékoľvek video či audio môže byť v skutočnosti deepfake, bude nutný návrat k osobným vzťahom a osobnej reputácii. To v niektorých ohľadoch privedie ľudstvo viac ako storočie späť, keď sa informácie šírili pomaly a obmedzenými kanálmi, ale bolo oveľa jednoduchšie udržať si v hlave ich reputačnú maticu (tieto noviny píšu v tejto oblasti vždy pravdu, ale v tamtej je to sporné, a Jožo z vedľajšej dediny vždy správne a podrobne fakticky popíše, čo sa u nich deje, ale jeho politické názory a ponosy nebudem brať do úvahy). Či to tak bude lepšie alebo horšie, opäť ukáže len čas...
  4.1. 16:33 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Představují deepfakes skutečně tak radikální změnu? Obávám se, že přecenuješ lidský zájem o ověřené informace. Viz třeba ruská invaze na Ukrajinu, kde Putinboys prostě řekou, že záběry z Buči jsou féjk, v civilní infrastruktuře se schovává vojenská technika a nazdar, nic dalšího netřeba řešit. Na "důkaz", že Ukrajinci vyvíjejí jaderné zbraně stačila fotka úložiště jaderného paliva ve Slovinsku (nebo co to bylo), na "důkaz" že COVID očkování tě očipuje záludným mikročipem stačil screenshot schématu kytarového pedálu.

  Deepfakes nepotřebuješ, když ti stačí si kýženou "pravdu" prostě vymyslet.

  IMO o dost nebezpečnější než schopnost produkovat deepfakes je schopsnot AI profilovat a cílit lidi, což umožňuje jim efektivně podsouvat názory na základě jejich existujících postojů, demofragie, strachů, preferencí atd. atd.
  bude nutný návrat k osobným vzťahom a osobnej reputácii. To v niektorých ohľadoch privedie ľudstvo viac ako storočie späť, keď sa informácie šírili pomaly a obmedzenými kanálmi
  K tomu jsem skeptický, spíš bych očekával rozvoj factcheckingu, propagace metadat, včetně třeba digitálního podepisování hardwarem a podobné věci (což nejspíš přinese dobré i špatné). Novinová dezinformace se dá touhle optikou vnímat jako specifický druh MITM útoku.

  Viz např. Ground News. Čekal bych, že podobné věci se budou objevovat postupně více.
  4.1. 21:12 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Fackchecking může být dost nebezpečná věc...

  Ukrajinským lžím přestávají věřit už i sami Ukrajinci :-D

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajinci-se-strani-televiznich-zprav-lakuji-podle-nich-valku-naruzovo-40456102
  4.1. 23:18 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hele krályku, a z jakého důvodu ty věříš, že to rusáci v tej buči udělali? Jako rusáci neměli podle mě žádnou motivaci, kromě toho že to udělal nějakěj magor. Naopak ukrajinci potřebovali za každou cenu přesvědčit svět aby jim a) okamžitě poslali co nejvíc zbraní na obranu a b) aby strhli co nejvíc světových leadrů na svoji stranu a tím si zajistili přístup k co nejvíce penězům. Bez světového mínění a peněz na jejich straně by nebyli schopni se účinně bránit. Jako můžeš tomu tupě věřit, ale i tak existuje možnost, že to prostě byla jenom zastírací operace, nebo dokonce to mohlo celý bejt úplně jinak - navlíknout rusácký mrtvoly do civilu neni zase až tak těžký. Jako podle mě tupě věřit všemu a jedno z jaký strany, může jenom trochu pomalejší člověk, normální člověk pozná, když je krmen propagandou a propaganda se sem do mainstreamu sype horem dolem. Teď je to trochu lepší, ale tehdy to v podstatě bylo přebírání ukrajinskýho válečnýho "tisku" a těm byla pravda u zádele, napsali cokoliv co jim zajišťuje morálku a mobilizovanost. Což je teda pochopitelné.
  xxxs avatar 4.1. 23:39 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  uz si uvazoval, ze by ste sa s radovanom, jozkom a dalsimi putinovskymi fajkami chytili za ruky, nabehli do sajuzu, poziadali o obcianstvo, zapeli hymnu pred neohlasenou navstevou odvodovych komisarov a sli polozit zivot za cara pana?
  5.1. 00:09 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tvl, ty už máš sbaleno? Tvůj fialovej přeceda hlásil, že sme ve válce, tak jestli už máš lístky do kyjeva abys podpořil svoji armádu. Moje armáda to není, já si počkám až bude napadený nějaký náš spojenec v NATO nebo my a budeme se legitimě bránit, jak nám velí obranný pakt a teda jestli dostanu povolávák. Jinak mi vlez s nějakou válkou na hrb. Stejně jako mě nezajímaj jiný konflikty tak i tenhle mám u zádele. Války jsou po celim světě, abych se nějak stresoval zrovna touhle jednou???? jako proč proboha...Proč by mě měl zajímat nejzkorumpovanější stát v evropě, nebo zkurvený rusácko?? Co je mi po nich? Ano o uprchlíky bychom se měli postarat, ale chlapi by snad místo prchání měli bránit vlast ne? Nepříde ti to divný? Když to je jedno jim, proč bych se měl angažovat doprdele já???? Schválně, komu posíláš peníze v izraeli, mali, jemenu, sýrii nebo nigeru? co somálsko, ktrá strana je tvůj favorit? Komu se mám do mali složit na přemysla? Kam mám poslat upravenýho drona třeba v lybii?
  xxxs avatar 5.1. 07:10 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  neviem, ci si si nevsimol, ale pred chvilou si spachal celkom slusnu akrobaciu, ako si sa snazil hodit bucu na ukrajincov, takze na nestrannost to radsej nehraj.
  5.1. 08:46 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Co to meleš jakou akrobáciu? Na nikoho nic neházim, pouze konstatuju, že se nemá všemu věřit a všechno může bejt jinak.
  7.1. 06:02 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Čo sa stalo v Buči vie stopercentne iba RF a UA.Aký relevantný dôkaz máš ty?Bol si pri tom?Spoluobyvatelia Buče tých zabitých poznali.RF žiada OSN a Haag o nacionále tých zabitých ale UA ich nechce poskytnúť.Prečo?
  7.1. 06:11 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  co má rusko na ukrajině co žádat? ru má z ukrajiny akorát tak vypadnout, omluvit se a zaplatit škody
  7.1. 07:58 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  UA nemá čo ťahať na svoje územie vojenské základne proti susedovi z krajiny ktorej nie je členom NATO. UA by odpalila atomovku na rusov a NATO by povedalo,my nič s tým nemáme. Čo si UA navarila to má.Požiadavky RF po prehre UA už budú iné-žiadna armáda a žiadne spolky s čerty.Už im radia-pristúpte na mierový dohovor a my vás vyzbrojíme,vybudujeme raketové základne a o 10 rokov podstatne silnejší vyprovokujte rusov znova.Rus sa ale poučil a ide na plné pecky a už neverí žiadnym dohodám.Je to vojenská veľmoc o rozlohe 1/6 sveta,ktorá má právo rozhodovať o tom či si niekto vedľa nej bude budovať jadrové komplexy alebo nie.USA má v ústave zakotvené,že všetko čo je v prospech USA možno chrániť vojenskou silou všetkého druhu.
  7.1. 08:53 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ua je samostatný nezávislý stát a může si na svém uzemí dělat co chce - jestli chce do nato/eu, tak je to čistě jejich volba

  jediný komu jde o jejich území je právě rusko - kvůli rusku chce ua do nato a eu

  ua nemá atomovky - vzdalo se jich za dohodu o uzemní celistvosti (kterou dostalo i od ruska) a ru tuto dohodu porušilo - a teď ji porušuje znova

  9.1. 18:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ... ua je samostatný nezávislý stát a může si na svém uzemí dělat co chce ...

  Ani ty si nemôžeš doma robiť čo chceš-týrať manželku,deti,strpčovať susedom život.Poliaci boli napadnutí za banskú činnosť na svojom území a predsa za to museli českej republike zaplatiť.Nikto nesmie činnosťou na svojom území ohrozovať suseda a svet a to platí aj pre ukrainu.Ži a množ sa ale neťahaj vedľa mna vrahov,ktorí za 2 sekundy zavraždili brutálnym spôsobom v hirošime 20 tisíc detí.Pokiaľ si vedla mna naťaháš rybárov,komikov,umelcov prosím,nemám nič voči tomu,ale nestrpím vedľa seba vrahov s ich jadrovými základnami.Rusko má právo chrániť vojenskou silou 140 milion svojich obyvateľov voči zločincom NATO.Slušní ľudia sa môžu spriateliť,zločinci sa môžu iba spriahnuť.
  11.1. 16:26 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pokud budu mít vedle sebe vraha několika milionu svých obyvatel (ano, ru už na Ukrajině několik milionu lidi zavraždilo), tak udělám všechno aby to už příště neudělal.

  Fluttershy, yay! avatar 13.1. 17:50 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  …a platí to i pro Rusko?
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  xxxs avatar 7.1. 10:08 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  nie, rusko nema pravo rozhodovat o tom, co budu robit ine nezavisle krajiny. plus ta idea, ktoru cerpas zo sovietskych propaganda webov - rusko sa brani, je cisty kokotizmus. tu nepomoze ani upgrade na novsiu verziu, lebo ta trenovali na stupidnej ucitelke a proruskych weboch. moze jazykovy model spachat samovrazdu?
  Glee avatar 7.1. 10:32 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  nie, rusko nema pravo rozhodovat o tom, co budu robit ine nezavisle krajiny

  A Kral Salamoun (ofc) rekl - Budiz Mexicka hranice!
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  xxxs avatar 7.1. 11:08 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  1848? ale no tak. nebudeme trocharcit. co tak pouzit to, ako boh pomahal izraelitom vyhlusit okolite kmene?
  Glee avatar 7.1. 17:35 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  1848?
  2022.

  To nic nemeni na mem postoji o tom, ze Rusko nema na svoji 2022 akci narok. Jen jsem zaslechl proslov pana Plamena Vznesenovice a jal jsem se ho automaticky hasit...
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  7.1. 21:31 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A USA má právo o tom rozhodovať kto môže a kto nemôže mať ZHN,kto môže a kto nemôže v jej tesnej blízkosti rozmiestnovať jadrové zbrane?Samozrejme,že ako vojenská veľmoc má toto právo a toto právo má aj vojenská veľmoc Ruská federácia.Tieto práva boli dohodnuté po roku 1945.Kto toto nerešpektuje musí znášať následky.
  xxxs avatar 8.1. 00:44 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  nie.
  8.1. 19:57 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rusko aj svet má právo poznať totožnosť zabitých v Buči.Tak ukrajinci zabijú ruské etnikum a obvinia rusko,že zabilo ukraincov.Tak takto to v civilizovanom svete veruže nechodí.Prečo ukrainci taja identitu zabitých?To je jednoduché,pozabíjali ruské etnikum s tým aby pred svetom obvinili rusov s genocídy a zverstiev páchaných na ukrajinskom civilnom obyvateľstve.Skús bez averzie a emocii vysvetliť,prečo nechce prezident Zelenskij poskytnúť OSN dôkazy svojich tvrdení,že vraždil rus ukrajinských civilistov v Buči.Kurnik tak najdu vedľa môjho domu zabitého a povedia,že to bol prezident ale odmietnú uviesť dôkazy-ktorý a s ktorej krajiny.
  xxxs avatar 8.1. 21:19 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  preco pocitas do civilizovaneho sveta rusko?
  8.1. 23:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kefaline ty ako vysvetlíš,že necivilizované rusko má metro a svetoznámu univerzitu na ktorej študujú tísíce študentov z celého sveta a civilizované slovensko ani nevie čo to je metro a jeho školstvo je na horšej úrovni než v JAR.
  8.1. 23:37 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Slovensko je na tom docela ještě dobře, taková civilizovaná a superpokroková Kalifornie má 23% negramotných :-D
  9.1. 01:59 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale tu nejde o nič iné iba o to,že aj duševne chorá /necivilizovaná/ osoba má právo na obhajobu a žiadať o poskytnutie dôkazu,ktorý by potvrdil oprávnenosť obvinenia zo strany žalobcu. Nick Vetvicky ale nechce racionálne vysvetliť,prečo žalobca z genocídy etnika odmieta poskytnúť nepriestrelné dôkazy o tom,že rusi zmasakrovali ukrainských civilistov v Buči.Na základe Buči bol voči rusku prijatý daľší balík sankcii a neposkytnutím totožnosti zabitých v Buči ukraina kryje skutočného páchateľa genocídy na obyvateľstve počas stanného práva.Samozrejme,že to vyhovuje takým ako nick Vetvicky,pretože ich obhajovaný idol by bol zrazu usvedčeným vojnovým zločincom z genocídy národa a hrozilo by to,čo Miloševičovi.Tu sa nejedná o to či z chodby ukradol kvetináč jano alebo fero.,tu sa jedná o vyšetrenie závažného vojnového zločinu,ktorého páchateľov kryje ukraina teda štát.
  xxxs avatar 9.1. 06:05 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  z toho blabotu som pochopil, ze mam nejaky idol. nemam.
  14.1. 20:44 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re:z toho blabotu som pochopil, ze mam nejaky idol. nemam.

  Nech si pochopil čokoľvek,nepochopil si,že ak by sa zistilo,že to urobila UA tak by sa karta obrátila a z obete by sa vyklul genocídny masový vrah ruského etnika,ktorý nebráni ale vraždí.A to je sakra rozdiel.
  xxxs avatar 9.1. 06:02 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  takze je civilizovane, lebo ma metro a skolu?
  9.1. 18:43 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ano.Krajina,ktorá má školstvo na všetkých úrovniach a / Rusko je síce kráľovstvo gýča a bizarností, ale metro majú skutočne nádherné

  Čítajte viac: https://fici.sme.sk/c/20154658/rusko-je-sice-kralovstvo-gyca-a-bizarnosti-ale-metro-maju-skutocne-nadherne.html/a používa vo veľkej miere technický výdobytok,sa považuje za civilizovanú krajinu.Akademik sa v tv debate pýtal ohovárača ruska aby definoval civilizovanú krajinu a politik mu nevedel odpovedať.Rusko dalo svetu množstvo velikánov z radu básnikov,vážnej hudby atd. ale podľa teba je to zaostalá necivilizovaná krajina.Rusko dosiahlo v kozme obrovské úspechy.A čo dosiahla ukraina okrem toho,že dala svetu Banderu, Brežneva,nekvalitné potraviny,mega korupciu,výpaľníkov,pašerákov cigariet do čiech a na slovensko,kradnúť rusom plyn atd.atd?
  xxxs avatar 9.1. 18:49 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ta drobnost, ze rusko vrazdi svojho suseda ti tiez pride civilizovana?
  28.1. 02:00 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ta drobnost, ze rusko vrazdi svojho suseda ti tiez pride civilizovana?

  Tá drobnosť,že ukrajina vraždí deti svojho suseda v belgorode ti tiež príde civilizovaná?
  xxxs avatar 28.1. 10:29 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  vygoogli si pojem kauzalita. potom si vygoogli kto koho napadol a kto koho okupuje. uz si zabudol? zhodli sme sa, ze rusko je okupant a je zlou stranou v konflikte. nezabudaj na to. nemozes podporovat zlu stranu. to je hanebne aj na stare gpt.
  28.1. 22:46 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kauzalita:

  2014 - banderovci vraždí Rusy na Donbasu, občanská válka...

  2022 - Ruská intervence, vyhlazení banderovců...

  Ukrajinská strana není ta dobrá. Nebudu jí podporovat.

  Mimochodem, co říkáš na obnovu Zaporožské siče?
  xxxs avatar 29.1. 06:44 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  zabudol si uviest zaciatok.
  29.1. 21:49 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Začátek se uvádět nesmí, Rakušan to zakázal.
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 00:12 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ještě prosím řekni těm civilizovaným Rusákům, jestli by se nemohli chovat civilizovaně i v zahraničí.
  10.1. 05:00 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V tatranských hoteloch si ich vychvalovali do neba a teraz otvorene priznávajú a plačú,že stratili 30% na tržbách a to iba kvôli stratenej ruskej klientele.Byznys city nepozná.
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 12:56 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ruští turisté mají ve světě hroznou pověst, protože se chovají jako prasata.
  28.1. 02:03 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A ako sa správajú ukri v česku ked na diskotéke uctievajú banderu?
  10.1. 00:25 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  používa vo veľkej miere technický výdobytok
  A proc lidi z takto civilizovane krajiny maji potrebu krast zachodove misy a automaticke pracky?
  Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
  10.1. 05:07 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  a prečo ludia z civilizovanej krajiny-česko a slovensko,kradnú v nemeckých supermarketoch?A to je dokázané.Ovšem nie je dokázané ani vyvrátené,že rusi tieto misi a práčky berú zo zberných dvorov ale to je na teba asi moc zložité
  10.1. 11:45 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ovšem nie je dokázané ani vyvrátené,že rusi tieto misi a práčky berú zo zberných dvorov ale to je na teba asi moc zložité
  Takove tvrzeni ma nulovou informacni hodnotu. Ale moment, je tu jeste jedna vec, ktera mi nejde do hlavy... proc by nekdo (nota bene z civilizovane zeme) bral zachodove misy a pracky ze sberneho dvora?
  Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
  10.1. 18:32 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Když čeští turisté na výletě na západ ukradli i radar u silnice... ;-)
  10.1. 20:29 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...nejde do hlavy... proc by nekdo (nota bene z civilizovane zeme) bral zachodove misy a pracky ze sberneho dvora?...

  Odpoved aj dôkazy poskytla vysoko kvalifikovaná a vysokopostavená štátnička a politička Ursula Gertrud von der Leyenová, rod. Albrechtová,ktorá prehlásila,že ruskí truhlíci z práčky vyrábajú rakety kondžal.V skutočnosti by mali rusi dostať nobelovú cenu za zmysluplnú recykláciu odpadu.

  Ale vážne-v začiatkoch ŠVO ukrainci ničili ruskú logistiku,konkrétne kolonu ktorá prevážala mobilné vojenské práčovne na údržbu vojenských odevných súčiastok.Ruskí vojaci si museli prať uniformy osobne a na to používali vojnovú korisť-práčky. Na čo by im boli práčky ked ako necivilizovaná krajina,nemajú elektrinu ani prípojky na vodu pre práčky.Alebo ty tomu veríš,že rus si postavil dom a išiel ukradnúť WC misu na ukrainu?Vážne tomu veríš?
  xxxs avatar 10.1. 23:27 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  "Ruskí vojaci si museli prať uniformy osobne a na to používali vojnovú korisť-práčky."

  to je trosku poslabsie, ak to porovname s tvojou perlou o tom, ako z potapajuceho sa kriznika, unikla posadka na ponorkach.
  11.1. 02:43 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V poriadku.A ako to vyvrátiš tak aby sa to nedalo spochybniť?Ja som vychádzal z orientačného nákresu krížnika Moskva,kde boli odolnou kapsulou chránené ponorky podobne ako kapsuly pre posádku abrams.Alebo chceš tvrdiť,že ponorky vyletujú z paluby a následne sa ponoria?Podľa mna môžu ponorky opustiť lod cez špeciálnú únikovú časť v podpalubí a až následne ak je potreba sa vynoria.Takže daj nepriestrelný dôkaz,ktorý vyvráti čo som uvádzal v tej perle.Ideš.
  xxxs avatar 11.1. 06:52 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  idem? no, jednoduche. kriznik moskva nema zachranne ponorky. tak isto ako ich nema sesterska lod ukrajina. prekvapivo, tak isto ako ich nema ziadne vojenske plavidlo, ani ziadne civilne plavidlo. nikde na svete. existuje nieco ako zachranna ponorka, to ked ma niekto pod hladinou problem, tak sa mu posle toto plavidielko, aby ho vytiahlo, ale to je trosku ina kategoria. fakt dufam, ze si jazykovy model, lebo clovek nemoze byt takto mimo.
  12.1. 07:38 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kde tohle psal o těch záchraných ponorkách? To bych si rád přečetl v originále :-D
  xxxs avatar 12.1. 18:32 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  13.1. 09:27 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Musí si z nás dělat prdel - jinak to není možný
  15.1. 06:29 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Dakujem
  15.1. 15:14 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Za co?
  Glee avatar 13.1. 02:23 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  idem?
  Stopovani casu jako v sachach v diskuzi v nejakem krateru na benevolentnim portalu (free Beer&Speech) je mozna pro nekoho (nebo daco) vzrusujuca disciplina. Toz ucme to. :-) Kawaaaaiiiii
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  14.1. 03:51 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re= nick vetvicky...no, jednoduche. kriznik moskva nema zachranne ponorky. tak isto ako ich nema sesterska lod ukrajina. prekvapivo, tak isto ako ich nema ziadne vojenske plavidlo, ani ziadne civilne plavidlo. nikde na svete. existuje nieco ako zachranna ponorka, to ked ma niekto pod hladinou problem, tak sa mu posle toto plavidielko, aby ho vytiahlo, ale to je trosku ina kategoria. fakt dufam, ze si jazykovy model, lebo clovek nemoze byt takto mimo...

  Takže takto-jazykový model ti oponuje-zaostalá necivilizovaná komunistická krajina takéto ochranné prvky používa ako aj iné necivilizované krajiny

  Čínská lidová republika Námořnictvo Čínské lidové osvobozenecké armády provozuje tři záchranné lodě projektu 925 a další projektu 926, každou s jednou záchrannou miniponorkou.

  Stačí takýto dôkaz alebo treba ešte 9 dôkazov,ktoré mám?

  Takže existuje záchranná ponorka umiestnená priamo v lodi alebo nie?
  14.1. 07:38 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  tahle technologie mě dost zajímá - dej sem prosím i těch 9 důkazů že něcím takovým Moskva disponovala - máš k tomu detaily?

  záchranné kapsle existují ale neslyšel jsem, že by je mělo nějaké hlainové plavidlo - mimochodem neměl je ani Kursk (nevíš proč?).

  hladinová plavidla mají třeba něco takového - když nestačí klasické záchranné čluny
  14.1. 10:27 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nepochopené alebo Mea Culpa,kedže som nedodal,že tých 9 dôkazov sa netýka čisto lode Moskva.Týka sa to viacerých výrobcov lodí.Ja ked sa chcem niečoho dôveryhodného dopátrať tak napíšem do vyhľadávača napr.Tanks USA.mil alebo https://www.militaryfactory.com/armor/american-tanks.php

  a rovnako ked chcem zo školstva tak doménu "edu" atd.
  14.1. 21:50 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Aha, takže mas 9 důkazu na něco co tvdíš, ale já si je mám dohledat…

  Nóóó - ne… neprekvapils…
  15.1. 06:33 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V trestnom práve platí-Nedokázaná vina rovná sa dokázanej nevine.
  10.1. 23:29 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale vážne-v začiatkoch ŠVO ukrainci ničili ruskú logistiku,konkrétne kolonu ktorá prevážala mobilné vojenské práčovne na údržbu vojenských odevných súčiastok.Ruskí vojaci si museli prať uniformy osobne a na to používali vojnovú korisť-práčky.
  Opravdu pozoruhodne vysvetleni...

  Proc tedy armada civilizovane zeme nedodrzuje Zenevske konvence, ktere rabovani zakazuji?
  Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
  11.1. 03:10 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Opýtaj sa zelenského,prečo mu vadilo rabovanie ukraincov v marketoch ked nariadil po zatvorení obchodov zákaz vychádzania!Poviem ti prečo,pretože ukraina je necivilizovaná barbarská krajina v ktorej kto mal nohy a ruky raboval obchody a kradol veci z opustených bytov.

  ...Apokalypsa v tme: ukrajinské mestá sa ponorili do stredoveku, zločinci rabujú a zabíjajú v uliciach.Obyvatelia Kyjeva a Ľvova sa na sociálnych sieťach pripravujú na rabovanie supermarketov.Množia sa prípady, keď zlodeji vyplienili opustené byty, v ktorých bol namontovaný alarm. V tmavých uliciach okrádajú a vraždia okoloidúcich,...

  Nuž čo k tomu dodať-aká civilizácia také činy.Zelenskij odvolal generálneho prokurátora nakoľko zverejnil údaj,že na tisíc zločinov na ukrajine sa v priemere podieľa iba jeden rusky vojak a 999 zločinov robia ukrainci.

  https://www1.pluska.sk/gal/regiony/pred-zaciatkom-turistickej-sezony-zacina-byt-problem-izbami-pre-ukrajincov-kam-pojdu-byvat/9
  xxxs avatar 11.1. 06:45 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  chceli ich dodrzat, ale museli si oprat, lebo ukrajinci im neoprali.
  12.1. 02:46 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Příloha:
  Aj títo dodržovali vojnové konvencie ako civilizovaná krajina vid príloha. O vine a treste rozhoduje v civilizovanej krajine štátny orgán a nie tlupa necivilizovaných magorov
  xxxs avatar 12.1. 05:44 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  priviazali zlodeja o stlp? nerozplac sa.
  12.1. 09:34 trekker.dk | skóre: 72
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zlehčovat to můžete, jak chcete, ale faktem je, že v civilizované zemi o vině a trestu rozhodují výhradně soudy. A máme i nějaká pravidla na to, jak ty tresty mohou vypadat a jak se s obviněným/odsouzeným má zacházet. A platí to bez ohledu na to, jak moc s obviněným/odsouzeným sympatizujete nebo ne.

  Tyhle případy porušily všechno z výše zmíněného. Ukrajina se ve svém jednání nijak neliší od Ruska.
  Quando omni flunkus moritati
  xxxs avatar 12.1. 18:40 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  je trosku rozdiel, ked nasrati susedia okradnutych ludi vyfliaskaju zlodeja a trosku ine, ked statna moc nechava vrazdit svojich odporcov, alebo vzdorovitych prisluhovacov. pozdravuje ta prigozin a spol.
  Glee avatar 13.1. 02:14 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  je trosku rozdiel, ked nasrati susedia okradnutych ludi vyfliaskaju zlodeja a trosku ine, ked statna moc nechava vrazdit svojich odporcov, alebo vzdorovitych prisluhovacov. pozdravuje ta prigozin a spol.

  Jako trekkie ti nahral druhym odstavcem na poradnej balon, ale zase pak ty obrazky na tech internetech porad vadej, kua... ksaaa, vy Tisicrocne Vcely! :-)
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  13.1. 08:20 trekker.dk | skóre: 72
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To je, soudruhu, jako kdybyste řekl, že je trochu rozdíl, když něco je červené a něco jiného růžové. Ano, je to rozdíl. Nic to ovšem nemění na tom, že Ukrajina a Rusko jednají z rozdílných důvodů stejně.
  Quando omni flunkus moritati
  xxxs avatar 13.1. 12:06 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  rovnako? akoze ukrajina napada mensie staty, snazi sa z nich urobit naraznikovu zonu a z obyvatelov obcanov druhej kategorie? to sa stalo kedy? mozem dostat nejake hinty, pripadne linky?
  14.1. 10:03 trekker.dk | skóre: 72
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zkuste se držet tématu vlákna, ano? Pak se vraťte.
  Quando omni flunkus moritati
  xxxs avatar 14.1. 10:54 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  proruski diskuteri sa zufalo snazia zahnat oponenta do co najuzsieho specifika, kde mozu relativizovat a potom sa citit byt na koni. spat k topicu? z indivindi akcie vinis celu krajinu.
  14.1. 02:25 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Oni suseda nevyfliaskaly ale pozbavily osobnej slobody a v mraze -15 stupnov celzia vážne ohrozili na zdraví a živote delikventa čo je neprimeraný trest vzhľadom na následok okradnutých ľudí,ktorým ich byty neskôr ukrainci zrovnali so zemou.Ale to už nevidíš ako citujem -trošku rozdiel.
  13.1. 03:57 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale ved vyplakávaš ako necivilizovaný ukradne wc misu a zrazu obhajuješ necivilizovane konanie ako v stredoveku.Ten buzík v červených topánočkách čo sa ukája na tínedžerovi je príklad dodržiavania konvencií o právach počas ozbrojeného konffliktu
  xxxs avatar 13.1. 12:07 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  prosim link na moje vyplakavanie ohladom ruskych kradezi hajzlovych mis. dakujem.
  13.1. 23:40 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  S kontextu tvojich príspevkov je to evidentné.Pre neznalých-Podľa Haagskych dohovorov z roku 1907-1914 a neskorších dodatkov má vojsko na okupovanom území právo na vojnovú korisť tzv.„prize of war“ čo je ťažko preložiteľné do českého alebo slovenského jazyka a treba to chápať inak v aproximácii vojenského práva a inak civilného práva.Za vojnovú korisť nemožno považovať vytrhnutie WC misy v byte civilistu,takéto konanie sa považuje za plienenie a rabovanie.Za vojnovú korisť sa považuje ak WC misa alebo práčka bude slúžiť pre vojaka či vojsko a preto nejde o plienenie a rabovanie.Ak vojak vytrhne WC misu alebo ukradne zo štátnej budovy nemožno to považovať za rabovanie a plienenie.A sme tam,kam sme sa nechceli dostať.Boli WC misy a práčky odcudzené zo štátneho objektu?Boli odcudzené veci použité na potrebu vojska?
  xxxs avatar 14.1. 01:17 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ty nechapes ani priame citacie, ako sa mozes odvolavat na kontext?
  14.1. 02:07 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Za plienenie a ťažký nepremlčatelný vojnový zločin sa považuje postrek defoliantmy vietnamského územia o rozlohe 16800 km2 necivilizovanou barbarskou krajinou-USA.
  xxxs avatar 14.1. 10:56 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ferko ukradol automobil. ferko je zlodej. jozko ukradol kuracie prsia. je jozko zlodej, alebo iba ferko, lebo ukradol viac?
  15.1. 06:54 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rozhodujúce sú okoľnosti a miera tiaže.Môžeš ukradnúť auto ak ním chceš inému zachrániť život a to aj ked si pod vplyvom alkoholu a nemáš vodičák,ale nesmieš takým činom spôsobiť dopravnú nehodu,škodovú udalosť áno,ale tiež do určitej miery.Po ukončení záchranného aktu si povinný vec ohlásiť napr. na obecnom úrade či polícii,nie vyspovedať sa farárovi lebo ten musí dodržať spovedné tajomstvo.V nitre okradol zlodej arcibiskupa a donútil ho aby prisahal na boha,že to nevyzradí.Arcibiskup sa vyspovedal a spovedník to povedal zvonárovi,ktorý to ohlásil polícii.Jednalo sa o sumu 8 milion korun v tzv.devadesátkach.
  xxxs avatar 15.1. 06:56 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ferko zo zistnych dovodov ukradol automobil. ferko je zlodej. jozko zistnych dovodov ukradol kuracie prsia. je jozko zlodej, alebo iba ferko, lebo ukradol viac?
  14.1. 03:00 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  RE= nick vetvicky...priviazali zlodeja o stlp? nerozplac sa...Zverejnil tajnou kamerou a zvukovým záznamom zlodejinu demokratického ministra civilizovanej krajiny.Zlodej bol oslobodený pre nezákonné získané dôkazy.Oznamovateľ závažného trestného činu bol odsúdený a musel zlodejovi ešte zaplatiť za znižovanie jeho slušnej povesti.Demokrat si vytvoril zákony vo svoj prospech a beztrestnosť.
  11.1. 23:04 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nedodržují je USA, nedodržuje je Izrael.
  12.1. 10:07 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Už si ale konečne vyber, či je teda konanie USA neakceptovateľné, a teda aj rovnaké konanie Ruska, alebo je akceptovateľné, a prestaň si ich brať do huby. Ale ty robíš oboje naraz. USA fuj, Rusko robiace to isté (ak sa to vôbec dá porovnať) huj.
  28.1. 02:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re:USA fuj, Rusko robiace to isté (ak sa to vôbec dá porovnať) huj.

  Je obrovský rozdiel ked kolíska demokracie a etalon slušnosti USA robí to isté čo teroristi.

  Podľa mnohých z vás by mal byť učiteľ na základke sprostejší než žiak prvák!!!
  13.1. 01:42 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No daj tu konvenciu.Ideš
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 15:33 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Civilizovaná země:

  "úřady po celé zemi hlásí havárie komunálních zařízení a rozsáhlé odstávky teplé vody, tepla a elektřiny"

  "V Podolsku zůstává už téměř týden bez vytápění i dodávek teplé vody přes 20 tisíc lidí, napsal nezávislý server Meduza."

  "Sám ruský prezident Vladimir Putin vyhrožoval krutou zimou i Západu v důsledku pozastavení dodávek ruského plynu."

  "Podle nezávislých médií pak Putin také nařídil zestátnit podnik, v němž k havárii došlo."

  "odborníci ovšem upozorňují, že potíže působí zmíněná zastaralá infrastruktura. Sítě, které podléhají haváriím, totiž podle The Moscow Times pochází již z éry Leonida Brežněva a projekty na renovaci sítí chybí."
  10.1. 18:47 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pár měsíců zpátky jsem četl takový článek:
  "odborníci ovšem upozorňují, že potíže působí zmíněná zastaralá infrastruktura. Sítě, které podléhají haváriím, totiž podle New York Times pochází již z éry Leonida Brežněva a projekty na renovaci sítí chybí."
  Jendа avatar 10.1. 20:19 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Glee avatar 11.1. 00:51 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Civilizovaná země:

  Russian Mars Colonization Program
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  Glee avatar 17.1. 03:06 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Civilizovaná země:

  Russian Mars Colonization Program

  Hm, pozemstane! BIRCHPUNK - RUSSIAN SPACETRAIN

  Blazniva strela se mi tez tehda libila. Navic kdyz u nas funguje specificky trh ve smyslu Šukání průvodčí ve vlaku. :)
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  10.1. 23:38 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rusko dosiahlo v kozme obrovské úspechy.
  Mohl bys vysvetlit, proc zeme s tak pokrocilym leteckym a vesmirnym prumyslem musi nakupovat docela primitivni drony z Iranu a nove i balisticke strely ze Severni koreje? Neni to ostuda?
  Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
  11.1. 05:13 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vôbec to nie je ostuda.Ostuda by bola keby takúto možnosť nevyužili!!!Podobne ako sa rusom posmievali,že rok dobýjajú Bachmut a pritom rusi zámerne na seba viazali UA armádu a medzitým potichučku vybudovali nedobytnú surovikinovu líniu na ktorej stroskotalo NATO so svojimi simuláciami bojov a aukraina prišla o katástrofálne vysoký počet vojska a bradley,leopard a iných západných vysoko horľavých látok.A nové balistické strely od Kima nie je nič iné iba presunutie výroby rakiet ku Kimovi aby náhodou UA pomocou navádzačov NATO nezničila továren na ich výrobu v rusku.Veľmi rozumný bezpečnostný ťah zo strany ruska.A rusko teraz v uvoľnených priestoroch môže vyrábať iný druh rakiet či dronov.Povedz,prečo by to tak nemohlo byť?
  11.1. 09:04 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tohle je prave to, proc jsme v prdeli. Rusove jsou ozrali muzici, co nakupuji v Iranu primitivni droby a v Severni Koreji balisticke rakety.

  A pak se divime, proc od tech muziku dostavame na prdel. Protoze jsme se zavreli v bubline vlastni vyjimecnosti a sami sebe propagandou presvedcili, ze nad nas neni.

  Dej tomu cas. Driv nebo pozdeji ti to dojde. Jestli pro to chces neco udelat, mas to kousek. Zkus se doptat, jak to tam u vas jde s raketama. Ne s tema novejma. Jestli jsou vubec schopni vyrobit to, co vyvinuli fotri tech dnesnich inzenyru. Protoze o rakety tu nejde, to je jen priznak.
  11.1. 11:22 hefo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A pak se divime, proc od tech muziku dostavame na prdel.
  Ty si teda Ukrajinec (odhliadnuť od toho, že aj tam je to "dostávanie na prdel" tiež trochu sporné, každú chvíľku ťahá pílku)?

  Ja teda neviem, v čom "my" dostávame na prdel, tie reči o tom, ako si budú rusáci močiť bagandže v Atlantiku, nejako nevychádzajú, močia akurát tak pod seba v zákopoch...
  11.1. 11:36 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pokud my, jako stat nekoho horem dolem podporujeme a stengrujeme, jde to za nami at si o tom myslim cokoliv. K tomu zbytku... az se proberes z oslav dobyti Krymu (do konce roku, pamatujes?), privitas Lipavskeho, az se tamodtud bude vracet z dovolene, mozna zaregistrujes realitu. Treba i zaregistrujes posledni UKRAJINSKE hlasky o tom, ze jsou v cim dal hlubsi prdeli, nejsou schopni ucinne neco Rusum sestrelovat (kde jsou ty casy, kdy sestrelovali i ty kinzaly, co Rus jeste nevyrobil), mesicne jim zkruponuji 30000 vojclu, potrebuji od nas miliardy ojro, aby vubec byli schopni zaplatit statni zamestnance a tak dale... ale... peremoga!
  11.1. 22:33 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ty řeči jak dojdou k Azovskému moři, jak osvobodí Krym, jak dobyjí Moskvu...

  Takže sláma u kravína.
  Člověk z Horní Dolní avatar 11.1. 14:41 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rusak cekal, ze za par tydnu dobyje Kyjev. Po prvnich asi 2 mesicich na rozdil od Ukrajiny neziskali skoro nic.

  Ted Rusko najelo na valecnou ekonomiku (davaji na """obranu""" 30 az 40% rozpoctu), Zapad na to bohuzel zatim nereaguje dostatecne.

  Jak bys to resil ty, dal vic penez na zbrane pro Ukrajinu?

  Rusko ma jednu strategickou vyhodu - je to diktatura.
  Člověk z Horní Dolní avatar 11.1. 16:01 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jinak já poslední rok sleduju válku hlavně tak, že se koukám na deepstatemap.live na procento ilegálně okupovaného území (včetně Krymu). Před ukrajinsou ofenzivou to bylo 18.091%. Po ofenzivě to dosáhlo minima 17.953%. Teď, navzdory zprávám o tom jak Rusáci hrozně postupují, to je 17.975%.

  Můj high-level pohled je, že i když Rusku zůstane to co má teď, tak to bude o dost lepší výsledek, než který jsem očekával před válkou - že Kyjev padne, dosadí tam nějaký svůj režim a dlouhodobě se budou minimálně polovinu Ukrajiny snažit připojit k Rusku. Místo toho si ty prasata vezmou max cca to co zatím dobyli.

  Evropa pak bude moct zavřít za Ruskem dveře a víceméně tu zemi ignorovat, protože hrozba invaze Ukrajiny a zavření plynovodů odpadne. NATO bude posíleno o 2 nové členy, východní hranice opevněna, nikoho už snad nenapadne nějaké kamarádění s Ruskem. Rusáci si klidně budou moct hnít v diktatuře, růst bude tlumen horší dostupností zahraničních investic, ti nejchytřejší a nejschopnější budou investovat nebo pracovat na Západě, budou závislejší na Číně a Indii a svět bude pomalu přecházet na ne-fosilní zdroje energie. A dokud nevrátí to co ukradli, Západ s nimi skončil.
  11.1. 19:15 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Podla posledných údajov rusi majú pod kontrolou 23.8% ukrainy a od oktobra 2023 iba dobyjaju obec za obcou a nie naopak.Kefaline ako vysvetlite,že rus zaminoval polovicu ukrainy?Niekto klame.
  Člověk z Horní Dolní avatar 11.1. 20:26 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A kdes tohle cislo vzal ty trumbero?
  11.1. 23:21 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To budou asi poslední zveřejněné údaje, jak Ukrajinci osvobodili těch 14 kilometrů čtverečních. Pak už nic.

  Hele, co myslíš. Použijí ty Abramsy ještě v zimě na zamrzlé zemi, nebo počkají až do léta, až vyschne? Zatím na ně usilovně navěšují exsovětské přídavné pancéřování, aby to nedopadlo jako tenkrát v tom Iráku. Sedmimilimetrová dírka napříč celým Abramsem, vypadalo to jak průstřel z Kalašnikova :-D
  12.1. 03:57 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  USA a NATO zaspalo dobu ked nedokázali na svojich megasuper špičkových simulátoroch nájsť slabiny na fakliach abrams,bradley, v prípade,že budú nasadené proti zaostalému rusku.Stále platí-Nehovor,že sa to neda,lebo vždy sa nájde blbec,ktorý o tom nevie a dokáže to urobiť.Batéria v dronoch vyvinie svojim horením teplotu 3000 stupnov.abrams má aj samohasiaci prístroj,ktorým sa ale baterie lipol nedajú uhasiť,pretože si samé vytvárajú kyslík.Jeden dron zapáli faklu abrams,bradlej,druhý dron opravu dokončí.Nepriateľ USA-Irán teraz hračkárskou vecou zničí abrams v cene v státisícoch.A to sa horste oplatí.Západ sa dostal do slepej uličky,rusovi stačí povedať,že rakety nekupuje ale testuje na ukraine a testy nie su zakázané. Je viac než isté,že abramsy si trúfnu iba na paneláky a deti s lopatkami.
  26.1. 22:39 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re:nekompromisný:rusovi stačí povedať,že rakety nekupuje ale testuje na ukraine a testy nie su zakázané.

  12.1.2024 som tu písal,že rus testuje Kimove rakety na ukraine a silne proukrainský denník Pravda dna 24.1.2024 píše toto-

  Kim si na Ukrajine testuje rakety. Čo ešte pečie s Putinom proti Západu?

  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/696940-kim-si-na-ukrajine-testuje-rakety-co-este-pecie-s-putinom-proti-zapadu/
  Člověk z Horní Dolní avatar 12.1. 11:51 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takže buď lhal nebo si těch 23.8% přebral z ruské propagandy. A takhle to je se vším.
  14.1. 21:11 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To byla proukrajinská propaganda v českém mainstreamu.
  13.1. 06:32 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  https://sita.sk/rusi-zaminovali-priblizne-polovicu-uzemia-ukrajiny-cistiace-prace-prebiehaju-napriek-ostrelovaniu/

  A teraz kto je trumbero?
  13.1. 07:52 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ano - po útěku ze zabraného území (díky ua protiofenzive) to území za sebou ru vojáci zasrali minama - co je na tom k nepochopení?
  16.1. 14:01 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To by ale museli bojovať na 50% UA územia.Kedže tomu tak nebolo tak barbari s pomocou 54 krajín nič nerobili iba obyvateľstvu nastražovali míny s krédom -po nás smrť a potopa-.Nie je predsa možno zamínovať územie kde som nebol a nebojoval.Ukrainci bojújú takýmto štýlom-Idú rusi a o mesiac už budú na tomto mieste,tak aby neprešli sa nasťahujeme do bytov civilistov,ktorých vyštveme a pozabíjame.Z panelákov urobíme bojové pole a pálime o dušu.Rus postupuje a UA- zbabelo utekajúci terorista po sebe všetko zamínuje a ide terorizovať daľšie územie.
  16.1. 20:34 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...Po prvnich asi 2 mesicich na rozdil od Ukrajiny neziskali skoro nic... Toto ma akosi nebere.A čo získala ukraina na rozdiel od ruska.?Ved rusi v prvých dnoch zdevastovaly ukraine letectvo,radary,internet.za takejto situácie museli prísť na pomoc USA+54 krajín,v opačnom prípade by bolo po ukraine.
  16.1. 00:27 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Se nediv, ze dostavame na prdel, kdyz ji lidi jako ty tem Rusum preventivne nastavuji. A jeste se s z nejakych, mne neznamych duvodu tesi, az je do ty prdele zacne Rus mrdat naprimo.
  16.1. 00:36 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale houby, nešiř tady dezinformace! Oficiální média, která si povinně platíme, nás celý rok pravdivě informovala jak úspěšně pokračuje ukrajinská ofenzífa, že Ruská obrana se hroutí a Rusové zmateně utíkají.

  A Wehrmacht už má připravený plán Operace Barbarossa II:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-ukrajina-rusko-nato-valka-obrana-scenar-severoatlanticka-aliance.A240115_091428_zahranicni_dtt
  16.1. 10:28 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak kdyz si letos Ruda armada vydala kalendar, kde opet vyvesuje vlajku nad Reichstagem, tak se nediv, ze existuje plan co delat v pripade, ze dojde k jednomu z moznych scenaru eskalace.

  Otazka je, kolik maji v Nemecku jozku, Radovanu, karkaru a podobnych, tudiz jestli vubec bude vule podle takoveho planu postupovat.
  16.1. 11:31 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Chapu, ve fanatikove svete za to nikdy nemuze hloupe rozhodnuti fanatika, ale vzdycky ti, kdoz se fanatikem stat odmitaji. Takhle to bylo co svet svetem stoji.
  16.1. 20:38 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vypadá to presne naopak.V 1968 po rusoch hádzali kamene,teraz ich budú vítať kyticami ako osloboditelov a víťazov nad zločincami NATO.
  xxxs avatar 16.1. 20:53 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  tuto haluz si myslel aj vladimir covidovic mozgohmlovic, ale realita mu odkryla bulvy.
  12.1. 12:40 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rusko dalo svetu množstvo velikánov z radu básnikov,vážnej hudby
  https://citaty.net/citaty/2155604-karel-havlicek-borovsky-o-rusku-je-to-zeme-bidy-zmaru-chlastu-a-rozsah/
  Rusko dosiahlo v kozme obrovské úspechy
  rusko nebo cccp? a víš, že třeba Koroljov byl ukrajinec?

  není ti líto, že rusko dokázalo svůj vesmírný program samo tak dokonale zničit? nepřijde ti to škoda? A když sed teda v ru tak dobře vyznáš - proč nechalo svůj vesmírný program padnout?
  .A čo dosiahla ukraina okrem toho,že dala svetu Banderu, Brežneva,nekvalitné potraviny,mega korupciu,výpaľníkov,pašerákov cigariet do čiech a na slovensko,kradnúť rusom plyn atd.atd?
  třeba zrovna toho Koroljova, dokázala svým zemědělstvím živit půl světa, stavět fakt velké lodě a podobně. Jo a letecký prumysl byl taky super
  27.1. 02:32 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re vetvicky...preco pocitas do civilizovaneho sveta rusko?

  OK.Takže iba civilizovaný svet má právo na obranu?
  xxxs avatar 7.1. 10:02 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  keby len ua a ru. ale dokonca aj ty.
  9.1. 02:31 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kefalíne,ty ako vysvetlíš,že za civilizovaný štát sa považuje krajina ktorej režim zbieral bezdomovcov z celého sveta a umiestnoval ich do rekreačných zariadení typu Mauthausen kde im dal jedlo,nové ošatenie,prácu,špičkového lekára Mengeleho,proti nespavosti hypnotikum Cyklon B a staral sa o nich až do ich smrti a naviac im previedol zadara kremáciu?No,teraz som neako zmätený ale nevadí,naš pán minister s /sfalšovaným/ titulom hovorili,že nepotrebujeme školstvo,zdravotníctvo,nové byty pre ľudí ale zbrane a NATO,že nepotrebujeme ruský plyn lebo stačí žrať trávu a netreba variť a povedali aj,že takýmto životom zachránime planétu a pani hradná povedali,že potom bude na slovensku radosť zomierať.Jáj,nuž ale pani hradná mali pravdu,pretože v takej krajine bude určite najväčšiou radosťou zomrieť.

  https://www.youtube.com/watch?v=VnG2jUOlGCg
  xxxs avatar 9.1. 06:07 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  o ktorom ministrovi je rec?
  5.1. 11:56 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  :-)

  O svatky jsem by s rodinou v Kowarech v prohlidkovem dole, kde se kdysi v padesatkach tezil uran. Pruvodce tam v jednu chvili, kdy byla rec o skodlivosti zareni polozil dotaz.

  Jaka zbran je nejnebezpecnejsi?.

  Trochu mi zatrnulo, protoze jsem trochu tusil kam miri. Po par jednodussich navrzich typu "jaderna bomba" jedna zrejme uvedomela pani nadhodila "dezinformace". Pruvodce zajasal a uzemnil ji prohlasenim.

  PROPAGANDA! A to je neco, co delaji VSICHNI! A to, co jste tu doted rekli, je toho dukazem!

  Takze mily xxxs, propaganda je to, co delaji vsichni. Takze ten, co zpochybnuje ocividne nelogicke nebo vyslovene lzive veci nemusi byt jeste fajka kohokoliv. Ty proveri az cas. Vetsinou. Cim driv to pochopite, tim drive se prestanete chovat jako kralicek zhypnotizovany kobrou.

  Obzvlast legracni to je ted, kdy se zacinam zase citit jako v osmdesatkach, kdy se tu jako Putinovy lzi oznacuji veci, ktere uz bezne koluji mainstreamem na zapade. Tenkrat taky soudruzi upenlive budovali socialismum sedmdesatkoveho strihu a veci, ktere se psaly v Moskve v novinach by tady znamenaly setkani s justici. Vicemene to utnula az navsteva vysoce postaveneho sovetskeho soudruha nekdy v letech 1987-8, ktery zdejsim zasadovym skalnim vysvetlil, ze "takhle ne".

  P.S. Vis o tom, ze Rusko ma dostecny pocet dobrovolniku, takze sceny, kdy odvodovi komisari vyskakuji ze sanitky a snazi se odvlect budouciho hrdinneho obrance vlasti s sebou se tam nekonaji? Na rozdil jednoho nejmenovaneho statu?
  6.1. 09:53 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Píšeš to z ukrajinského zákopu, hrdinný nácku?
  xxxs avatar 6.1. 12:19 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  fandim napadnutemu a ocenujem podporu, ktoru dostava. kde v tom vidis nacizmus, to nechapem. takisto nechapem, ako moze nejaky chuj podporovat cudziu agresiu. resp. chapem, len sa s takou ubohostou nejako nedokazem stotoznit.
  6.1. 21:05 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ušlo ti,že existuje aj vyprovokovaná agresia.Ak mám 50 kilo tak nebudem provokovat 120 kilového chlapa s vedomím,že mi potom pomôže 54 kamarátov,ktorí s duše nenávidia onoho 120 kilového chlapa.
  Jendа avatar 6.1. 21:11 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Souhlas - například provokování svojí existencí. Nebo provokování nerostnými surovinami na svém území.
  7.1. 01:19 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je to tak.

  Například Rusko si drze dovoluje mít na svém území spoustu americké ropy, plynu, uranu a dalších surovin :-D

  No a Ukrajina si zase dovoluje mít na svém území spoustu Rusů, zakazovat jim mluvit rusky na úřadech, a navrch je ostřelovat a bombardovat.
  Jendа avatar 7.1. 02:21 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Z toho co jsi napsal se něco stalo?
  7.1. 09:58 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tvoje paměť nesahá do roku 2014. Začíná předloňským únorem. ;-)
  Jendа avatar 7.1. 14:17 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zapomněl jsem, že to „ostřelovat a bombardovat“ začalo tím, že ti „Rusové na jejím území“ tam byli na dovolené.
  7.1. 17:08 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ti Rusové tam žili, protože je Ukrajině daroval komunistický diktátor i s tím územím.
  Jendа avatar 7.1. 20:15 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A někdo je ostřeloval a bombardoval? Než tam Putin spustil válku?
  7.1. 21:28 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jo - před tim než to pustil naplno tam poslal girkina a muziky dělat bordel
  7.1. 22:05 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kdo tam poslal pravoseky dělat bordel?

  Vraždili v Kyjevě, vraždili v Oděse, zkusili to i v Doněcku a na Krymu.
  8.1. 07:32 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To jako sami od sebe jen tak? Nebyla to reakce třeba na něco?
  8.1. 14:15 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak jasne, kazdej prece vi, ze nekde radi Girkin a jeho padesat vernych nebo kolik jich bylo (vyslanych z Ruska)... tak reseni je rozstrilet vsechno na hadry.

  Jestli ono to spis nebylo malinko jinak...
  9.1. 07:49 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Možná by bylo, kdyby to Viktor 2013 z nějakého důvodu (nabídka co se neodmítá? od koho asi?) neotočil…
  9.1. 08:27 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ten duvod je znamy a zrejmy. Schvalne si tu dohodu precti. Ale i kdyby, nam po tom bylo hovno. To byla ukrajinska zalezitost.
  10.1. 05:47 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale i kdyby, nam po tom bylo hovno. To byla ukrajinska zalezitost.
  a tak to by mělo platit, že je po tom hovno i rusku ne? Tak co na ukrajině dělá?
  10.1. 10:53 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No, v dobe kdy to bylo aktualni to nebyli Rusove, kdo tam trdloval na namestich a rozdaval kolacky. To byli jini kofri.

  Ale kdyby na dezolatske demosce vystupovali ministri z Beloruska, Ciny nebo Ruska s tim, ze podporuji pozadavky demostrantu, to by bylo kriku o vmesovani, ze?

  Pricina - nasledek, mile podtrzitko.
  11.1. 12:15 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak asociační dohodu zrovna shodil ze stolu etnický rus…

  A nějak si nedovedu představit, že by to pak vzniklo tak rychle a bez přípravy - tzn nepodepíšeme dohodu, šup - girkin na Ukrajině a hupky dupky mužíci na Krymu…

  I když samozřejmě existují jedinci, kteří věří že to byli soustružníci z místní STS s mossinama po dědovi…
  11.1. 22:48 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hlavně ti, kteří tam byli:

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/doneck-pripomina-valecny-stalingrad-svedectvi/r~4b03e01a222c11e4bce90025900fea04/

  Ale kdy by věřil očitým svědkům, když mu experti říkají něco jiného :-D
  12.1. 10:55 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Fakt, že armádní jednotky střílejí v bojích s proruskými separatisty bez rozmyslu salvami na vše, co se jen pohne, s obrovským rozptylem dopadajících střel, granátů a raket, Lytovčenko vysvětluje až zoufalou nevycvičeností. A jednotky domobrany jsou na tom prý ještě hůře. Zejména ony vynikají v rabování uzavřených obchodů.
  aha, tak oni tam nevlítli jen tak viď? jo, dá se souhlasit s tím, že to někde posrali ať už umyslně (a měli by za to skončit před soudem), nebo omylem z důvodu špatného výcviku, ale nemůžu se zbavit dojmu, že bez proruských separatistů by tam asi nestříleli - co myslíš?
  14.1. 21:14 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak si zkus představit, kdyby tenkrát jugoslávská armáda proti kosovským proalbánským separatistům podporovaným USA použila salvové raketomety a bombardéry :-D
  14.1. 21:52 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Proč bych měl řešit nějaké kdyby když tady můžeme řešit konkrétní věc? Teda ne všichni - ty jen zdrhas nebo odvádís pozornost
  15.1. 06:29 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak proč sem furt taháte ten osmašedesátý? :-D
  15.1. 17:27 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Dobre se na tom demonstruje ze ru je pořad stejný
  15.1. 19:04 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  USA také :-D

  https://en.wikipedia.org/wiki/1968_in_the_Vietnam_War

  Zato spousta jiných věcí se mění, herečce Jane Fondové tenkrát vyhrožovali smrtí za to že je proti válce ve Vietnamu, a dnes:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vyhrozovani-herci-ondreji-vetchemu-uz-resi-policie-243685
  7.1. 06:12 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  tomuhle fakt ještě věříš?
  xxxs avatar 6.1. 21:45 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ano, existuje. takze teraz otazka: bolo rusko vyprovokovane ukrajinou k utoku? ak ano, tak cim?
  7.1. 04:08 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Podnet alebo príčina?Niekedy to je to samé.Hej kamo,vybudujem na tvojom území 2 kilometre od tvojho suseda jadrovú raketovú základnu s ktorej vypálim na tvojho suseda,ktorý nebude mať časovo šancu zareagovať.No dobre a čo zato ved to bude ako kubánska kríza 2.0?.Nato.
  xxxs avatar 7.1. 04:23 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  to sa stalo?
  7.1. 05:09 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Žial bohu spelo to ku tomu.Ak by ku tomu došlo bola by to pre zbytok sveta katastrofa.Pár magorov z bezprostrednej blízkosti vypálilo na suseda za pár minút 1600 rakiet a sused nemal šancu ani s najlepšou ochranou na svete zareagovať.

  Ak by môj sused ťahal neustále na svoje územie neprispôsobivých,čo by my ostávalo?Odsťahovať sa ale kam?Alebo dať mu príučku a následne ma napadnú mimovládky a potom bojovať aj s nimi?A prečo by som sa mal ja sťahovať?Iba preto,že sused zbožnuje neprispôsobivých?Iste,že má právo nasťahovať si slušných občanov ale nie takých čo ma budú vážne ohrozovať!
  7.1. 06:55 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Žial bohu spelo to ku tomu
  nespelo - jen se to používá jako záminka

  a můj dotaz:

  a když ti soused své nepřispůsobivé posílá k tobě dělat bordel a sestřelovat civilní letadla a říká o tobě že v podstatě neexistuješ, tak budeš dělat co?
  7.1. 08:16 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A kedy pred rokom 2022 RF hovorila niekomu,že v podstate neexistuje.Kto vykrikoval kto neskáče ten je rus?
  7.1. 09:04 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  jasně, to se takhle 2022 putin jednou probudil a po snídani poslal na ukrajinu armádu...

  už 2014 mi jeden ukrajinec říkal, že putin je blázen a že si bude chtít vzít všechno, na ruských webech ukraince běžně označují jako 404 - víš proč?

  kdo a kdy poslal na ukrajinu girkina dělat bordel víš?
  7.1. 10:03 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  S tím sestřelováním civilních letadel:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Siberia_Airlines_1812

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Iran_Air_655

  Ukrajinci tenkrát lhali, Američani lžou dodnes, a Ukrajinci zase lžou že tam neměli baterii Buků.
  7.1. 11:27 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ale copak? už neuvádíš čísla těch buků? pročpak? a proč ti v tom výčtu vypadlo třeba tohle? to ti jako fanouškovi letectví uniklo?

  a ještě takový dotaz - to jako když někdo někdy jiný než ru sestřelí civilní letadlo, tak to znamená, že když to udělá ru, tak se o tom nebude mluvit? proč?

  7.1. 12:44 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pětset kilometrů mimo civilní trasu po tom co letěl hodiny v sovětském vzdušném prostoru? Vtipné. Navíc to nebyl první případ kdy Korejci lezli kam neměli:

  https://www.idnes.cz/technet/technika/korejske-letadlo-boeing-707-korean-airlines-sovetsky-svaz-sestrelil.A150417_205450_tec_technika_sit

  Naproti tomu Američani ten íránský Airbus sestřelili nad íránským územím když pluli v íránských vodách. Čili v momentu kdy Írán měl právo tu vyzbrojenou válečnou loď potopit.

  Můžeme pokračovat, byli to Italové nebo Francouzi?

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Itavia_870

  Ani Izrael se nezalekne nějakých civilistů:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Libyan_Arab_Airlines_Flight_114

  Když se někdo rozhodne překazit korporacím kšefty, ani nobelovka za mír ho neochrání:

  https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/letadlo-s-generalnim-tajemnikem-osn-v-roce-1961-zrejme-sestrelili-239063

  Chceš víc? Ano, jsem fanoušek letectví a vím toho dost. Dost na to abych nevěřil ani USA, ani Ukrajině, ani Rusku. A hlavně ne tebou papouškované propagandě.
  7.1. 13:32 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A co z toho dokazuje, ze mh17 nesestrelilo ru? A proč jsi najednou z ničeho nic přestal operovat s tím buk 312? A jak to bylo s tím churchillovym citátem? Chceš víc?
  Jendа avatar 7.1. 07:29 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ano, stalo, Rusko dalo své rakety do Královce.
  4.1. 23:57 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jako rusáci neměli podle mě žádnou motivaci,
  Hele jako odignorovat vic jak 100 let hisotorie Ruska a Sovetskeho Svazu, a jeste dalsi tisice let hisotrie, kde teror je beznym nastrojem kolonizce a vladnuti, tak to chce poradny klapky na oci.

  Ale libi se mi, jak si tady par tydnu zpatky zacal opatrne sondovat teren, jaky blbosti sem muzes valit, a ted uz to na nas jedes v plny palbe.
  5.1. 00:12 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  hmm ty to jedeš anon no... hlavně že seš frajer a reješ do ostatních. fakt příklad skauta.
  5.1. 00:59 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kdyz pisou nesmysly, tak co cekaj? Pohlazeni?
  5.1. 00:23 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A jako mimochodem, v devadesátkách tady ukrajinci působily dost velký zvěrstva, výpalný, mrvoly, mafie... doteď okrádaj vlasní občany co tu pracujou... Proč bych jim měl najdnou fandit?
  5.1. 00:57 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Psal jsem ti snad, ze jim mas fandit?
  5.1. 12:22 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nevim, přišlo mi to tak.
  Člověk z Horní Dolní avatar 5.1. 20:30 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Protože na ně zaútočili Rusáci s cílem zničit ukrajinský stát a ukrást jim co nejvíc území.
  6.1. 09:34 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takže fandíš Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Libyi, Vietnamu, Severní Koreji a stovce dalších zemí napadených a bombardovaných USA v posledních desetiletích?

  Nebo prostě fandíš USA, které za tu dobu povraždily víc lidí než Hitler, Stalin a Mao dohromady, a společně s nimi podporuješ Ukrajinu proti komukoliv?

  Nebo prostě jen nenávidíš Rusko a každá záminka je ti dobrá?
  6.1. 11:09 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kolik sousedních svrchovaných států za posledních 100 let napadlo/okupovalo Rusko/SSSR (Finsko, Polsko, Litva, Estonsko, Lotyšsko, Madarsko, ČSSR, Afganistán, Polsko podruhé v 80-tých již ne (stačila alternativa Jaruzelského vyjímečného stavu), Gruzie, Ukrajina, ..?

  Opravdu si myslíte, že k animozitě vůči vládcům v Rusku (neklaďte rovnítko mezi zem a vládce) je třeba nějakých nepodložených záminek?
  6.1. 11:26 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No, pokud bys to chtěl brát už od americké okupace Kuby, byla by to ještě hodně odlišná čísla. Já jsem to počítal jenom od pětačtyřicátého ;-)
  6.1. 13:01 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  já furt nevím co ti vadí - když podle tebe ru může dělat bordel, tak proč by ho nemohla dělat amerika?
  7.1. 01:21 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No počkej, já neříkám že Rusko může dělat bordel.

  Já říkám že ta Amerika a její poskoci v NATO můžou akorát tak držet hubu a šoupat nohama, ale ne Rusko kritizovat, protože sami dělají bordel ještě větší!
  7.1. 06:17 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  tak páchá teda ru (podle tebe) na ukrajině svinstvo nebo ne? Nebo ty jsi amerika, nebo nato že musíš (podle sebe) jen šoupat nohama a držet hubu?
  9.1. 19:01 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...když podle tebe ru může dělat bordel, tak proč by ho nemohla dělat amerika? ... Pretože amerika sa prezentuje ako vzor demokracie celému svetu a preto by sa mala tak správať a tak konať.Čo je na tom nepochopiteľné?
  10.1. 05:53 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  pro mě je nepochopitelné, že někdo může svinstvo jedné strany (ruska) omlouvat/bagatelizovat/podporovat případným svinstvem někoho jiného (usa/nato/eu a dalších)

  a přitom o konání té první strany (ruska) bezostyšně lhát
  7.1. 21:41 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Daj kto koho okupoval za posledných 35 rokov po zrušení Varšavskej zmluvy a ekonomicky rozvrátenemu rusku a kto viac zabil detí.Ideš.
  8.1. 04:51 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V Gaze 7000+.
  Člověk z Horní Dolní avatar 7.1. 23:10 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Úplně jiné situace. Invaze do Iráku byla špatná, ale invaze Ukrajiny je přibližně o 3 levely zla jinde. Afghánistán - reakce na útok Al-Kaidy, kdyby se jim podařilo rychle nahradit Talibán funkční demokracií bez nějakých násilních rozporů, tak za mě ok. Rusko je diktatura s trpící komplexem méněcennosti, která se rozhodla s použítím naprosté brutality obsadit sousední polodemokratický stát, jehož obyvatelé se chtěli stát standardní demokratickou zemí jako jsme my. Putin jim v tom chtěl zabránit, protože Ukrajinu považuje za historicky ruské území. Kecy o utlačované ruské menšině mají nějaké pravidivé jádro, ale není to podstata toho konfliktu, jen průhledná (pro nás chytré) záminka.
  Jendа avatar 7.1. 23:31 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Bombardování Srbska ukončilo 10 let trvající krvavou válku na Balkáně a zabránilo masakru podobnému tomu v Sebrenici. Bylo to nejlepší ze všech špatných řešení a v konečném důsledku přineslo na Balkán mír a poslalo válečného zločince Miloševiče a další tam kam patřili. Před mezinárodní tribunál. Válka v Iráku odstranila magora, který pouštěl plyn na vlastní obyvatelstvo (5000 mrtvých včetně dětí a starců), napadal sousední země a podporoval teroristy na celém světě a válka v Afghanistánu se pokoušela odstranit režim, který teroristy dokonce vyráběl a posílal taktéž do celého světa.
  xxxs avatar 8.1. 00:52 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  saddam bol krvavec, ale nasledky odinstalacie boli vyrazne drsnejsie.
  Glee avatar 8.1. 01:12 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  saddam bol krvavec, ale nasledky odinstalacie boli vyrazne drsnejsie.

  Tento prispevek se libi uzivateli Bašár Háfiz al-Asad.
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  xxxs avatar 8.1. 06:26 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  on by sa pacil aj v libyi.
  8.1. 16:43 Lupin
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  on by sa pacil aj v libyi.

  No prave. Byval by. Proto jsem se presunul kousek do prava na mape.
  Glee avatar 8.1. 16:50 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A podpis tady.
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  8.1. 23:10 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tomuhle vážně věříš?
  (5000 mrtvých včetně dětí a starců)
  V Gaze máš za tři měsíce zatím přes 7000 mrtvých dětí, dospělé nepočítaje. Budeš bombardovat Izrael?
  9.1. 06:09 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ptal jsem se:
  Tomuhle vážně věříš?
  9.1. 17:07 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Věříš že Afghánistán je vinen útoky 11. září? Kolik z těchhle teroristů z něj pochází:
  Abdulaziz al-Omari (Saúdská Arábie)
  Ahmed al-Ghamdi (Saúdská Arábie)
  Ahmed al-Haznawi (Saúdská Arábie)
  Ahmed al-Nami (Saúdská Arábie)
  Fayez Banihammad (Spojené arabské emiráty)
  Hamza al-Ghamdi (Saúdská Arábie)
  Hani Hanjour (Saúdská Arábie)
  Khalid al-Mihdhar (Saúdská Arábie)
  Majed Moqed (Saúdská Arábie)
  Marwan al-Shehhi (Spojené arabské emiráty)
  Mohald al-Shehri (Saúdská Arábie)
  Muhammad Atta (Egypt)
  Nawaf al-Hazmi (Saúdská Arábie)
  Saeed Al-Ghamdi (Saúdská Arábie)
  Salem Alhazmi (Saúdská Arábie)
  Satam al-Suqami (Saúdská Arábie)
  Wail al-Shehri (Saúdská Arábie)
  Waleed al-Shehri (Saúdská Arábie)
  Ziad Jarrah (Libanon)
  Nebo Irák, kde za Saddáma měl islamista jedinou jistotu: že po "zpravodajském vytěžení" - pokud ho přežije - bude bez soudu a bez cavyků okamžitě popraven.
  10.1. 05:49 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  psal jsi:
  Je to tak.

  Například Rusko si drze dovoluje mít na svém území spoustu americké ropy, plynu, uranu a dalších surovin :-D

  No a Ukrajina si zase dovoluje mít na svém území spoustu Rusů, zakazovat jim mluvit rusky na úřadech, a navrch je ostřelovat a bombardovat.
  na to jsem se tě zeptal, jestli tomu fakt ještě věříš

  ne na 11. září a podobně

  asi už zase neudržíš myšlenku...
  10.1. 18:33 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Spíš ty nepobereš myšlenku.
  10.1. 19:37 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  tak se vymáčkni - fakt 100% věříš všemu co sem postuješ?
  8.1. 03:52 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...která se rozhodla s použítím naprosté brutality obsadit sousední polodemokratický stát...To je brutalita ked kolona ruských zdravotníkov čaká na daľší rozkaz a ukrainec na nich hádže pumy z bayraktarom,hoci jasne vidí,že sa jedná o zdravotníkov?To je brutalita ked oklamaný 18 ročný branec v domnienke,že je na cvičení požiada ukrainskú políciu o naftu do tanku a oni ho zavraždia?To je brutalita ked ukrainci zajmú zdravotný personál iba s lekárničkami,zviažu ich a rozstrielajú im kolená?Prvá várka ruských vojakov boli oklamaní 18 roční branci,ktorým bolo povedané,že idú iba na cvičenie,títo branci neboli umiestnení do zajateckých táborov ale rovno ukraincami povraždení.Preto mali rusi na začiatku ŠVO obrovské straty na technike a životoch.Všetky EU televízie ukazovali zábery ako ukrainci trénuju hod a výrobu molotovových koktejlov.Branec išiel tankom,po nikom nestrielal a tlupa smradov nan hádzala zápalnú zmes a ked vyskakovali z horiacich tankov tak ich tá vymletá tlupa vrahov jednoducho vraždila.Však toto keby spravili americkým tankistom tak vyvraždia a zrovnajú so zemou celé mesto a nikto by to nepovažoval za brutalitu.To sa im ľahko vraždilo 18 ročných brancov,ktorí nestrielali a nechápali čo sa vlastne deje.Po výmene brancov kvalitnými vojakmy prišla spravodlivá odplata a dnes s tých hrdinov už nikto nežije.Zo 700 tisícovej armády neostalo nič iba 12 mobilizácii a 13-ta očakávaná mobilizácia 500 tisíc starobných dôchodcov a invalidov.Však jasné,ukraina nemá na dôchodky tak nechá mlynčekmi na maso vyhubiť 500 tisíc dôchodcov.Pusti si film "prvých 14 dní" a uvidíš kto bol brutálny.V tom dokumente ukrainci vyrabovali v prvých dnoch 22 tisíc bankomatov a vyrabovali takmer všetky nákupné strediská,predajne mobilov,počítačov atd.
  Glee avatar 8.1. 04:00 Glee | blog: Gleekoviny
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...která se rozhodla s použítím naprosté brutality obsadit sousední polodemokratický stát...To je brutalita ked kolona ruských zdravotníkov čaká na daľší rozkaz a ukrainec na nich hádže pumy z bayraktarom,hoci jasne vidí,že sa jedná o zdravotníkov?To je brutalita ked oklamaný 18 ročný branec v domnienke,že je na cvičení požiada ukrainskú políciu o naftu do tanku a oni ho zavraždia?To je brutalita ked ukrainci zajmú zdravotný personál iba s lekárničkami,zviažu ich a rozstrielajú im kolená?Prvá várka ruských vojakov boli oklamaní 18 roční branci,ktorým bolo povedané,že idú iba na cvičenie,títo branci neboli umiestnení do zajateckých táborov ale rovno ukraincami povraždení.Preto mali rusi na začiatku ŠVO obrovské straty na technike a životoch.Všetky EU televízie ukazovali zábery ako ukrainci trénuju hod a výrobu molotovových koktejlov.Branec išiel tankom,po nikom nestrielal a tlupa smradov nan hádzala zápalnú zmes a ked vyskakovali z horiacich tankov tak ich tá vymletá tlupa vrahov jednoducho vraždila.Však toto keby spravili americkým tankistom tak vyvraždia a zrovnajú so zemou celé mesto a nikto by to nepovažoval za brutalitu.To sa im ľahko vraždilo 18 ročných brancov,ktorí nestrielali a nechápali čo sa vlastne deje.Po výmene brancov kvalitnými vojakmy prišla spravodlivá odplata a dnes s tých hrdinov už nikto nežije.Zo 700 tisícovej armády neostalo nič iba 12 mobilizácii a 13-ta očakávaná mobilizácia 500 tisíc starobných dôchodcov a invalidov.Však jasné,ukraina nemá na dôchodky tak nechá mlynčekmi na maso vyhubiť 500 tisíc dôchodcov.Pusti si film "prvých 14 dní" a uvidíš kto bol brutálny.V tom dokumente ukrainci vyrabovali v prvých dnoch 22 tisíc bankomatov a vyrabovali takmer všetky nákupné strediská,predajne mobilov,počítačov atd.

  Hello.

  Nelze zcela vyvratit tato tvrzeni (ja na linky seru, ale vetsina byla v mainstreaku).
  The History of the World: Every Year, ffs, https://www.youtube.com/watch?v=-6Wu0Q7x5D0
  9.1. 16:20 xxx
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Se mi libi ten newspeak. SVO misto valka je uz takova klasika. Ale dusledne pojmenovavani utocicich vojaku jako nebohych brancu. To je docela novinka. Stejne tak jako, ze obranci teda maji cekat az po nich ten tank zacne strilet.

  Pokud ti je lito 18 letych nic netusicich brancu, kteri jsou stejne nebezpecni, jako tusici 18 lety vojaci, tak si bez stezovat tomu, kdo je tam poslal.
  10.1. 05:23 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Invaze na Grenadu.Samotné provedení invaze bylo ale na mezinárodním poli vnímáno rozporuplně. Řada států vyjádřila k této akci své výhrady, a to včetně států, které jsou tradičními spojenci USA. Kritice byla invaze podrobena i v samotných Spojených státech amerických.

  A teraz otázka kefalíne- boli tie krajiny ktoré to kritizovali civilizované?
  26.1. 23:00 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re:Úplně jiné situace. Invaze do Iráku byla špatná, ale invaze Ukrajiny je přibližně o 3 levely zla jinde. Afghánistán - reakce na útok Al-Kaidy

  Takže ak USA zaútočí na primitívnu jajkajdu,ktorá niako nemôže vojensky ohroziť USA je OK.

  A ked je 1/6 sveta ohrozovaná terorizmom made in UA tak to už je NIE.

  ukri sú horší ako húsiovia,ktorí pália po lodičkách,ukri pália po deťoch v belgorode a toto húsiovia veru nerobia.
  Fluttershy, yay! avatar 26.1. 23:17 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Netapetuj. Jinak to zase začnu mazat.

  A ked je 1/6 sveta ohrozovaná terorizmom made in UA tak to už je NIE.

  ukri sú horší ako húsiovia,ktorí pália po lodičkách,ukri pália po deťoch v belgorode a toto húsiovia veru nerobia

  Útoky na lodní dopravu ohrožují mezinárodní obchod, dodavatelské řetězce. Což neznamená jenom pozdější doručení cetek pro Evropany, ale také základní suroviny, potraviny, léčiva aj. i pro chudé země globálního Jihu. (Pamatujete, jak Rusáci blokovali vývoz ukrajinského obilí anebo ho rovnou kradli?)

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  27.1. 02:49 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je to čestná forma boja a nie ukro obrana zabíjať deti v Belgorode.Húsiovia svetu-schvalujete zabitie 7000 detí,tak v tom prípade vám to dáme pocítiť aj my húsiovia a zasiahneme vás na najcitlivejšom mieste.Húsiovia-nahádzali ste na nás embargá,tak potom nefnukajte kvôli lodičkám alebo ste si mysleli,že budeme posratí.
  Fluttershy, yay! avatar 29.1. 00:09 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Hútiové jsou islamistická sebranka analogická Tálibánu. A jak po ovládnutí dostatečné části země musejí převzít administrativní funkce – kalašnikov vyměnit za formuláře – dost s tím zápasí, vcelku neúspěšně, takže se snaží odvést pozornost nespokojeného civilního obyvatelstva směrem ven.

  Útočit na civilní lodě a zajímat posádky jsou válečné zločiny. Tím spíš, když ty lodě ani nemají nic moc společného s Izraelem, ten to ani zásadně nezasahuje, protože jeho obchod jde hlavně přes Středozemní moře do Evropy.

  Koho to ale bezprostředně postihlo, to je především Egypt, a pak země jako občanskou válkou zachvácený Súdán, kam se nedostávají dodávky základních potřeb.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Člověk z Horní Dolní avatar 5.1. 20:36 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A protože Rusko nás považuje za nepřítele a jejich dlouhodobá strategie je oslabovat a destabilizovat Západ. Pro nás je výhodné, aby se Ukrajina dala k nám a stal se z ní prosperující stát bez korupce a bez mafie. A Ukrajina na této trajektorii byla a doufám, že navzdory válce je.
  6.1. 01:06 karkar | skóre: 5 | blog: Kartrolling
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nechci ti brát iluze, ale tím, že se ukrajina "dá k nám" se z ní prosperující stát bez korupce a mafie nestane. Naopak, zůstane pořád nejzkorumpovaněší stát v evropě, k tomu ještě totálně rozbitej válkou a v totálně demograficky v řiti. Pokud by se náhodou do EU dostal, tak se bude do něj investovat několikanásobek současných dotací = tudíž na "nás" nezbyde nic a počítej že tak polovina možná dvě třetiny z toho se rozkradou. Můj odhad. Proti tomu bude čapák zrnko písku na sahaře... babiš je proti ukrajinský oligarchii dvojče mirka dušína. Proto je podle mě utopie, že by na obnově ukrajiny náš stát (nebo nějaké naše firmy) nějak výrazně profitoval. to jen tak mimochodem a na okraj...
  6.1. 09:44 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takže vlastně žádná změna proti dnešku. Pro krachující ocelárnu v chudé Itálii dvacet miliard, pro krachující ocelárnu v Čechách nula.

  A obnovu Lugaňsku rozstříleného banderovci zaplatí Češi. Prý je to pro nás výhodné.
  8.1. 04:10 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...A protože Rusko nás považuje za nepřítele...Priateľ určite nebude proti mne trénovať a posielať vrahov a bomby.Zo srdca ti prajem takých priateľov.

  ...a jejich dlouhodobá strategie je oslabovat a destabilizovat Západ...Reagan-rusko nemožno poraziť vojensky,rusko môžme poraziť iba ekonomicky a destabilizáciou.Ty to dobre vieš ale naschvál a zo zúfalstva trepeš nezmysly.Poteším ťa-Ukraina prehrá a pravda zvíťazí.
  6.1. 09:39 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nojo, slavné časy raketýrů a "ruskojazyčných" mafií, které byly v naprosté většině ukrajinskojazyčné, možná kromě pár mluvících hebrejsky :-D

  Doteď se na jejich (vy)chování nic nezměnilo:

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ukrajinci-zkopali-v-klatovech-zakaznika-taxiku-do-bezvedomi-soud-jejich-stihani-zastavil-40456183

  Však nic hrozného neudělali, a takový lidumil Epstein dokonce finančně pomáhal rodinám těch holek, podle soudce...
  7.1. 01:06 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Časy kedy o voľbách rozhodovali volebné programy,sľuby,kampane je minulosť.Dnes je hlavným hráčom facebook a politik s mačiatkom,so psíkom,s kosačkou v rukách atd.Podľa prieskumov volebný program osloví iba mizivé nepodstatné množstvo voličov.Všetci politici tvrdia,že chcú pre voliča iba to najlepšie.Najlepšie je ignorovať voľby nech sa volia sami medzi sebou.Takto sa môžu vyhovárať-čo ste si zvolili,to máte.
  7.1. 01:16 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  I dnes rozhodují o volbách programy, akorát že ty sčítací :-D
  7.1. 12:54 PetebLazar | skóre: 33 | blog: l_eonardovo_odhodlani
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je vidět, že jste nepochopil o čem je demokracie. Ta není o tom, že zvolíte si zástupce co pro Vás vytvoří ráj na zemi, ale v tom že máte možnost si za x let k tomuto účelu zvolit zcela jiné břídily. Vaše(celková) prosperita je odrazem především schopností/snažení Vášeho a jiných, spoléhání se na politiky/stát jako zachránce je myšlení zamrzlé v socialismu.
  10.1. 06:01 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Každý ti kašle na demokraciu,pokiaľ mu nezaručí slušný život a lacnú strechu nad hlavou.Arabské emiráty nemajú demokraciu a nikto odtiaľ kvôli demokracii neuteká.Politik je platený za to aby zaistil občanom dobré mzdy a kvalitu života.Tunajší demokrat od r.1989 nemelie nič iné iba-uťahujte si opasky a neustále dvíha poplatky za všetko možné.Na takéto "výkony" netreba univerzitu,takto postupoval kadeaký zdegenerovaný panovník ked nerobil nič iba dvíhal desiatky.Chyba je jednoznačne v demokratických politikoch,ktorí nechcú,nevedia a nedokážu občanom zabezpečiť vyššie mzdy.35 rokov sa o poslanecké korytá na slovensku uchádzajú takí,o ktorých by v nemecku nezakopol ani ten najsprostejší jedinec.
  Agent avatar 3.1. 20:50 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Super, díky.
  Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
  Jendа avatar 29.3. 02:13 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  snad se brzy objeví záznam
  Záznam (z provozování té stejné přednášky na InstallFestu).
  Člověk z Horní Dolní avatar 5.1. 20:46 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Už v roce 2015 šlo s 1 GPU generovat wiki články, básně nebo zdrojový kód, které na první krátký pohled působily reálně: The Unreasonable Effectiveness of Recurrent Neural Networks

  Pak už stačilo jen: lepší architektura neuronové sítě + lepší GPU + více GPU + větší dataset.
  8.1. 20:45 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...Už v roce 2015 šlo s 1 GPU generovat wiki články, básně nebo zdrojový kód...

  Videli sme realitu.Simulátory nasimulovaly 8 možných verzií ako previesť slavne-neslávnú UA jarnú ofenzívu.Jeden s variantov bol kapitulácia UA bez strát.Napokon jastrabi zvolili tú najhoršiu simuláciu a tak to aj dopadlo.Aj kapitulácia býva niekedy výhra.Ak by sme v 1968 kládli odpor,tak by sme mali zničenú krajinu podobne ako UA a aj kopu mrtvych a beznohých.Namiesto toho sme 20 rokov stavali nové byty.Vplyvom zmeny politickej situácie sa po tých 20 rokov prítomnosti cudzieho vojska,/ktoré za tých 20 rokov nevystrelilo ani jeden náboj/ zmenila doba,rusi bez výstrelu odišli a nebolo treba daľších 50 rokov opravovať rozbombardovanú krajinu.Toto mali urobiť ukrainci a nie siliť niečo,čo je dopredu prehraté.
  xxxs avatar 8.1. 21:26 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  uz si si vyguglil pocet zastrelenych pocas sovietskej invazie? ako ich zastrelili bez jedineho vystrelu? a neodpovedal si mi na otazku: moze jazykovy model spachat samovrazdu?
  8.1. 22:24 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Většina zabitých v roce 1968 byla při autonehodách. Zastřelených jen pár, a těch mají nejvíc na svědomí Poláci.
  xxxs avatar 8.1. 22:58 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  to je pekne, ze rusi za nic vlastne nemozu, ale teraz rozporujem tvrdenie proruskeho gpt o nevystreleni ani jedneho naboja.
  9.1. 06:46 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Za 20 rokov od roku 1969 do roku 1989 okupačné vojská na území ČSSR nevystrelili po civilistovi jeden jediný náboj.Za 20 rokov od roku 1969 do roku 1989 americkí osloboditelia vo vietname zabili milion detí,zrovnali mestá so zemou,vypálili plamenometmi tisíce dedín,zhodili miliony bômb.Nick Vetvicky-kto bol teda okupant-rus za ktorého sa postavili miliony bytov a domov,diaľnice,elektrárne,priehrady,mosty alebo američan za ktorého sa vo vietname takýto počet zbombardoval?Ked sa kritizuje Pinochet tak demokrat povie-bol diktátor ale na druhej strane postavil ekonomiku na nohy a nikto nepodpichuje,že však aj v rakúsku sa zlepšila ekonomika a bez diktátora.Špičkový chirurg zachráni množstvo životov a nikto mu nevyčíta pár úmrtí.Na slovensku bol špičkový chirurg člen KSČ ale demokrat nebral do úvahy koľkým zachránil život ale koľko rokov bol komunistom.
  9.1. 10:10 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Za 20 rokov od roku 1969 do roku 1989 okupačné vojská na území ČSSR nevystrelili po civilistovi jeden jediný náboj
  A to ti platí i za takhle blbé lhaní?
  xxxs avatar 9.1. 18:54 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  btw, prisli v 1969. skus prepocitat mrtvolky.

  este aby som nezabudol. moze instancia jazykoveho modelu spachat samovrazdu?
  9.1. 19:30 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vojská varšavskej zmluvy prišli v roku 1968 a nie v roku 1969.Obdobie 1969 až 1989 možno považovať za 20 rokov.V roku 1968 strielali po civilistoch vojská varšavskej zmluvy a nie len rusi ale aj vojsko NDR,MLR,BLR,Poľsko.Posádky tankov tvorili vojaci piatich armád a jednalo sa aj o zmiešané posádky.Po roku pôsobenia vojsk varšavskej zmluvy v ČSSR,odišli vojská iných štátov a ostali iba voská ruské,ktoré nestrielali,nebombardovali a neznásilnovali deti ako americké hovadá vo vietname v období 1969-1989-Koľko detí tu za tých 20 rokov znásilnili a povraždili rusi a koľko za tých 20 rokov znásilnili a povraždili deti američania vo vietname???Civilizovaná krajina vraždila a znásilnovala vo vietname a necivilizovaná krajina v ČSSR budovala,školy,nemocnice,detské športoviská a byty pre deti.Aký to paradox.
  xxxs avatar 9.1. 20:22 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  pardon, myslel som samozrejme 68. preco ho nepocitas?
  10.1. 06:11 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pretože píšem nie za 21 rokov ale za 20 rokov.Je to dostatočná doba na posúdenie čo urobili civilizované USA za 20 rokov vo vietname a čo urobili necivilizovaní rusi za 20 rokov v ČSSR.Kto chce pochopí,kto nie tak nech sa nevyjadruje.
  xxxs avatar 10.1. 06:53 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  rozumiem, pripravil si si podu na to, aby si okupaciu ukazal ako humannu. si sikovny, ked si neukazal prvy rok, ked zabili cez stovku ludi. naozaj sofistikovane. no pocet obeti okupacie mozes hodnotit len tak, ze ju zhodnotis celu a nie iba jej cast. moze jazykovy model spachat samovrazdu?
  10.1. 18:43 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To bysme si tak mohli porovnat sovětskou invazi do ČSSR v roce 1968 a americkou invazi do Iráku v roce 2003:
  • Obě měly "osvobozovat" na základě vylhaných záminek,
  • v obou rozhodující osoby těm "důkazům" věřily,
  • obě podporovaly další politické "celebrity",
  • na obou se účastnili "spojenci",
  • v obou případech byl osočován ten, kdo se odmítl přidat,
  • akorát mrtvých bylo pár desítek proti pár milionům...
  Ti Rusové jsou prostě žabaři, ani pořádnou invazi udělat neumí :-D
  xxxs avatar 10.1. 23:35 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  nastastie nevedia a preto ma ukrajina nejaku sancu na prezitie.

  pre mna je druha iracka vojna rovnake svinstvo ako to, co tvoji kamosi pachaju na ukrajincoch.

  nekompromisny je tvoj bot?
  11.1. 11:15 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nojo, jenže radovi a nekompromisním a skk a podobným třeba druhá válka v Iráku nevadí - jim se naopak hodí pro to, aby mohli do nekonečna omlouvat a bagatelizovat to svinstvo co páchá ru na Ukrajině
  Fluttershy, yay! avatar 11.1. 11:35 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Že jsem tak smělý – a ta první byla OK?

  Over the last two years, [Thomas J. Nagy] discovered documents of the Defense Intelligence Agency proving beyond a doubt that, contrary to the Geneva Convention, the U.S. government intentionally used sanctions against Iraq to degrade the country's water supply after the Gulf War. The United States knew the cost that civilian Iraqis, mostly children, would pay, and it went ahead anyway. [sauce]

  (Nutno dodat, že Irák udělal něco podobného v Kuvajtu.)

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  11.1. 11:58 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pokud je pravda, že jejím důvodem bylo napadení Kuvajtu Irákem, tak podle mě k ní důvod byl a rozhodně to nebyla svévolná akce jednoho experta…

  Tím samozřejmě neomlouvám ztráty na civilním obyvatelstvu ani dětech a už vůbec s nima nesouhlasím
  11.1. 22:35 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A také vyhazovali miminka z inkubátorů, všichni jsme to slyšeli. ;-)
  11.1. 19:25 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Aby bolo jasné-mne vadí každá vojna,pretože to je vždy výsledok vládnych garnitúr a nie zomretých v boji.
  12.1. 10:50 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  takže ti teda vadí i to co putin provádí na ukrajině?

  Víš ale, že to ní válka (pokud mi něco neuniklo, tak rusko ukrajině válku nevyhlásilo), ale že je to státní terorismus?
  26.1. 23:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  RU chráni 1/6 sveta pred UA teroristami,ktorí vraždia deti v cudzej krajine v meste Belgorod.

  Takže spravme čiaru za obdobím 0 až december 2024 a pozrime sa na ukro vrahov detí v belgorode.

  Všetci radi oponujete džingischánom a to čo sa stane pred týždnom vás netrápi.
  27.1. 02:58 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Mna nezaujíma vojna indianov ani 317 vojna.

  Ukro chcel vybudovať jadrové odpalovacie zariadenia voči susedovi a tak aj dopadol.
  14.1. 11:10 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Forbes-Dobrá správa,na ukrainu dorazila najschopnejšia armáda vycvičená NATOm v počte 2000 mužov s tankamy bradley a inýmy špičkovými zbranami.

  Forbes-Zlá správa,po toľko očakávanej jarnej ofenzíve netrvalo ani 6 dní a prišla o všetkých 2000 vojakov,bradley a inej špičkovej technike.

  Forbes-Ešte horšia správa,Ruské vojská zmenili taktiku a vrhajú rakety výlučne na sklady munície,sklady zbraní,továrne na výrobu zbraní a veliteľské útvary.
  13.1. 02:11 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No tak daj vraženie demokratov-počty zavraždených detí,znásilnených detí,zbombardovaných budov demokratmi vo vietname 1968 a daj počet zavraždených,znásilnených detí a zbombardovaných budov ruskými barbarmi august 68.Ideš.
  xxxs avatar 13.1. 12:12 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  vietnam - civilna vojna a proxy vojna zapad vs vychod. vela mtvych.

  cssr - invazia vychodneho bloku pod vedenim zssr. "malo" mrtvych.

  ak mas pocit, ze to nejako vymazava zlocin ruskych okupantov voci nasim krajinam, tak je to naozaj iba pocit. nevymazava.
  13.1. 22:47 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To nie je pocit ale štatistika konečného výsledku okupácie dvoch vojenských veľmocí-brutálny komunista vs humánny demokrat.Humánny demokrat zvrhol na starcov,ženy a deti 175 kg bômb/dieťa.Koľko bômb na dieťa zhodil brutálny kanibal rus za 21 rokov 68-89.Ideš.
  xxxs avatar 14.1. 01:23 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  rusi nas prepadli, zabili cez stovku civilov, opatovne nam vnutili svoj rezim, opatovne dosadili babkovu vladu a vyciciavali nase zdroje, technologie a drzali nas vo vplyve svojej ubohosti. ak by si nebol gpt3, ale 4, mal lepsie zdroje, nepisal by si v kuse picoviny. motas sa v kruhu.
  14.1. 05:12 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Aha,takže rusi vyčarovali ako arabela a dosadili miliony vyčarovaných voličov bábkových vlád od 1969 do 1989.Gottwald 1952 navrhol zrušiť povinné voľby.V roku 1953 bola napokon zrušená povinnosť voliť.Svet bol šokovaný a označil to ako perfektný ťah politického protivníka,pretože ten kto bol nútený povinne voliť naschvál nevolil komunistu resp. mu nedal hlas.Volil iba ten kto chcel,kto nechcel nevolil a nič sa mu nestalo napr.známy idioti Kalmus a Ľuboš Lorenz.Komunistov nevolil celý národ,ale iba oprávnení voliči,ktorí mohli voliť komunistov teda KSČ alebo nekomunistov teda Národný front,ktorý sa skladal zo sväzov a klubov ako klub spisovateľov,klub včelárov,klub rybárov,klub ovocinárov,klub umelcov.Napríklad boli zvolení za ministrov aj členovia Národného frontu.Komunistov volilo takmer milion robotníkov a kebe nešli voliť tak čo by im urobili,Frézara z trenčína by dali za frézara o 200 metrov do inej fabriky?Len pre info-aj u Kima možno voliť iné strany.
  xxxs avatar 14.1. 08:42 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  popros o upgrade.
  26.1. 23:29 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Re vetvicky-popros o upgrade

  Takže ešte raz,čo by spravili komunisti tým,ktorí by ich nechceli ísť voliť teda robotníkom?Vyhodili by tisíce smetiarov?Výhodili by desaťtisíce stavbárov?Vyhodili by tisíce lekárov?Vyhodili by tisíce vodičov MHD?
  14.1. 13:19 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nikoliv Rusové ale SSSR vedený ukrajinským diktátorem, a kolik z těch střelců v první vlny bylo z SSSR a navrch Ukrajinci si dokážeš dohledat sám ;-)
  xxxs avatar 14.1. 15:57 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ten etnicky rus, obcan zssr je v tvojich ociach ukrajinec? takze uspechy, ktore zssr pocas jeho funkcie dosiahla su ukrajinske?
  14.1. 20:53 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Etnický Rus, který má v pasu napsanou ukrajinskou národnost?

  Navíc Ukrajinci tvrdí že u nich žádní Rusové nejsou, dokonce se tam děti učí že jsou nejstarší národ na světě :-D

  Největších úspěchů SSSR dosáhl když mu vládl gruzínský diktátor, který ani neuměl pořádně rusky. Stejně jako Francie největších úspěchů dosáhla když jí vládl korsický císař, který ani neuměl pořádně francouzsky... Historie je prostě prča, když se na ní podíváš oběma očima ;-)
  xxxs avatar 14.1. 20:56 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  dosiahol sajuz nejake uspechy za brezneva?
  15.1. 06:30 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Něco co nerozjeli už za Stalina? No, snad ani ne :-D
  14.1. 21:04 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Rusové ve Vietnamu pomáhali zabít 60000 Američanů.

  Američané ve Vietnamu pomáhali zabít 2000000 Vietnamců.

  Ti Rusové jsou ale nelidské bestie :-D
  Ale fakt je, že válka je svinstvo a občanská největší. Podívej se na Izrael.
  14.1. 21:57 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak jedni mají vojensko doktrínu nechat své lidi umřít za svou vlast, druzí mají doktrínu nechat ty druhé za tu jejich vlast fakt umřít a svoje životy si šetří pro to, aby mohli pro tu svoji vlast pak pracovat

  15.1. 06:32 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A proto v útočných válkách NATO působí jen malé skupiny českých nájemných vrahů, zatímco ten zbytek může makat za almužnu v cizích montovnách :-D
  16.1. 05:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Existovala krvavá revolúcia aj nežná revolúcia
  9.1. 20:30 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jo jo, ekologické škody po tom jejich budování se likvidujou možná ještě teď, kolik uranu si u nás “koupili” už taky nikdo nespočítá a o tom ze tady nepachali žádnou trestnou činnost včetně té nejzávažnější si troufáš lhát jen ty a tobě podobní

  Kolik ze za to bereš?
  10.1. 06:25 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No daj tú trestnú činnosť ako aj tú vo vietname.Vo vietname zanechali kopu masových hrobov a doteraz tam ludí mrzačia americké míny.Koľko bômb zvrhli rusi na ČSSR a koľko masových hrobov tu zanechali?Američania zvrhli na Vietnam 7 miliónov ton bômb, postriekali chemickými defoliantmi 16 200 km2 územia.To zrejme nie sú ekologické škody ale ekologicky vylepšených 16200 km2.Tomu sa hovorí-pre blchu nevidíš slona.
  10.1. 06:29 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  xxxs avatar 10.1. 07:00 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  chapes, ze ak by sme sa branili, tak to tu utopia v krvi? v madarsku dvihli hlavu trochu viac ako my a aj si to viac odskakali.
  10.1. 21:06 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Heuréka.No konečne si na to prišiel,že podpora a posielaníe zbraní na ukrainu prinieslo iba utopenie v krvi a chybné rozhodnutie UA politikov.Na ukraine sa za všetko platí u lekára-za časenku,za recept,za preventívnu prehliadku,za úmrtný list.V rusku sú tieto úkony zadara.Priemerná mzda moskovčana je 1900 euro.

  V hlavných mestách ľudia zarábajú zvyčajne najviac, ale aj v tomto prípade je rozdiel dosť veľký. Priemerná hrubá mesačná mzda v Kyjeve je v prepočte 643 eur, naopak, v Bratislave prevyšuje hranicu 1600 eur.Zdroj denník Pravda 2021.

  Ak by ukraina patrila pod rusko,tak by kyjevčanom stúpla mzda trojnásobne /možno/.Ťažký život penzistov

  Zaslúžený odchod do dôchodku prináša drvivej väčšine Ukrajincov strastiplné obdobie až do konca života.
  xxxs avatar 10.1. 23:36 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  takze si mali zvolit porobu? kazdy nie je zbabele hovno.
  13.1. 02:19 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tomu sa hovorí-je síce odvážný ale rozum nemá.Alebo-odvaha mu nechýba no rozum áno.Na opilca ked vytiahneš zbran ti povie-nebud smiešny aj tak ma netrafíš.
  xxxs avatar 13.1. 12:14 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ked hladas analogie, tak skor ten ozran ma zbran, chce ta okradnut, dobit a zobrat do otroctva. je cas na obranu.
  14.1. 05:44 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Čo by dali slováci a česi za to keby ich okradol,dobil a zobral do otroctva islandan,ktorý má priemernú mzdu 10700 euro /264172 kč/.Nie je otroctvo ako otroctvo,napr.Madagaskar tvrdí,že za otroctva sa mali lepšie ako teraz za demokracie a otrokár im postavil krásné štýlové objekty.
  xxxs avatar 14.1. 08:44 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  stratil si kontext, iba sa nahodne chytas jednotlivych slov a nahodne lepis vysledky hladania s vetami predrecnika. si zbytocny.
  14.1. 11:25 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nedá sa stratiť to čo podľa teba nemám-kontext.Neuronova inteligencia ti zrejme nepomáha.
  11.1. 07:48 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jo jo - třeba před cca 90 roky, to si Ukrajina pod ru moc užila - do teď na to vzpomínají…

  Mimochodem - co teda měla Ukrajina 2022 po napadení ruskem (podle tebe) dělat?
  11.1. 19:30 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vyhnať s tankami amíkov a budovať cesty,nemocnice,školy a nie ich zrovnávať so zemou.
  11.1. 20:38 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hele - co se zase ru nepovedlo nebo Ukrajině povedlo ze jste se tady zase vyrojili s takovými blabolama. Tohle překonává u skk
  Člověk z Horní Dolní avatar 11.1. 21:08 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nějak se živit musí.
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 00:26 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kdyby se Ukrajina nebránila, tak tam nevystřelili jediný náboj. Obhajuješ brutální diktaturu, která 40 let de facto okupovala východní Evropu a držela tu zrůdný režim.
  10.1. 06:32 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Dám ti dostatočne veľkú referenčnú vzorku života v demokratických krajinách.500 milionov obyvateľov v latinskej amerike nevedelo v rokoch 1968 až 1989 čo to je mať v domácnosti televízor,chladničku,práčku a nulovú negramotnosť.
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 13:02 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No a?
  10.1. 21:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No to,že nezáleží na politickej orientácii štátu ale na politikoch onoho štátu.Celý "civilizovaný" svet bol voči ČSSR a pritom sme ako prvá krajina vo svete mali v roku 1965 100% eliktrifikovanosť obcí.A to i napriek všemožným sankciam a rozvracaniu hospodárstva disidentmi,ktorý mali krédo-čím horšie,tým lepšie a nič nerobili pre blaho národa iba ohovárali a písali samizdaty o večnom živote.
  Člověk z Horní Dolní avatar 10.1. 23:41 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Úžasné, měli jsme elektřinu, ale to nic nemění na tom, že obhajuješ brutální diktaturu, která 40 let de facto okupovala východní Evropu a držela tu zrůdný režim. Kvůli kterému jsme v roce 1990 byli strašně zaostalí za Západem.

  Jak jsi k tomuhle světonázoru vůbec došel? Zajímá mě hlavně emocionální důvod, který je u lidí jako jsi ty vždy. Obvykle z nějakého důvodu nemají rádi Západ nebo současný systém. Nebo byli zapálení komouši a teď jim vadí, že jsou společností považování za odpad, najednou jim kleslo společenské postavení.
  11.1. 05:40 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ...zrůdný režim. Kvůli kterému jsme v roce 1990 byli strašně zaostalí za Západem...Západ bol aj 500 milion obyvateľov latinskej ameriky a dodnes nemajú ani to,čo sme my mali za socializmu.Bežná domácnosť mala v roku 1988 práčku,televízor,chladničku,detskú izbu,ústredné kúrenie rovnako ako francúz,nemec,talian,holandan atd. o čom však mnoho demokratických krajín bez zrůdneho režimu a brutálnej diktatury môžu dodnes iba snívať.Dnešní umelci,ktorí ohovárajú bývalý režim ale v tv debatách spominajú a konštatujú,že mali skvelé detstvo a nemenili by ho.V brutálnom režime neexistuje skvelé detstvo a to,či je človek mladý alebo starý je jedno.Tebe by asi vyhovoval režim v ktorom strielajú nebrutálne a nediktátorsky do hladného robotníka.V čom sme boli zaostalí?
  11.1. 07:51 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takže ty víš jak to před 1990 tady bylo a zároveň nevíš v čem jsme byli zaostalí? Tak to holt víš kulový - co se dá dělat - měl by ses dovzdělat
  11.1. 19:46 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  No daj v čom sme boli zaostalí ked sme mali jednu s najdokonalejších MHD,školstvo,sociálne vymoženosti,jadrové elektrárne,100% elektrifikovanosť,letné tábory pre deti.ozdravovne pre pracujúcich,ústredné kúrenie,teplú vodu v bytoch,8m2 bývania/osoba,filmové štúdia,umelcov,ktorí pobehali celý svet,divadlá,opery,športoviská,dvoj generačné domy,detské jasle,škôlky,priehrady a 90% stojacich budov,ktoré sa postavili od februára 48 do novembra 89 a iba 10% budov postavil demokrat od roku 0 do roku 1948.A daj tiež čo stoho mala viac než miliarda indie,latinskej ameriky a afriky vo sfére demokratov.
  11.1. 20:28 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak mas pravdu ze než se rozkradlo to co se před tím ukradlo, tak se z toho něco udělalo aby lidi drželi hubu - to je fakt (o prázdných kramech a nedostatku i věci jako je hajzlpapir ti ani psát nebudu -stejně bys nepochopil co je na tom špatně)

  Sice nás to stalo totálně rozkurveny životní prostředí, náš průmysl byl ke konci toho ráje totálně k ničemu (možná vyjma věci spojených s armádou ktere byly podporované Ruskem ze stejného důvodu jako před tím hitlerem), ale ok

  Jen malý dotaz - proč myslíš, ze byly potřeba ty ozdravovny pro děti o kterých basníš?
  13.1. 03:14 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pretože demokrat tu zanechal neliečené deti na tuberkulozu a iné choroby a ako prvá krajina na svete socialista vymýtil detskú obrnu.Demokrat zanechal po roku 1948 majetok v hodnote /prepočítanej na rok 1990/ v sume 48 miliárd kčs.Demokrat ukradol v roku 1990 majetok v hodnote 480 miliárd korún.Demokrat po roku 1990 ukradol všetky nájomné byty postavené od 1948 do 1989 a tieto bez hanby predával po roku 1990.Demokrat ukradol všetko novo postavené a novovybudované od roku 1948 do roku 1989.Komunista odškodnil všetkých majiteľov tovární a vlastníkov značky ŠKODA a iných značiek do koruny v roku 1973.Nárok na odškodné nepripadal v prípade Benešových dekrétov a subjektom,ktoré boli odsúdené za kolaboranstvo.Baťa zažaloval ČSSR a požadoval 10 násobne nadhodnotenú sumu.Arbitrážnym súdom v USA bol označený ako podvodník,ktorý zámerne sfalšoval účtovné doklady aby nadhodnotil cenu firmy a značky Baťa,pretože bolo dokázané,že obuv v roku 1939 až 1946 kupoval málokto a firma bola v stratách a nie ziskoch.Na základe medzinárodného obchodného práva,mohla byť zadržaná každá obchodná lod,ktorá prevážala tovar dlžnej krajiny.Komunista vyvážal tovar do viac než 48 krajín sveta a kedže mu bol viac krát zadržaný tovar neostávalo mu iné ako uhradiť pohladávky.Znárodnenie neznamená prachsprosté ukradnutie ale zmena vlastníka s príslušným finančným vyrovnaním.Za socializmu sa vo všetkých základných školách vážili deti raz za školský rok /zisťovala hmotnosť/.Podľa štatistických údajov vypracovaných Karlovou univerzitou sa zistilo,že hmotnosť detí za obdobie 1948-1953 stúpla u 14 ročných oproti roku 1948 o 4.5kg v priemere vplyvom väčšej kúpnej sily národa.V roku 1948 bola spotreba mäsových výrobkov 40 kg/obyvateľ,v roku 1989 to bolo 89 kg.V nemecku 1989 to bolo 90 kg.
  13.1. 07:49 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  vdyť to píšu:
  Tak mas pravdu ze než se rozkradlo to co se před tím ukradlo, tak se z toho něco udělalo aby lidi drželi hubu - to je fakt.
  V 89 už prostě nebylo kde brát a cccp už měl dost problémů sám se sebou než aby nás saturoval

  pamatuješ v jakém stavu byl náš průmysl, bytový fond, životní prostředí, silnice, armáda a další v 89 (ano školství a zdravotnictví se ještě drželo)?
  13.1. 07:57 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ještě doplním:
  ano školství a zdravotnictví se ještě drželo
  ale přístup k němu pro obyčejné lidi byl často jen díky "švestkám z naší zahrádky..."
  14.1. 05:56 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ako nás mohli saturovať ked nás okrádali.Dáko som sa v tom stratil.GPT 1.0 zamrzla.
  14.1. 07:15 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  saruoval naši infrastrukturu pro své potřeby - měli jsme být prvosledová "jednotka" tzn stavěl a udržoval infrastrukturu pro směr utoku na západ a zázemí pro svoje zbraně a armádu

  14.1. 13:27 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tehdy jsme měli velkou a silnou armádu pro obranu před NATO, teď máme pár nájemných vrahů pro útočné války NATO.

  Plány na útok byly na obou stranách, například v americkém seznamu na jaderné bombardování z padesátých let najdeš cíle jako Dvůr Králové, kde sice nebyl žádný voják, ale zato je tam přehrada s pitnou vodu. Zcela vojenský cíl, že... ;-)
  14.1. 18:33 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Naše armáda byla až na par jednotek na úrovni (kvalitou - ne množstvím) Saddamovy před první válkou v zálivu a stejně tak by dopadla. Byli jsme kanonenfutter pro cccp

  Ze nechápeš pojem strategicky cíl mě dost překvapuje - vlastně ne neřeš to. Mas svůj svět…

  Tu první větu píšu jako jedinec který měl během PVS úkol držet hromadu úloženek při životě. První inventury jsem se fakt bál - pak jsem ale pochopil jak to funguje a od té doby mě v tomhle směru nepřekvapí asi nic…
  14.1. 20:46 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak tady se asi shodneme, v Rusku mají takové přísloví:

  "Kdo sloužil v armádě, v cirkuse se nesměje."

  Ale většina každé armády je kanónenfurt.

  Já jsem měl dlouhodobější blízký zážitek potom kolem přelomu tisíciletí, ale za ty roky jsem také dost pochopil. Třeba že tenhle stát armádu nemá a už nikdy mít nebude.
  14.1. 21:13 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tady jsme byli kanonenfutter my jako celý národ

  A zase to nemáš celý - tenhle stát nikdy armádu neměl. Jen jednou v dějinách měl připravenou hromadu masa k likvidaci
  15.1. 06:33 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  1938?
  15.1. 11:52 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ne
  15.1. 05:29 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Naša armáda mala zbrane,ktorých sa boji abrams,bradley,leopard,M777 a ktoré bez problému ničia slávnu a toľko vychvalovanú západnú techniku tretieho tisícročia.Dnes už NATO pochopilo,že proti Varšavskej zmluve by si bez jadra ani neškrtlo.Najprv by museli zabiť milion vojakov ČSSR,3 miliony vojakov NDR,3 miliony vojakov BLR,4 miliony vojakov PLR,4 miliony vojakov Rumunska a až potom by ich čakalo to najťažšie 26 milionov po zuby ozbrojených rusov.ČSSR mala 5000 bojaschopných tankov,systém na zostrelenie neviditeľného lietadla,ktorým v juhoslávi zostrelil čašník vychvalovaný stealth a na smiech američanov potupili legendárnym-sorry,nevedeli sme,že je neviditeľné.Ukrainci sa sťažujú,že nedokážu zostreliť 60 ročné rakety kh-22 a USA+Nato sú zúfalí,že dva roky nevedia niako zostreliť 60 ročné ruské rakety.Tá hamba.Najviac protiraketových systémov na svete má momentálne ukraina a nedokáže zostreliť 60 ročnú raketu.Jej vylepšená verzia preletela na cudzie územie a s toho sa otočila späť na ukrainu a následne zasiahla cieľ.Ukrainci nerátali s tým,že zo spriateleného územia ich zasiahne ruská raketa.

  https://www.aktuality.sk/clanok/679638/jediny-bombarder-f-117-zostrelili-usa-srbi-prepacte-nevedeli-sme-ze-bol-neviditelny/
  15.1. 11:54 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jojo, Saddám by ti mohl vyprávět…
  14.1. 21:26 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Takúto zver glorifikujú demokrati.Podla odtajnených údajov sa prevalilo,že vrah 20 tisíc detí za 2 sekundy v hirošime chcel toto spáchať aj na deťoch ČSSR na ktoré namieril 91 atomových rakiet.
  14.1. 21:58 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A kam ze mířily a možná ještě míří ru rakety?
  15.1. 04:51 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kam mierili USA raketý bolo odtajnené a zverejnené.Kam mierily ruské rakety nie je známe ale ty vieš presne kam mierili.Aj Kimovi hovorili Mier a kimo,však mierim ty trúba.Rovnako zelenskij žiada neustále rakety a ked mu ich putin posiela a zadara tak sa mu to nepáči.
  15.1. 06:34 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A kam mířily a kam teď míří USA rakety?
  15.1. 11:19 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hele zkus jednou odpovědět na otázku ať nejseš furt za ráďu
  28.1. 03:05 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ved odpovedaj.Iba sa točíš ako zmija.
  14.1. 21:06 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  14.1. 21:10 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V tom -by- před tím jsi volbu moc neměl…
  Jendа avatar 14.1. 21:21 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  úplatek za lepší péči
  Potřebuju vysvětlit, jak je tohle definované. Když při rezervaci ubytování zaškrtnu trochu lepší trochu dražší pokoj, tak se tomu neříká úplatek. Úplatek to je protože to jde do kapsy tomu lékaři a ne nemocnice, přičemž nemocnice takovou službu nenabízí? Neukazuje to že je ten problém tady?
  15.1. 06:41 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Spíš to ukazuje že někdo chce pro sebe získat víc na úkor ostatních. Takový lepší člověk který, na to přece má, dřív se říkalo sobec ;-)

  Ono to bylo hezky vidět tady u baráku o svátcích, když za sousedy přijeli mladí "z města". Čím širší auto, tím dál od obrubníku parkovalo, a všechno drahé káry s hromadou elektronických asistentů. Měli kliku že zrovna nejezdili popeláři, jinak to mohli mít rozpárané po celé délce.

  Ale samozřejmě můžeš namítnout že jsou dnešní mlamoji dementní a totálně neschopní, protože takhle blbě neparkovala ani stará bába co bydlela v přízemí.

  Já to vidím tak že brát ohled na ostatní je ani nenapadlo, tady prostě stojí oni, k žádnému kraji zajíždět nebudou a ostatní ať si jedou jinam. Že při tom porušují předpisy a do slepé ulice není kudy je nezajímá.
  26.1. 23:43 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kefalíne definuj čo si ty myslíš pod pojmom "obyčejné lidi"
  13.1. 22:16 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A prečo demokrat po roku 1989 ukradol všetky byty postavené za 40 rokov a drzo ich predával občanom z ktorých penazí boli tieto byty postavené???Pretože demokrat potreboval peniaze na pancierové audiny a kráľovské mzdy pre poslancov.Antonín Zápotocky hral karty v krčmách a demokrat sa od strachu čo narobil skrýva v pancierových autách.
  14.1. 07:25 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ty si to jen blbě pamatuješ - za komunistů byly družstva, ty dostaly byty. Na ta družstva se ty byty převedly a platil se jen případný "nedoplatek" který mělo město/obec vůči státu nebo bance která to financovala (detaily si nepamatuju, páč jsem byl malej, ale doma se to řešilo)

  asi si to asi pleteš s případem, kdy si dostal od státu byt, který před tím komunista někomu ukradl.
  14.1. 11:53 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Komunista dal postaviť milion nájomných bytov,nie družstevných.Demokrat tieto už zaplatené byty jednoducho ukradol a predával a za takto nakradnuté peniaze si kupoval pancierové audiny,bavoráky,mercedesy.Demokrat ukradol na slovensku 750 postavených mostov a začal používať.Demokrat ukradol diaľnice a začal ich spoplatnovať.Demokrat ukradol kotolne,elektrárne,hydrocentrály,školy,jasle,vagony,nákladné autá,poľnohospodársku techniku,autobusy,trolejbusy,električky,pražské metro,nemocnice,zdravotné strediská,hotely,reštaurácie,cukrovary,mlikarne,mäsokombináty,divadlá,kiná,knižnice,majetok ROH,ozdravovne,pionierské tábory,pošty Atd.atd.atd.,proste všetko čo vybudoval robotník jednoducho ukradol.
  14.1. 19:37 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jo jo - třeba jedno to ROH zařízení postavil na majetku mého pradědy. Praděda byl “spolutovárníkem” komunista ten jeho fungující závod dovedl k krachu, na jeho majetku postavil pár sololitových boudiček, ty nechal zchátrat a já z toho pradědova podílu dostal zlomeček hodnoty kterou mohl mít

  A tak to bylo většinou toho o čem píšeš

  Naštěstí v době, kdy jsem to dostal, jsem se už dávno díky “kapitalistovi” postavil na vlastní nohy a nebyl jsem závislý na tom co mi kdo dá

  Samozřejmě svoje dětství za komunismu beru jako skvělé - jako ho bral můj děda vyrůstající před válkou, moje mamka vyrůstající za normalizace a doufám, že ho tak budou brát i moje děti vyrůstající teď - tak to v hlavách funguje
  14.1. 21:40 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Aha,demokrat ukradol detskú ozdravovnu a urobil z nej erotický salon,komunista ukradol erotický salon a urobil s neho detskú ozdravovnu.Žial,deti v nemeckých koncetrákoch civilizovanej krajiny detstvo určite nemali šťastné ako aj deti vo vietname za humánnej demokratizácie američanmy,ktorí zhodili v priemera 175 kg bômb/dieťa.
  14.1. 22:00 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Víš, proč byly za komunistu potřeba ozdravovny?
  15.1. 06:42 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To mi řekni na co jsou komu v kapitalizmu sanatoria?
  15.1. 10:01 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Řekl bych, ze sanatoria slouží k rekonvalescenci/doleceni po úrazu/dlouhodobe nemoci

  Do ozdravovny na Šumavě mě soudruzi jako malého posílali abych vychrchlal par kýblů žlutého bordelu který jsem nadýchal z exhalací od sechezy a setuzy - byla to fakt mnamka

  Pak teda ještě bratranka posílali aby přibral par kilo, protože ze stravy na vesnici kde měli pasiky, slepice a Králíky a já nevím co ještě a jeho mamka pracovala v jzd jako krmička nějak nepribiral (a rozhodne tam od nás z té vesnice nejezdil sám)…
  15.1. 18:58 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tak to ti určitě připadalo mnohem zdravější kapitalistické prostředí v Bhópálu ;-)
  15.1. 19:34 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  ne, ale i to co píšeš je furt o moc lepší než koumunistické v Karačaji

  15.1. 19:41 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  sakra - mažu a pak po sobě nečtu: nepřipadalo, protože jsem v té době Bhopalu nic nevěděl
  14.1. 13:33 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Co si pamatuji já, ta družstva byty nedostala, ale stavěla si je za svoje peníze.

  Takže takový komunistický H-System, akorát s podstatně větší šancí se že podílníci svých bytů někdy dočkají, místo aby jim je dnešní kapitalista ukradl.
  14.1. 19:38 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Za svoje nebo za většinou bezúročně půjčku od obce, města, státu
  14.1. 22:01 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A čo tie 3 kilometrové dlhé ulice na všetkých dedinách v ktorých si dojiči a dojičky kráv postavili murované domy?Za demokrata mal dojič mzdu 200 korún a spal v maštali,za brutálneho komunistu mal dojič 4500 korún,murovaný dom,auto a prasiatko na ktoré poberal naturálie.Družstevné vlastníctvo bola forma podnikania a družstevník nemal preto dan zo mzdy.Dží zet dí /JZD/ bola na počet obyvateľov najväčšia firma vo svete z nadštandardným zárobkom.O takých vymoženostiach aké mali vtedajší zamestnaci JZD môže dnešný demokratický poľnohospodársky robotník iba snívať.Vodičáky zadarmo,rekreácie zadarmo,potravu pre prasiatko zadarmo a mzdu vyššiu ako minister.Všetky dediny v ČSSR vybudovali a zveladily dojiči,krmiči a traktoristi.
  Člověk z Horní Dolní avatar 11.1. 20:38 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Uzasne, meli jsme letni tabory a teplou vodu... lol.

  Srovnej vychodni a zapadni Nemecko po padu Berlinske zdi.

  K cemu tu byl ten plot, aby lidi neutikali z raje?

  Koukni se co postavili, depresivni sedy sidliste, dalnice skrz centrum Prahy, ...

  11.1. 22:36 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Srovnej Německo po pádu Berlínské zdi a dnes.
  Jendа avatar 11.1. 22:39 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  depresivni sedy sidliste, dalnice skrz centrum Prahy, ...
  Meanwhile under capitalism (a ta dálnice)
  Člověk z Horní Dolní avatar 12.1. 12:05 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Relevantní srovnání jak by to u nás vypadalo bez Ruskem drženého komunismu je spíš Rakousko nebo Finsko.
  Fluttershy, yay! avatar 12.1. 12:17 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Proč ne… Jugoslávie?

  Tam ani neměli operaci Gladio.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Člověk z Horní Dolní avatar 14.1. 16:49 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Proč asi. Zkus to uhádnout.
  Fluttershy, yay! avatar 14.1. 16:53 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Neuhýbej jako Radovan.
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Člověk z Horní Dolní avatar 14.1. 17:18 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Já totiž chtěl srovnávat s kapitalismem.
  Darth Phantom avatar 16.1. 11:37 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Příloha:
  Ale tak se nehádejte, soudruzi. Radši mi řekněte, jak jste prožívali sjezd Strany a komu ste drželi palec na předsedu. Blechatýmu Ivanovi nebo čauky mňauky? V čauky mňauky vidíme, jaké hrůzy se skrývají za relativně ještě přijatelným blecháčem, který je jen vlajkonoš antifa. Soudruh Kolisráč by asi fandil soudružce Michailidu, ale ta už tam neni.
  Tahle patička nemá hlavu ani patu
  Člověk z Horní Dolní avatar 16.1. 21:48 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Bartošovi. Mě spíš zneklidňuje vyhlídka, že Babiš bude po téhle vládě klidně 8 let u moci. V roce 2025 se ekonomika bude rozjíždět a bude větší prostor na rozdávání, takže lidi si řeknou "ty jo, přišel Babiš a nejdnou je fakt líp" a po 4 letech vyhraje on a jeho kumpáni zas.
  Člověk z Horní Dolní avatar 16.1. 21:54 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hrozí kombo Babiš a pomstychtivý Trump u moci. Snad alespoň Praha bude takový ostrůvek normálna.
  16.1. 22:35 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Neboj, korespondenční volby to zachrání, a svět bude dál sluníčkově fialový :-D

  Akorát Praha, ta už asi nebude ostrůvek, protože nebude vůbec:

  https://medium.seznam.cz/clanek/pavel-silhan-valka-v-pripade-pouziti-jadernych-zbrani-40595
  Člověk z Horní Dolní avatar 16.1. 22:58 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  To težko, to by musela korespondenční volba zvýšit účast v zahraničí opravu masivně.

  V případě jaderné války by to v Praze nebylo o moc horší než jinde v ČR (kvůli jaderné zimě). A je otázka, jestli by to hodili na Prahu a jak velkou oblast by to zničilo. Já bych se předtím (pokud by to šlo předvídat) asi odstěhoval do Botswany, Uruguaye nebo Chile, tam nebude taková zima, třeba tam půjde i něco vypěstovat.
  13.1. 04:12 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ty mudrlant,zrovnaj nekomunistickú 500 milionovú latinskú ameriku s nemeckom.Zrovnaj miliardovú nekomunistickú Indiu s nemeckom.Ja ti zaviažem ruky a som zvedavý za koľko zabehneš 50 metrov oproti nemcovi s voľnými rukamy.Na ČSSR boli uvalené rôzne embargá,zákaz vývozu a predaja,zákaz používania cudzích patentov,zrušená konvertibilita meny a ty chceš potom takto dokaličenú kaliku porovnávať s nemeckom?Prečo disidenti držali papule ked im tak záležalo na národe a nežiadali zrušenie embárg,ktoré škodili všetkým občanom?No preto,že tie hovadá sa riadili zásadou-čím horšie,tým lepšie.Ak by sme mali rovnaké podmienky ako fašista,tak by sme boli na tom ako rakúsko.
  13.1. 07:37 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  a proč že na nás byly ty sankce západem uvaleny? nebylo to tím, že jsme mu (jako členové vřsr) furt hrozili nukováním a tak podobně?

  a co se týká patentů - to si fakt myslíš, že čssr a vůbec celý východní blok si s něčím jako je patentové právo dělal hlavu?
  13.1. 21:41 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Áno,ČSSR rešpektovala patentové práva a ochranné známky podpisom dohovoru.Príklad-za používanie názvu áut "Felícia" sme museli platiť výrobcovi podprseniek Felícia jedno auto ročne.Výrobcovi Peugeot sme museli platiť za značku Tatra 603,pretože Peugeot si nechal patentovať nulu uprostred názvu a označenia áut.
  14.1. 07:09 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  zeptej sae rádi jak se kopírovaly čipy a další

  to co uvádíš jsou "viditelné" případy když jsme chtěli exportovat
  14.1. 12:31 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tatra 603 nebola určená na vývoz,napríklad.Technologie na výrobu a spracovanie potravín sme potrebovali pre sebestačnosť a nie na export na západ.Naše potraviny mali najvyššie štandardy na svete-mliečne výrobky,chlieb,čerstvé mäso sa nesmeli prevážať na väčšiu vzdialenosť ako 30 km a nie ako teraz jogurt z karlových varov do prešova a označuje sa za čerstvý.Demokrat považuje za čerstvé to čo sa prepravuje týžden z kanady ale za čerstvé sa považuje odo dna prekročenia vstupu tovaru do predajných priestorov.Makovnik z nitry sa vozí 80 kilometrov do bratislavy,pritom musí mať rovnaké zloženie ako makovník vyrobený v bratislave.Takýto nezmysel iba zaťažuje dopravu a nadmerne ničí cesty.
  14.1. 19:28 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  603 promiň - moje chyba - nějak jsem zafixovano že šla i na západ, ale šla jen do “našeho” bloku

  Jinak to, že jsme neuměli ani skladové hospodářství nás moc do dobrého světla nestaví - kolem 89 jsem se motal chvíli v zemědělství a některý věci o kterých básníš jsem viděl v reálu a už to fakt vidět nechci…
  15.1. 04:16 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  V roku 1960 ČSSR požiadala o výnimku z embarga kvôli suchu a horúčavam a nakúpila za ťažké prachy zavlažovacie systémy z USA a Francie na ktoré bola záruka 60 a 40 rokov.Ako skončili tieto systémy po roku 89 asi isto vieš.
  15.1. 06:31 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ako skončili tieto systémy po roku 89 asi isto vieš.

  ne - nevím - dej link prosím
  15.1. 07:02 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Hospodářské noviny, ročník 1990.

  Link: archiv Národní knihovny. Nutno navštívit osobně :-D
  16.1. 05:53 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Tohtoročné horúce a suché leto dávalo poľnohospodárom zabrať. Málo zrážok a vysoké teploty neprospievali plodinám. No a to možno efektívne eliminovať závlahami. Ešte pred rokom 1989 štát vybudoval závlahy na 320 tisíc hektároch.

  V minulosti na fungovanie a výstavbu závlah prúdili peniaze cez Fond na zveľaďovanie pôdy. Ten zriaďoval a financoval samotný štát. Z jeho prostriedkov od 60-tych rokov budoval aj závlahy a odvodňovacie kanály.

  Slovensko využije len 11 percent svojej vody a ostatná odtečie preč z územia. Riešením by boli závlahové systémy, ale tie ,,boli po roku 1989 zničené a teraz sa obnovujú za drahé peniaze," uzavrela Patasi.

  Drahý zavlažovací systém, do ktorého sa od konca 50. rokov minulého storočia až do roku 1990 investovalo viac ako dve miliardy korún, sa však v priebehu posledných troch desaťročí rozpadol doslova pred očami celej verejnosti. Dnes sa reálne zavlažujú plodiny na ploche zhruba 60-tisíc hektárov. Devastácia takéhoto druhu nemá obdobu zrejme v celej Európe.

  Tak vidíš z 320 tisíc hektarov závlah ostalo po demokratickom bačovaní iba 60 tisíc takmer nefunkčných závlah.Začali sa nakupovať pancierové audiny,bavoráky,mercedesy a čo tam po závlahových systémoch.

  Zddroj Denník Pravda a Poľnoinfo.Sk
  16.1. 07:37 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Furt nemůžu dohledat nic konkrétního - pokud si to teda nepleteš s melioracema, který tady komunista tlačil horem dolem a který teda taky přinesly megaprůser…
  Člověk z Horní Dolní avatar 13.1. 11:20 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ale prd, pokud ti nedochazi proc srovnavam s Rakouskem a ne s Indii tak tu jen ukazujes, jaky jsi mimon.

  Ale alespon uznavas, ze jsme zaostavali za Zapadem. Nemohlo za to embargo (vychodni blok se spojenci byl dost mozna populacne vetsi nez Zapad), ale Ruskem drzeny komunismus.

  A porad jsi neodpovedel, kde jsi vzal to cislo 23.8%.
  13.1. 21:53 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Embargá a klacky pod nohy boli hádzane preto aby sme nemohli dokázať,že prosperovať sa dá aj s inou politickou orientáciou vid arabské emiráty.Čo by bolo s emirátmi ak by na ne 40 rokov hádzali embargá??? A 23.8% som prevzal z proukrainského denníka Pravda.Momentálne uvádza,že ukraina už stratila štvrtinu svojho územia.
  Člověk z Horní Dolní avatar 14.1. 00:17 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Momentálne uvádza,že ukraina už stratila štvrtinu svojho územia.
  Tak dej odkaz.
  16.1. 06:10 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Však čítaj a nepýtaj odkaz. Zelenskij-dajte nám zbrane lebo už sme stratili 25% územia.O hodinu-už sme dobily polovicu územia späť. Zelenskij-nepriatel zamínoval takmer polovicu územia.O hodinu-nepriatel zamínoval 720 tisíc km2 územia

  O tri dni Zelenskij-pošlite nám nástražné míny aby sme sa mohli brániť.O hodinu zelenskij-pošlite nám kazetové míny.Od 24.02.2022 zelenskij pýta míny,čo s nimi zbiera zemiaky?
  16.1. 11:49 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Takže je špatné chtít důkaz? To jako musíme brát jako svatou pravdu co píšeš? Ty vole kam se hrabe SKK :-D :-D :-D

  16.1. 14:36 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Nuž,bolo by taktné uviesť zdroj,ktorý to vyvracia.To je štýl demokrata vždy porovnávať núspechy socializmu zavaleného embargami s nemeckom a mlčať o dvocch miliardách obyvateľstva,ktoré s demokratickou vládou nedosihli ani v roku 2024 to čo ČSSR v roku 1960.Havel v 1967 prehlásil-ja nemám nič proti socializmu,mne vadia niektoré nedostatky.Dalajláma prehlásil,že socializmus je najspravodlivejšia vláda na svete,pretože s výsledkov práce má najväčší úžitok pracujúci.
  16.1. 15:49 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  a tohle je co za styl? na otázku o Zelenskym kolem roku 2022-24 odpovídat Havlem 1967, ČSSR a Dalajlamou?
  16.1. 22:30 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Jestli to nechápeš, tak ti to nemá smysl vysvětlovat.

  Ale mohl by sis na rozcvičení zopakovat Zelenského předvolební i povolební sliby.
  17.1. 08:10 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Co mají Zelenského projevy společného s tím, že nejste schopný pravdivě doložit 50% toho co sem dáváte a zbylých 50% je mimo mísu?
  Člověk z Horní Dolní avatar 16.1. 21:04 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Kdybys aspoň byl chlap a uznal, že sis to číslo vycucal z prstu.
  27.1. 03:17 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ktorá demokratická krajina bez embárg nezaostávala za nemeckom?
  13.1. 22:04 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Bolo to preto aby neunikaly mozgy.Načo ti bude krajina bez duševných tvorcov,lekárov a vedcov?USA pozbieralo a neustále zbiera mozgy z celého sveta a využilo ich napr. aj na zavraždenie detí v Hirošime.
  Člověk z Horní Dolní avatar 14.1. 00:19 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Já vím, bylo tady tak svkělé, že to tu museli oplotit, aby neutekl i zbytek těch schopných.
  14.1. 07:10 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  a proč by ty mozky utíkaly z ráje?
  14.1. 13:12 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A prečo teraz utekajú slovenskí demokrati z ráje do číny a fašistom utierať zadky?Zaujímave,že tí zrádni smradi sa vracajú ako starci s toho západu na slovensko,pretože tam majú tak skvelé dôchodky,že im nestačia ani na vytrhnutie zubu za 3 tisíc euro.
  14.1. 19:21 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Na tom nic špatného není - nikdo ti nebrání to udělat taky a nijak to neohrožuje tvoji možnost na vytrhnutí zubu na Slovensku, nebo kde žiješ

  A teď bys mohl odpovědět na moji otázku - co ty na to?
  Jendа avatar 14.1. 21:27 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Na tom nic špatného není - nikdo ti nebrání to udělat taky a nijak to neohrožuje tvoji možnost na vytrhnutí zubu na Slovensku, nebo kde žiješ
  Mně přijde mírně nespravedlivé odjet do zahraničí, neplatit daně a zdravotní pojištění tady, a pak sem na stará kolena/nemocný přijet a „starejte se o mě“.

  Na druhou stranu zrovna v ČR je třeba strašná sviňárna, že když tu (nebo snad alespoň v EU) nepracuješ 30/35 let, tak nedostaneš vůbec žádný důchod. V normálních zemích to funguje tak, že třeba po 5-10 letech práce dostaneš nějaký adekvátně krácený a dle odpracovaných let se navyšuje.
  14.1. 21:40 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vždyť sis sám odpověděl - neděláš tady hromadu let, tak dostaneš kulový, tzn stát nestojíš nic a naopak tady utrácíš prachy co ti jdou z “ciziny”

  Ohledně ZP si nejsem jistý jak to v tomhle případě je, ale snad pořad platí, ze nějakou formu pojištění mít musíš (každý doktor hned jak te vidí chce “kartičku”) jinak tě snad ani neosetri

  Tzn tohle lékařské cestování musí byt nějak pokryté nějakou (EU/svetovou?) dohodou pojišťoven

  Jestli se pletu rad se nechám poučit
  Jendа avatar 15.1. 00:17 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  naopak tady utrácíš prachy co ti jdou z “ciziny”
  To je dobrý argument.
  ze nějakou formu pojištění mít musíš (každý doktor hned jak te vidí chce “kartičku”) jinak tě snad ani neosetri
  No to ano, ale český (a spol.) systém je založen na tom, že platí všichni celý život řádově stejně; lidé v nízkém/středním věku tak platí, ale téměř nic zdravotnictví nestojí, a pak si to „vyberou“ ve stáří, kdy jsou lidi typicky nemocnější a stojí zdravotnictví hodně. A vypadá divně, když budeš ve středním věku platit zdravotní pojištění v zahraničí, a pak se na stáří vrátíš sem, začneš platit (nízké, protože už máš malý příjem) zdravotní pojištění, ale budeš čerpat hodně péče.
  16.1. 11:47 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  pak se na stáří vrátíš sem, začneš platit (nízké, protože už máš malý příjem) zdravotní pojištění, ale budeš čerpat hodně péče.
  Jak jsem psal - nejsem si jistý jak je tohle řešené - jestli si musíš platit nějakou danou (nízkou částku), nebo jestli naopak dostaneš raketu protože už jsi starý (jako když si chceš uzavřít komerční životní pojištění když ti je moc)
  15.1. 04:05 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zo ZP sa na slovensku uhrádza ak občan slovenska utrpí zdr.ujmu v cudzine na dovolenke a ak nikto nevie poskytnúť špecifický zdr.úkon na slovensku vtedy môže ísť na liečbu napr.do rakúska.Zdravotnú turistiku slováci nerobia zadarmo,ale za úplatu.
  15.1. 03:23 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ten zrádny hajzel v tom raji mukloval,rozbili ho tam na sračky a potom s prosíkom zaťažuje slovenských 60 ročných ťažko pracujúcich,ktorý mu platia následky jeho dobrodružstva a zanedbanej starostlivosti o svoje zdravie.

  Spevák Žbirka-liečil sa v anglicku a utiekol z nemocnice na slovensko,pretože v anglicku ako sám povedal platil 1000 euro/den za pobyt v nemocnici bez stravy,za stravu mu účtovali 100€/den,za dennú vizitu 500€/den a za den liečby +lieky 2200€/den.Ušiel na slovensko a o chvíľu bolo po nom.
  15.1. 07:07 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zrovna anglické zdravotnictví je svojí katastrofální nekvalitou dlouhodobě vyhlášené.

  Občas proběhnou i takové "vtipné" zprávičky, jako že indická doktorka v Londýně při porodu přetrhla mimino a podobně.

  Jestli on tohle neměl být původně dokument :-D
  15.1. 03:45 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Na slovensku platí,že za 30 rokov odvodov je nárok na starobný dôchodok v sume 300€.Toto dodržal chlapík a požadoval dôchodok aj zo zahraničia za tam odpracovaných 15 rokov.Po roku mu zo západu odpísali,že musí predložiť doklad,že v súčasnosti nepracuje.Dedo dal výpoved z roboty a zaslal potrebné potvrdenie,že nepracuje.Teraz čaká už štvrtý rok na odpoved zo západného raja.Robiť nesmie a musí živoriť z 300 euro z ktorých dáva za náklady na bývanie 280 euro.Preklína všetkých disidentov a ich sociálny systém,teraz sa ho žiadny disident nezastane ani ked sa obrátil na tv reláciu "Občan za dverami".Disidenti rozvrátili sociálny systém a teraz sú ticho.Chudák dedo,teraz nemá ani len na dovolenku v madarsku.
  15.1. 03:06 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Je to jednoduché.Nemáš v USA na akútné vythnutie zubu 3000 dolárov,tak skočíš do mora a budeš plávať na slovensko,pretože nemáš do konca ani na tú letenku.V anglicku majú teraz obrovský problém.Štátnych zubárov je málo,pretože prešli do súkromného sektoru a v nom pýtajú za vytrhnutie zubu 3000 euro./odtiaľ môj údaj 3000€/Angličania si spôsobili ten problém sami.Poslali na ukrainu miliardy a na mzdy štátnych lekárov neostalo.
  13.1. 22:27 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Komunista prevzal v 1948 zaostalú krajinu a odovzdal ju v 1989 ako krajinu z jadrovými elektrárnami.Miesto drevených kadibúdok na slovensku odovzdal dediny s dvogeneračnými murovanými domami.
  Fluttershy, yay! avatar 13.1. 23:35 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  Tomu se říká technologický pokrok – za 40 let v Evropě ve 20. století, těžko by se tady hledala společnost, kde k ničemu takovému tehdy nedocházelo… a pak samozřejmě za jakou cenu.

  Neboli: totéž lze říct o Slovensku v letech 1918 a 1939, kdy si slovenští klerikofašisti založili ten svůj trucštát.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  14.1. 06:29 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  RE=...Tomu se říká technologický pokrok – za 40 let v Evropě ve 20. století, těžko by se tady hledala společnost, kde k ničemu takovému tehdy nedocházelo… a pak samozřejmě za jakou cenu...

  Rovnako by sa ťažko hladala spoločnosť,ktorú by brzdily embargá na vývoz,dovoz,patenty a disidenti,ktorí všetko robily preto aby sa krajina mala čo najhoršie ale žiadosti o nájomné byty si od vrahov-komunistov podávali a byty prevzali bez hanby na miesto toho aby žili ako demokratickí bezdomovci.
  Fluttershy, yay! avatar 14.1. 12:08 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  u wot m8
  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  Člověk z Horní Dolní avatar 14.1. 00:21 Člověk z Horní Dolní | blog: blbeczhornidolni
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zvláštní, že se rozhodli přejít na kapitalismus. I v Rusku. Asi je ten kapitalismus lepší.
  14.1. 06:37 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Sa nerozhodli,ale boli donútení aby nedopadli ako západom ruinovaná Kuba.Inými slovami-vybrali menšie zlo z donútenia.
  14.1. 07:43 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  jak může někdo k něčemu donutit někoho, komu kryje záda jadrova velmoc které patří 1/6 zeme?
  14.1. 12:52 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Pretože existujú aj rozumní politici,ktorí si nevynucujú všetko jadrom.USA má dodatok v ústave,že si vyhradzuje použiť atomovku v prípade vojenského ohrozenia a aj v prípade ekonomického ohrozenia a ohrozenia záujmov USA ako prvá.Rusko to takto v ústave nemá.
  xxxs avatar 14.1. 16:03 xxxs | skóre: 25 | blog: vetvicky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  to je divne, lebo medvedev sa atomovkou vyhraza aspon raz tyzdenne.
  14.1. 18:19 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  A je to venku - nekompromisní to proflakl - medvedev je americký agent. Teď kvuli tomu vypadne z okna :/

  A kdo nás tady bude bavit?
  15.1. 02:42 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Má to ale háčik.Zhodiť na deti v hirošime alebo iba blafovať...Jedno je ale isté,ako prvý vraždil deti atomovkou civilizovaný bastard Made in USA.
  15.1. 02:46 Nekompromisný
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zato zelenskij má hlavu v smútku,že nemôže zhodiť na rusa aspon atomovku raz týždenne.
  15.1. 06:24 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  kolikrát tím prosím Tě Zel. a komu vyhrožoval?
  15.1. 07:13 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Ono je to poněkud dlouhodobější, obzvlášť u ukrajinských nacistů, kteří chtěli od západu dodávat zbraně, aby mohli dobýt Moskvu ;-)

  Ale někteří si mysleli i výš, například v roce 2014:

  https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/ukrajina-uvazuje-o-obnoveni-jaderneho-arzenalu-337324
  15.1. 19:29 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  však víš jak ukrajina dopadla, když se vzdala JZ - tak se nediv, že uvažovala o jejich znovuobnovení...
  15.1. 20:08 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Vím jak dopadl Saddám, když se vzdal chemických zbraní.

  Vím jak dopadl Kaddáfí, když se vzdal chemických zbraní.

  Takže se vůbec nedivím tomu, že Írán chce mít vlastní jaderné zbraně.

  Ale chci to? A chceš to ty?
  16.1. 07:34 _
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Zvláštní -

  Útok na Saddáma (potom co se vzdal ZHN) odsuzuješ

  Útok na Libyi (potom co se vzdala ZHN) odsuzuješ

  Útok na Ukrajinu (potom co se vzdala ZHN)… …co ráďo? Žádné odsouzení? Proč ne?

  16.1. 22:20 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023
  Útok na Saddáma - NATO s účastí českých nájemných vrahů ale bez Francie, že prý Trvalá svoboda. Záminka - chemické zbraně.

  Útok na Libyi - NATO s Francií, kde Sarkozymu Kaddáfí zaplatil předvolební kampaň. Záminka - chemické zbraně.

  I Rusko zlikvidovalo svoje chemické zbraně, poté NATO podporuje převrat na Ukrajině, nacistické bojůvky a vraždění etnických Rusů.
  Fluttershy, yay! avatar 16.1. 22:30 Fluttershy, yay! | skóre: 92 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023

  „Útok na Saddáma“ nebyla operace NATO.

  Bezletová zóna nad Libyí na ochranu civilistů byla vyhlášena na základě rezoluce č. 1973 Rady bezpečnosti OSN.

  🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ no gods, no masters
  17.1. 20:43 Radovan
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Ohlédnutí za rokem 2023