Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Občas není od věci vyslovit něco, za co se upaluje nebo ukamenovává. Nic není totiž tak jednoduché, aby byla pravda vždy jediná a na první pohled zřejmá.
V analýze návštěvnosti modifikovaného screenshotu z Windows se ukázal velký vliv návštěvníků "odjinud" na výsledky zkoumání, především na skladbu OS. Vzápětí se zcela logicky objevil požadavek na výsledky omezené pouze na návštěvníky přicházejících z AbcLinuxu. Byl jsem také zvědavý, proto přináším novou analýzu, tentokrát již očištěnou o "cizí" návštěvníky.
Nová analýza není pouze vykleštění té původní, zahrnuje totiž data z přístupů za další den. Dnes budu stručnější, omezím se jen na to podstatné, ostatně tabulky a grafy jsou velice názorné, proto delších komentářů netřeba.
Přístupů bylo tentokrát 226, samozřejmě s kulminací předevčírem. V závislosti na denní době návštěvnost kolísá - jsou tři špičky, ráno okolo osmé (příchod do práce/školy), okolo 3. odpoledne (příchod z práce/školy) a kolem půlnoci (noční tvorové vědí...).
V operačních systémech již vede Linux, a to s mírnou převahou - má 55 %, kdežto Windows pouze 43 %. Pouze 4 přístupy jsou z jiných systémů. Rozložení verzí systémů, resp. distribucí se příliš nezměnilo.
V browserech opět vede Firefox s víc než 65 % (verze opět velice podobně rozložené jako u minulé analýzy). Na druhé místo poskočila Opera s 16 %, následuje Konqueror se 6 %, a až teprve čtvrtý je MSIE (5,7 %).
Co k tomu dodat? I u návštěvníků AbcLinuxu je poměrně vysoký podíl Windows (ostatně i tento text píšu v Opeře pod Windows), i když nepředstavuje většinu. Firefox mezi browsery jednoznačně vede, a svůj podíl rozšířil na úkor MSIE, který téměř nikdo nepoužívá (resp. možná ještě méně lidí, kvůli pozměněnému nastavení User-Agent). Zajímavý je podíl Opery, ten je totiž v obou případech úplně stejný.
Tiskni
Sdílej:
že musím ty Lotusy mít, tak sbohem Linuxu na desktopuA co vzdálený desktop? My to tak máme. Win a Lotusy v jednom okýnku.