Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakratJá bych to pro těch pár procent klidně udělal
-fprofile-generate
, pak se s ním zkompiluje kernel s -fprofile-generate
, pak se bude kernel chvíli používat, pak se kernel zkompiluje pomocí -fprofile-use
a v tu chvíli budeš mít v GCC nasbíraný vhodný profil, aby sis GCC mohl zkompilovat s -fprofile-use
. "btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakrat ;-] "U OpenOffice.org se to ale vyplatí, ne?
btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakrat ;-]Spíše natřikrát. V prvním kroku se zdrojáky prostě spustí/přeloží pomocí tcc (aby člověk nemusel čekat na doběh kompilace). Potom se na pozadí spustí kompilace s -fprofile-generate a nakonec třetí kompilace tentokrát už s -fprofile-use. Ještě by to chtělo nějakého démona, který pozná špatně profilovanou binárku a na pozadí ji rekompiluje
problem jak z kvantove fyzikyOno už to, že se nějaký profiling dělá, značně mění podmínky. Zvlášť u programů, kde je něco časově kritického.
ten kod na kterem jsem to testoval, je rucne optimalizovany snad na maximum (agresivni inlining, optimalizace na predavani argumentu pres resgistry,....) ...Ale to není ručně optimalizované vůbec. Zkus kouknout, co žere nejvíc času a přepsat to efektivněji, i kdyby se měl kód zesložitit. Pak se začnou dít zázraky a stovky procent budou jen lítat.
Ale to není ručně optimalizované vůbec.a ze si jste tim tak jisty! ;-] jenom nekolik clovekodni jsem stravil pri hledani vhodne struktury pro zasobnik -- a ze jich bylo a ze jsou mezi nema rozdily ;-] btw. vsechno zere vicemene jedna velka smycka, ktera prehazuje hodnoty z jednoho zasobniku na druhy, protoze tam nic jineho neni ;-] (viz moje predchozi posty) ta hranice, kdy se jedna jeste o optimalizaci a kdy o jiny algoritmus, je opravdu hodne nezretelna.... brano ad absurdum, tak nejlepsi optimalizaci by to bylo prepsat z interpretru na prekladac... ;-] ale to uz by nebylo ono, protoze s tim delam dalsi divociny ;-]
"make -j2"
, to same minesota mapserver a najdou se dalsi.... ale co je dneska idealni?!
$ more x.c test(a) { if (a & 1) return fun_1(a); return fun_2(a); }Moc se ale nevyznám ve výstupu. Evidentně LPBX1 je 32 byte, které fungují jako čtyři 64-bitové countery, které počítají průchody čtyřmi základními bloky oné funkce. LC0 je taky jasné, jméno modulu. trojka a čtverka by mohly být čísla řádků... Ostatní se mi ale jeví jako binární šum bez špetky logiky..
.local .LPBX1 .comm .LPBX1,32,32 .section .rodata .LC0: .string "x.gcda" .data .align 4 .LC1: .long 3 .long 1555776990 .long 4 .align 32 .type .LPBX0, @object .size .LPBX0, 52 .LPBX0: .long 875573616 .long 0 .long 1901502412 .long .LC0 .long 1 .long .LC1 .long 1 .long 4 .long .LPBX1 .long __gcov_merge_add .zero 12 .text .type _GLOBAL__I_0_test, @function _GLOBAL__I_0_test: pushl %ebp movl %esp, %ebp subl $8, %esp movl $.LPBX0, (%esp) call __gcov_init leave ret .size _GLOBAL__I_0_test, .-_GLOBAL__I_0_test .section .ctors,"aw",@progbits .align 4 .long _GLOBAL__I_0_test .align 4 .long _GLOBAL__I_0_test
Tiskni
Sdílej: