Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
ve flamu na rootu jsem nasel krasnou vecicku o niz jsem ani netusil, ze ji gcc umi -- optimalizace podle vysledku profileru. pri beznych optimalizacich nema tradicni prekladac (nemlouvim ted o JIT kompilaci) sanci zjistit, jak ktere casti kodu budou volany casto, z jakych mist a podobne... a proste jen hada a tipuje. nicmene, pomoci vcelku zastrcenych direktiv prekladace -fprofile-generate
a -fprofile-use
jde situace velice hezky zmenit a hodne pozitivnim smerem.
-fprofile-generate
(aby se mohly generovat profilacni informace)-fprofile-use
(aby se vyuzily optimalizace)CFLAGS+=${PROFILE_ARGS} ... optimal: make clean make PROFILE_ARGS=-fprofile-generate make test0 PROFILE_ARGS=-fprofile-generate make clean make PROFILE_ARGS=-fprofile-use rm *.gcda rm *.gcno
vysledky jsou opravdu "vau!":
jako test jsem pouzil svuj interpretr schemu s temito dalsimi nastavenimi:
-Wall -Winline -O3 -std=c99 -pedantic -finline-limit=100000 --param large-function-growth=100000
Tiskni
Sdílej:
btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakratJá bych to pro těch pár procent klidně udělal
-fprofile-generate
, pak se s ním zkompiluje kernel s -fprofile-generate
, pak se bude kernel chvíli používat, pak se kernel zkompiluje pomocí -fprofile-use
a v tu chvíli budeš mít v GCC nasbíraný vhodný profil, aby sis GCC mohl zkompilovat s -fprofile-use
. "btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakrat ;-] "U OpenOffice.org se to ale vyplatí, ne?
btw. chudaci uzivatele gentoo ... s takovou by meli kompilovat cely system na dvakrat ;-]Spíše natřikrát. V prvním kroku se zdrojáky prostě spustí/přeloží pomocí tcc (aby člověk nemusel čekat na doběh kompilace). Potom se na pozadí spustí kompilace s -fprofile-generate a nakonec třetí kompilace tentokrát už s -fprofile-use. Ještě by to chtělo nějakého démona, který pozná špatně profilovanou binárku a na pozadí ji rekompiluje
problem jak z kvantove fyzikyOno už to, že se nějaký profiling dělá, značně mění podmínky. Zvlášť u programů, kde je něco časově kritického.
ten kod na kterem jsem to testoval, je rucne optimalizovany snad na maximum (agresivni inlining, optimalizace na predavani argumentu pres resgistry,....) ...Ale to není ručně optimalizované vůbec. Zkus kouknout, co žere nejvíc času a přepsat to efektivněji, i kdyby se měl kód zesložitit. Pak se začnou dít zázraky a stovky procent budou jen lítat.
Ale to není ručně optimalizované vůbec.a ze si jste tim tak jisty! ;-] jenom nekolik clovekodni jsem stravil pri hledani vhodne struktury pro zasobnik -- a ze jich bylo a ze jsou mezi nema rozdily ;-] btw. vsechno zere vicemene jedna velka smycka, ktera prehazuje hodnoty z jednoho zasobniku na druhy, protoze tam nic jineho neni ;-] (viz moje predchozi posty) ta hranice, kdy se jedna jeste o optimalizaci a kdy o jiny algoritmus, je opravdu hodne nezretelna.... brano ad absurdum, tak nejlepsi optimalizaci by to bylo prepsat z interpretru na prekladac... ;-] ale to uz by nebylo ono, protoze s tim delam dalsi divociny ;-]
"make -j2"
, to same minesota mapserver a najdou se dalsi.... ale co je dneska idealni?!
$ more x.c test(a) { if (a & 1) return fun_1(a); return fun_2(a); }Moc se ale nevyznám ve výstupu. Evidentně LPBX1 je 32 byte, které fungují jako čtyři 64-bitové countery, které počítají průchody čtyřmi základními bloky oné funkce. LC0 je taky jasné, jméno modulu. trojka a čtverka by mohly být čísla řádků... Ostatní se mi ale jeví jako binární šum bez špetky logiky..
.local .LPBX1 .comm .LPBX1,32,32 .section .rodata .LC0: .string "x.gcda" .data .align 4 .LC1: .long 3 .long 1555776990 .long 4 .align 32 .type .LPBX0, @object .size .LPBX0, 52 .LPBX0: .long 875573616 .long 0 .long 1901502412 .long .LC0 .long 1 .long .LC1 .long 1 .long 4 .long .LPBX1 .long __gcov_merge_add .zero 12 .text .type _GLOBAL__I_0_test, @function _GLOBAL__I_0_test: pushl %ebp movl %esp, %ebp subl $8, %esp movl $.LPBX0, (%esp) call __gcov_init leave ret .size _GLOBAL__I_0_test, .-_GLOBAL__I_0_test .section .ctors,"aw",@progbits .align 4 .long _GLOBAL__I_0_test .align 4 .long _GLOBAL__I_0_test