Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Po 25 letech s číslem 329 končí linuxový časopis Linux Format (Wikipedie, reddit, 𝕏).
Immich z balíčků open source aplikací FUTO je alternativa k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí. Umožňuje vlastní hosting serveru Immich. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.14 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.15. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: block !important; } .ds_hlavicka_blacklisted + div > .ds_text,.ds_hlavicka_blacklisted + div > .signature { font-size: 70%; color: gray; } .ds_controls_blacklisted { display: block; }Pokud si chcete naopak znevýraznit některého uživatele, ale nechcete ho blokovat, můžete použít variantu tohoto stylu (sám tohle používám trochu jinak, tak snad to bude fungovat):
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_text_user7713 > .ds_text { font-size: 70%; color: gray; }
Mimochodem, co se vubc stalo s JXP? Nepohybuji se tu moc dlouho, ale obcas tu o nem vidim zminky, ale neni mi jasne, kam se podel, to ho to prestalo bavit?Prestalo ho to bavit uplne... R.I.P.
Precetl jsem si jeho posledni blog o IE8 a jeho komentare a fakt nevidim jediny problem na jeho strane. Coz ale samozrejme neznamena, ze se v jine diskusi muze chovat spatne.Mám pod ten blog o IE8 napsat komentář, že pokud IE8 bude opravdu ACID2 kompletně zvládat, zůstane FF3 jediným z nejrozšířenějších prohlížečů, který tím testem někdy neprojde? Čistě ze studijních důvodů, samozřejmě
Čistě ze studijních důvodů, samozřejmě
To je nepříjemné, ale s tou chybou jsem se opravdu nikdy nesetkal, a to brouzdám velmi často a intenzivně.Jistě, protože třeba tady na Abíčku (kde se tahle chyba projevovala) je workaround, který tu chybu napravuje. Pokud se vám někdy načetlo Abíčku s víceřádkovým menu a po nahrání celé stránky se to spravilo, byla to právě tahle chyba a její workaround.
Stejně tak podobné chyby mohou mít i jiné prohlížeče, jen jste na ně třeba ještě nenarazil.Jistě, ale to není omluva pro FF, ani důvod, proč tvrdit, že FF3 projde Acid2 testem, když to není tak úplně pravda. Jiné prohlížeče mohou mít dokonce i stejné chyby – Opera 9.2x je na tom zrovna u téhle chyby stejně (9.5 je už myslím opravená). MSIE7 má ještě daleko horší chyby – třeba je fajn, že už konečně podporuje CSS
position:fixed
, ovšem soustavně zapomíná takový element překreslit v případě, kdy se v něm něco změní.
Tiskni
Sdílej: