O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Tiskni
Sdílej:
i já jsem si tu párkrát zaflejmoval, byť krotit snažím se to.To je yodovština, nebo zbytek po přepisování věty? Pokud jde o druhou variantu, berte to jako upozornění...
0K!AS (c) (r) // speciálně pro uživatele č. 8258
0K!AS
0K!AS (c) (r) // speciálně pro uživatele č. 8258Nechci z toho dělat zbytečné hádky nebo aféry, ale to je tak neuvěřitelně trapné. Někdo ti vytkne zbytečné "machrpodpisy" a hned se to snažíš otočit proti němu tím, že začneš přehánět ještě víc. Připadá ti to rozumné?
.
0K!AS
), tak to asi nechám v nicku, ale ještě to podpisování zvážím.
moznost vyfiltrovat si par prispevku, o kterych vim, ze budou smysluplne, je velmi cennaK tomu se hodí následující kód v uživatelském stylu. ID uživatelů i barvu pozadí příspěvku je samozřejmě možné nastavit dle vlastního uvážení
Příspěvky vybraných uživatelů se pak podbarví, a je možné diskuzi jen tak prolétnout, jestli tam náhodou nepřispěl někdo, jehož názory většinou stojí za to číst. Takový inverzní blacklist, v mém případě greenlist
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css");
.ds_text_user1 > .ds_text,
.ds_text_user2121 > .ds_text,
.ds_text_user151 > .ds_text,
.ds_text_user8235 > .ds_text,
.ds_text_user2105 > .ds_text,
.ds_text_user2204 > .ds_text,
.ds_text_user685 > .ds_text
{
background-color: #EFE;
}
. Jo a bloknul jsem si ho taky, jestli myslime toho stejneho - ten clovek snad nedela nic jinyho, nez ze sedi u diskuzi a pumpuje tam kvanta textu. Kdyby se na to s prominutim vysral, tak mohl dostat nobelovku. Protoze tolik energie, ktery tomu venuje, by se jinak muselo pretvorit v neco uzasneho
.
.
No jasně, smradi! A vemte si z toho ponaučení: Važte si toho, co máte, protože v zásadě jsem fantastickej!
Jsem tu jen občas. na diskuse je času ještě míň. Blokovat se mi nechce, jen občas něco prolítnu. V životě potkáte spoustu věcí, co byste rádi v pc blokovali a musíte mít nějakou odolnost to snést.
Ale pak člověk vede jenom monology, protože vždy téma jen začne, ale na odpověď už neodpoví (protože ji nevidí)…
Nebylo by to reseni problemu? Jestli se Vam to libi, zkuste to prosadit...
Jsem jeden z tech, ktere odsud vyhnal JXPTakže komik?
Jde mi o to, ze zaregistrovani uzivatele by mohli nastavit uroven off-topic kazdeho prispevku.
Tak znova. Tohle na rootu je a nikdo to nevyplňuje. A tahle funkce bude fungovat jen tehdy, když to vyplní co hodně lidí.
Vždyť ani tady na abc v podstatě nikdo nekliká ani na hodnocení článku, blogu. A vy byste chtěl, aby hodnotili třeba 200 komentářů v diskusi?