Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
i já jsem si tu párkrát zaflejmoval, byť krotit snažím se to.To je yodovština, nebo zbytek po přepisování věty? Pokud jde o druhou variantu, berte to jako upozornění...
0K!AS (c) (r) // speciálně pro uživatele č. 8258Nechci z toho dělat zbytečné hádky nebo aféry, ale to je tak neuvěřitelně trapné. Někdo ti vytkne zbytečné "machrpodpisy" a hned se to snažíš otočit proti němu tím, že začneš přehánět ještě víc. Připadá ti to rozumné?
moznost vyfiltrovat si par prispevku, o kterych vim, ze budou smysluplne, je velmi cennaK tomu se hodí následující kód v uživatelském stylu. ID uživatelů i barvu pozadí příspěvku je samozřejmě možné nastavit dle vlastního uvážení
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_text_user1 > .ds_text, .ds_text_user2121 > .ds_text, .ds_text_user151 > .ds_text, .ds_text_user8235 > .ds_text, .ds_text_user2105 > .ds_text, .ds_text_user2204 > .ds_text, .ds_text_user685 > .ds_text { background-color: #EFE; }
No jasně, smradi! A vemte si z toho ponaučení: Važte si toho, co máte, protože v zásadě jsem fantastickej!
Jsem tu jen občas. na diskuse je času ještě míň. Blokovat se mi nechce, jen občas něco prolítnu. V životě potkáte spoustu věcí, co byste rádi v pc blokovali a musíte mít nějakou odolnost to snést.
Jsem jeden z tech, ktere odsud vyhnal JXPTakže komik?
Jde mi o to, ze zaregistrovani uzivatele by mohli nastavit uroven off-topic kazdeho prispevku.
Tak znova. Tohle na rootu je a nikdo to nevyplňuje. A tahle funkce bude fungovat jen tehdy, když to vyplní co hodně lidí.
Vždyť ani tady na abc v podstatě nikdo nekliká ani na hodnocení článku, blogu. A vy byste chtěl, aby hodnotili třeba 200 komentářů v diskusi?