Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Před nějakým časem se vyskytoval na tomto serveru jeden prudič jménem Jindřich Plešinger. Poměrně záhy si získal svým demagogickým a útočným přístupem v diskuzích přídomek JXP - coby kousavou narážku na obdobně demagogické příspěvky Jiřího X. Doležala ze světa "velké" žurnalistiky. Nepatřím k těm, co by hned někoho šmahem zavrhovali a banovali. Diskuzní přestřelky, které jsou vedeny s nadhledem a vtipem si přečtu rád. Existuje tady také filtrování nežádoucích přispěvatelů. Proto jsem u blogpostu s anketou Jste pro zabanování pana JXP? hlasoval pro ne.
Ale to co předvádí Petr Tomeš.. Není snad vlákno do kterého by nevmetl svou slinu. Věřil jsem v jeho soudnost, jenže se to nějak horší. Ale možná je to jen můj pocit. Své mínění o tomto "fenoménu" můžete vyjádřit v anketě.
Tiskni
Sdílej:
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_hlavicka_blacklisted + div { display: block !important; } .ds_hlavicka_blacklisted + div > .ds_text,.ds_hlavicka_blacklisted + div > .signature { font-size: 70%; color: gray; } .ds_controls_blacklisted { display: block; }Pokud si chcete naopak znevýraznit některého uživatele, ale nechcete ho blokovat, můžete použít variantu tohoto stylu (sám tohle používám trochu jinak, tak snad to bude fungovat):
@import url("http://www.abclinuxu.cz/styles.css"); .ds_text_user7713 > .ds_text { font-size: 70%; color: gray; }
Mimochodem, co se vubc stalo s JXP? Nepohybuji se tu moc dlouho, ale obcas tu o nem vidim zminky, ale neni mi jasne, kam se podel, to ho to prestalo bavit?Prestalo ho to bavit uplne... R.I.P.
Precetl jsem si jeho posledni blog o IE8 a jeho komentare a fakt nevidim jediny problem na jeho strane. Coz ale samozrejme neznamena, ze se v jine diskusi muze chovat spatne.Mám pod ten blog o IE8 napsat komentář, že pokud IE8 bude opravdu ACID2 kompletně zvládat, zůstane FF3 jediným z nejrozšířenějších prohlížečů, který tím testem někdy neprojde? Čistě ze studijních důvodů, samozřejmě
Čistě ze studijních důvodů, samozřejmě
To je nepříjemné, ale s tou chybou jsem se opravdu nikdy nesetkal, a to brouzdám velmi často a intenzivně.Jistě, protože třeba tady na Abíčku (kde se tahle chyba projevovala) je workaround, který tu chybu napravuje. Pokud se vám někdy načetlo Abíčku s víceřádkovým menu a po nahrání celé stránky se to spravilo, byla to právě tahle chyba a její workaround.
Stejně tak podobné chyby mohou mít i jiné prohlížeče, jen jste na ně třeba ještě nenarazil.Jistě, ale to není omluva pro FF, ani důvod, proč tvrdit, že FF3 projde Acid2 testem, když to není tak úplně pravda. Jiné prohlížeče mohou mít dokonce i stejné chyby – Opera 9.2x je na tom zrovna u téhle chyby stejně (9.5 je už myslím opravená). MSIE7 má ještě daleko horší chyby – třeba je fajn, že už konečně podporuje CSS
position:fixed
, ovšem soustavně zapomíná takový element překreslit v případě, kdy se v něm něco změní.