T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Ahoj, potrebuju poradit jestli je lepsi nainstalovat na pc server SFTP nebo SCP. Na co jakej program pouzit? Co je bezpecnejsi? Hlavne bych potreboval aby to nepotrebovalo moc portu na IP.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Kdyz mas neverejnou, jak se chces pripojovat zvenku? (leda ze bys byl i adminem gatewaye)Nevim v jaký je situaci, ale jestli má dynamickou IP tak by to měl vyřešit DynDNS. Jestli je opravdu za bránou, tak jedině vytvořit někde účet (třeba na free VServeru od Pípni.cz
me nekdy nic jinyho nezbyva
- No ja bych se z zadne kavarny nepripojoval kamkoliv, kam je potreba heslo (duvod-jsem paranoidni
)
Ve windows je podpora jen pro ciste FTPAle přece máme vynikající, jednoduchý, dobře ovladatelný a široce konfigurovatelný program: WinSCP
usermod -s /usr/lib/ssh/sftp-server jmeno_uzivatele echo '/usr/lib/ssh/stfp-server' >> /etc/shells(samozřejmě ta cesta k sftp-serveru u tebe může být jiná, to si musíš případně upravit) Ale nejsem si jistý zda je to správné řešení a neexistuje nějaké elegantnější (třeba nějaká optiona v /etc/ssh/sshd_config, která by toto chování zařídila hromadně pro všechny uživatele).
Me jen zajima kdyz se budu pripojovat treba z internetovy kavarny jesli bude bezpecnejsi SFTP, SCP nebo FTPS.Sice to tu zaznělo, ale radši to zdůrazním - pokud se připojujete z internetové kavárny, tak jsou ta řešení bezpečná stejně - totiž skoro vůbec. The only "secure" SSH connection is one between two devices that are under the same administration, when both devices are trustworthy.