Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Chtel bych se zacit ucit Javu. Moje pozadavky jsou:
Tiskni
Sdílej:
"Pro Kyosake vysvětlím lidsky: hodnotové typy jsou na stacku, referenční typy na heapu."Máte tam překlep.
"namespace = adresář"Nejsem sice pythonista, ale měl jsem dojem, že tam to funguje právě takhle? Ale možná se jen pletu.
C# je daleko silnější a mocnější ve své vyjadřovací síle. A kdo není slepý to vidí.
Všimněte si, že stále nehodnotím, neobhajuji, či nijak se nevyjadřuji, který z obou přístupů je lepší - jen dávám vedle sebe vlastnosti.
No, já bych s Javou začal tím, že bych se jí velkým obloukem vyhnul.Bingo!
Tak to něco děláš špatně. Každá třída by měla být v samostatném souboru pojmenovaném stejně jako název třídy.java.Platí to jen pro veřejné třídy, které nejsou vnitřní.
Jaky vyvojove prostredi by jste mi doporucily?NetBeans
Mate nekdo zkusenosti s knizkama o jave? Jakou je nejlepsi koupit?Java efektivně. Snad ještě bude k sehnání. Není ani nejnovější, ani se nezabývá detaily jazyka ani knihoven, ale obsahuje spoustu dobrých rad, jak vůbec v Javě psát a na co si dát pozor.
K tomu by som pridal ešte IntelliJ IDEA - jedno z najlepších IDE pre Javu s akými som pracoval.Jaky vyvojove prostredi by jste mi doporucily?NetBeans![]()
Já používám NetBeans a myslím si že je to docela dobré IDE. Na http://www.netbeans.org/kb/index.html jsou pěkné tutoriály mimo jiné i k tvorbě uživatelského rozhraní. Měl jsem půjčenou knihu "Java - začínáme programovat" , kde je jazyk velice dobře vysvětlen a hlavně je to "pochopitelné" i pro naprostého začátečníka. Zrovna před týdnem jsem sehnal knihu "J2ME v kostce" v levných knihách za neuvěřitelných 9 kč :)
S timto naprosto nesouhlasim. ...... Osobne bych prave spise doporucil dane GUI Buildery, protoze i zacatecnik dokaze behem chvile naklikat "jakousi-takousi aplikaci". Samozrejme, pokud se bude chtit stat opravdovym vyvojarem, bude muset zabrednout i do tech spravcu rozvrzeni, atd., ale to uz je otazka, jak to s danou Javou vidi do budoucna :)Za to já s vámi souhlasím a znovu opakuji jestli to míní vážně bude mít s GUI Buildery hromadu "jakousi-takousi aplikaci" a bude někdy začínat znova. Jestli však jde jen o zápočet ve škole tak to nemá to cenu řešit.
* pokud umíš programovat a neumíš jen jazyk, pak stačí jen knížka co tě provede Javou a nástroji * pokud neumíš programovat vůbec, doporučuji dobrou knížku o programování (i když tam budou příklady třeba v jiném jazyce) * preferuj knížky od renomovaných českých autorů (Herout, Pecinovský...) * dobrá je Thinking in Java - zdarma na webu, překlad od Grady je nic moc * kup si ty nové Návrhové vzory od Pecinovského, Řízené testy od Becka a Java Efektivně od Blocha * začni s Netbeans, je to dobré a kompaktní prostředí (doporučuji verzi 6.0b) * nic si nedělej z těch, kteří tě od Javy budou odrazovat
Postup je zhruba takový:
Naučit se programovat.
Přečíst si cokoliv o Javě, doporučuji knihy doc. Pavla Herouta.
(Ale jsou tu i jiné jazyky...)
Existují prostředí Eclipse (IBM) a NetBeans (Sun). Pak je ještě několik placených nástrojů.