abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1960 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Extrémisti! Malí lidé s velkými idejemi?

    25.11.2005 14:10 | Rady začátečníkům | poslední úprava: 25.11.2005 16:50

    ### Omlouvám, se za téma. Stahuji článek, a to i bez reakce! Po znovu přečtení prefixu jsem dospěl k názoru, že jsem přikláněl k jedné zmiňovaných stran, aniž to bylo cílem!! Opravu prefixu jsem neudělal - nechtěl jsem. Jako autor jsem zodpovědný za obsah.        

    Hodnocení: 12 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.11.2005 14:15 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Malí lidé ... ehm :-)
    derddddd avatar 25.11.2005 14:17 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Ano - je to pouze obrazně - však se koukněte jací jsou to vazby!!!
    Snad se tady neztratím...:))
    25.11.2005 14:26 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Aha, to je asi nějaká nová móda, ignorovat shodu přísudku s podmětem... To mě naštěští minulo. Ale prosím prosím, jak je libo, už mlčím... :-)
    25.11.2005 14:50 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Já si jdu taky raději vyvěsit standartu.
    Copak toho není dost?
    25.11.2005 15:27 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    ;-)
    Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
    25.11.2005 20:14 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými???
    Standartu mam vyvěšenou standardně -- furt! :)
    derddddd avatar 25.11.2005 20:48 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými???
    Nerozumím.. vysvětlete, sem v prací, takže web skenuju příležitostně
    Snad se tady neztratím...:))
    25.11.2005 21:08 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými???
    Nic, jen blbá slovní hříčka. ;-) Sorry. Mávání standartou se standardami se mi také líbí. Já vím že je to ouchylnej humor, ale všude je něco... ;-)
    derddddd avatar 25.11.2005 15:46 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Omlouvám se pane, ihned spáchám sebevraždu... (z filmu Červený trpaslík, díl: "Polymorf" - neznam přesně jméno). :))
    Snad se tady neztratím...:))
    25.11.2005 15:55 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Každý dělá chyby, jen některé jsou vidět víc ... třeba ty v nadpisech :o))

    Z tvé reakce jsem měl dojem, že to je schválně, proto přišla ještě jedna ironická... neboť poslední dobou se nějak podezřele často setkávám s lidmi, co nejen že dělají gramatické chyby, ale ještě tvrdí, že je dělají schválně. Moje poznámka byla právě pro takové.
    derddddd avatar 25.11.2005 16:08 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    I kdepak, píšu rychle a sem horká hlava, a po shlédnutí odkazů, sem chtěl hned poukazat - zřejmě sem se pustil na tenký led...téma diskuze - a to vše dohromady!!
    Snad se tady neztratím...:))
    25.11.2005 21:44 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Asi nějaká nová móda, ohánět se pojmy z gramatiky a nevědět, co znamenají. "Malí lidé" rozhodně není přísudek s podmětem. ;)
    26.11.2005 12:18 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    A sakra, you're right!
    25.11.2005 15:25 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Myslím, že Ivok narážel na to tvrdé ý.
    Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
    25.11.2005 15:29 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Před "že" se obvykle čárka nepíše, ale jak je libo.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    25.11.2005 15:36 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Ve skutečnosti se obvykle píše, protože spojka "že" nejčastěji spojuje hlavní a vedlejší větu.
    25.11.2005 15:58 I love M$
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    tak tag, diwim se,že se někdo uchyluje ke kritice,když neví takovouto základní věc.
    derddddd avatar 26.11.2005 10:24 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    opraveno...
    Snad se tady neztratím...:))
    franta avatar 25.11.2005 14:40 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Nejak nerozumim tomu, co je divnyho na tom, kdyz nekdo monitoruje neonacisty.
    franta avatar 25.11.2005 14:59 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Spis me prekvapuje, ze ty hooligani nejsou dle fotek zrovna zadny pubertalni mladici a maj jeste sklony k takovejmhle nablblejm bitkam mezi sebou. Zvlastni zabava ...
    25.11.2005 20:31 Thaweg | skóre: 16 | blog: Herbatka | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Ne všechny důvody jdou na první pohled vidět... Představa, že všichni chuligani jsou od pohledu primitivní má k realitě podobně daleko jako "mediální rozměry" násilí na stadionech.

    Zablogujte někdo o fotbalu, rád bych věděl, jaký mají Ábíčkáři vztah k tomuto skvělému sportu :-)
    25.11.2005 15:19 FAU
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Mna zasa zaraza ta manipulativna (mozno nechcena) uvaha akoze o monitoringu pravice (pravdepodobne zlymi laviciarmi), o monitoringu lavice sa autor zabudol zmienit, hodil by som sem ako dokaz tiez nejaky odkaz, ale nebudem propagovat nazi stranky...
    25.11.2005 15:22 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    MAD v menším, no :-)
    Copak toho není dost?
    derddddd avatar 25.11.2005 15:37 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Proboha jen to ne!! Nejsem ani fašista, ani anarchista!! Žádná propagace!! Jen sem chtěl poukázat přímo na věc, o kt. mluvim. Jinak zde zaznělo "co je špatného na monitoringu pravice?" - Nejsem sympatizant ani jedné strany, myslím si, že i pravá sleduje levou stranu, ale.... Organizovanost skupin? Už jenom pomyšlení, že plánují, připravují...., a tak mladí lidé!!!!
    Snad se tady neztratím...:))
    franta avatar 25.11.2005 15:47 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    ne, zaznelo tu "co je spatneho na monitoringu neonacistu" a to je krapet rozdil.
    ale to mas burt ;-) hezkej den
    franta avatar 25.11.2005 15:49 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    smarjaa, to je des kdyz nekdo necte a pak na neco reaguje .. :-) omlouvam se
    derddddd avatar 25.11.2005 16:12 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Dotknul jsem se závažného tématu! Přiznávám, že jsem špatně formuloval prefix! Jestli jsem se dopustil, alespoň v jednom případě, že jsem propagátorem jedné, či druhé strany... Omlouvám se, prosím reagujte na tento příspěvek, a já stáhnu tento článek!
    Snad se tady neztratím...:))
    25.11.2005 16:49 FAU
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Ako autor iste rozpoznal z mojho predchadzajuceho prispevku, mam blizsie k lavicovym hodnotam ako k pravicovym i ked nepatrim ku ziadnej skupine. Je sympaticke ze sa zacina poukazovat na extremizmus, ktory ma kdesi svoje korene a mediami je tato problematika dost neobjektivne prezentovana.

    Vzdy sa najskor nieco musi stat, niekto musi zomriet, aby sa statny kolos rozhybal. Pokial bude statny kolos mlcat, budu vznikat podobne aktivity trebars aj v podobe monitoringu ludi, ktori utocia bez priciny a anonymne na ludi, ktori sa im nepodobaju. Vid posledne utoky naziskinheads na Slovensku.

    Z autorovho prispevku som nadobudol pocit, ze sa podivuje nad podobnym tipom organizovania, ako je organizovanie aktivit na odhalovanie utocnikov, ked statne organy mlcia.

    Chapem pritom autora v tom, ze podobne aktivity v nom snad evokuju praktiky STB z dob minulych. Vtedajsi monitoring odporcov systemu vsak bol zneuzivany politicky na ich likvidaciu, zatial co monitoring neonacistov (nie praviciarov) ma sebaobranny charakter. Utocnikovi sa totiz odobera jeho najsilnejsia zbran - anonimita...

    Neviem o ziadnych inych monitoringoch ludi s akymkolvek presvedcenim na lavicovo orientovanych weboch.

    Inak vsetka cest autorovi za vyjadrenie nazoru k tejto problematike, doposial dost opominanej.
    derddddd avatar 25.11.2005 17:06 derddddd | skóre: 4 | blog: lama_log | Pisek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Extrémisti! Malý lidé s velkými idejemi?
    Nezlobte se, ale článek jsem již stáhnul....
    Snad se tady neztratím...:))

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.