Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Asi největším letošním překvapením pro mně je neúspěch FAQ. Idea je perfektní - opakující se otázky budou zodpovězeny ve FAQ a lidé je průběžně budou vylepšovat. Díky preferenci v hledání se sníží frekvence těchto otázek a pokud někdo otázku přesto zadá, místo dlouhého vysvětlení mu do odpovědi dáte jen link na příslušný FAQ.
Tenhle koncept vypadá perfektně. Bohužel ale nefunguje v praxi. Počet zodpovězených otázek mimo tým by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Kde je chyba? Třeba slovník se neustále rozrůstá přes všechny jeho chyby. Já to nechápu. Poradíte?
Tiskni
Sdílej:
).
Bezne lze vzit existujici diskusi, vyzobat z ni to podstatne a ulozit jako FAQ.Nojo, tohle (vyzobat to podstatne) je ale prave hodne kvalifikovana prace, vyzadujici nemale usili. Kdo by to byl rek :) Napsat plny blog tlachu nebo flamovat je proti tomu neskonale lehci, dalo by se rici odpocinkova cinnost.
Napsat plny blog tlachu nebo flamovat je proti tomu neskonale lehci, dalo by se rici odpocinkova cinnost.Nejvýstižnější vysvětlení.
)
). Pak jsem měl způlky vystaráno, stačil udělat výcuc odpovědí, poskládat dotazy, najít relevantní články a hotovo
)
), true type fonty (jsou nase clanky jeste aktualni?), kodovani titulku v mplayeru, prihlaseni samby do Windows domeny, cestovni profily na sambe, vyber distribuce, vyber souboroveho systemu, nekolika vetami a spoustou linku kompilace kernelu ...
Späť k otázke; ak chceš, aby sa FAQ plnilo tak treba:
Mne osobně ještě nenapadlo psát do faq nic. Na to mám málo zkušeností a taktéž málo drzosti, abych opisoval něčí vědomosti. Časem rád přispěji.
Do slovníku není problém přispět, ono vysvětlit jeden termín pro laika a přidat pár odkazů je pro mne větší sranda. Už proto, že mohu psát o něčem, co je na linuxu nezávislé, jako jsou třeba síťové protokoly.
)
Až do teď jsem o žádné sekci FAQ nevěděl.
Když teď kouknu na stránky, tak na něj vidím odkaz, ale před tímto blogem jsem jej neviděl 
Píšeš o tom, že je FAQ zvýhodněn při vyhledávání před diskuzí. Ale mě se ještě nestalo, že by mi v odkazech po hledání vyskočil odkaz na FAQ.
alebo priamo :"chcem aby ste napisali FAQ ako naištalovať driver na ads modem".To by se zvrhlo v kopii diskusního fóra.