Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Pár lidí se již aktivně zapojilo do diskuse nad online učebnicí. Nicméně měl by se vybrat hlavní organizátor, který bude koordinovat práce a případně i rozhodovat spory, pokud účastníci nedojdou ke kompromisu.
Já to dělat nemůžu, nemám na to čas. A budu ho mít ještě méně, protože jsem v práci (Systinetu) "povýšil". Více práce, zodpovědnosti a stresu za stejné peníze. No nevemte to . Když jsme u toho, můj zaměstnavatel aktuálně hledá QA Engineera, Release Engineera a Senior GUI Developera. Hledáte-li práci a tahle nabídka vás zaujala, ozvěte se mi.
Zpět k učebnici. Máte-li zájem být jejím koordinátorem, napište to do diskuse. Pak uděláme hlasování a vybere se, kdo bude mít hlavní slovo.
Tiskni
Sdílej:
QA Engineer, Release Engineer a Senior GUI Developer
Hned jak zjistím, co ta slova znamenají, tak tu práci beru!
A pokud jde o učebnici, moc se na ni těším.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Buď je to za
a) neschopnost češtiny vyjádřit správnej název, protože takovou pozici jsme prostě během 40 let zapomněli nebo prostě je to nový pojem
b) záměr inzerenta vyjádřit anglickej název, protože u některých lidí vzbuzují anglické názvy dojem dokonalosti a moderního myšlení
Hezkej úryvek ze serveru dfens-cz.com:
[...]Praktický návod pro zmrdy, jak uspořádat korektní míting.Představte si, že jste obyčejný slizký firemní zmrd a hodláte se zviditelnit, aniž by vás to stálo nějaké nepřiměřené úsilí. Mezi telefonováním s přáteli, přemýšlením o aplikování vašeho pohlavního orgánu do různých tělesných otvorů vaší sekretářky (pardon, office managerky) a tvorbou nesmyslných prezentací můžete uspořádat mítink. Je to zábavné a není to namáhavé, jako třeba squash. Pomocí mítingu můžete rozptýlit svoji samotu, setkat se s přáteli, udělat dojem na souzmrdy a totálně otrávit slušné lidi. Je to také užitečné, protože přitom můžete přesunout svoje úkoly na jiné lidi a zbavit se odpovědnosti. Když fokusujeme na kolaterální benefity takového mítingu, je třeba vyzdvihnout kávu a občerstvení zadarmo. Prostě mítink je praktická alternativa k jakékoli práci.
Předně potřebujeme účastníky. Ideální počet participantů je 10-15. Při menším počtu zmrdů nebude ukojena vaše touha se exhibovat a při počtu větším roste riziko, že se tam vloudí nadkritický počet zmrdobijců a ti ve své perverznosti celý míting zvrátí na nějakou provokaci.
Ke správnému mítingu potřebujeme pár rekvizit. Základ všeho je slajdšou. Slajdšou vyrobíme v programu Powerpoint. Veškeré jeho verze disponují featurami, díky kterým stvoří úchvatnou slajdšou i úplnej debil. Hodnota prezentace není dána její informační hustotou, ale velikostí souboru v MB.
[...]a) neschopnost češtiny vyjádřit správnej název, protože takovou pozici jsme prostě během 40 let zapomněli nebo prostě je to nový pojemanebo by preklad znel stejne hezky cesky jako nosoplena