Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Buď nechat název jako Linux, nebo ho zobecnit na Operační systémy....abychom nediskriminovali uživatele Windows
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Firefox je nejvíce používán na Windows.Rozumný člověk by tohle počítal na procenta, ne na absolutní čísla...
Budou mít admini možnost změnit kategorii?Už jsem se ptal, pokud ano, tak není co řešit. I když to bude asi znamenat více práce. Co se týká popichování, už tu vyšlo pár článků, které měly původ v blogu.
Mě se teda nikdo na nic neptal :o), ale hlásím se k těm, kterým je to jedno. Co číst nechci (ať už proto, že mě to nezajímá, nebo proto, že bych se nasr...rozčílil), to nečtu a s tímhle přístupem si celkem vystačím.
Ale těm, co musí každý blog masochisticky přečíst do konce i s komentáři to třeba pomůže. Zřejmě je to stejný druh lidí, kteří jsou schopni po celou dobu sledování televiznícho pořadu na něj plynule nadávat, ale nikdy to nevypnou :o))
Z.H.
Podle me se to neujme (soudim podle ochoty ctenaru hodnotit jiz dostupnymi zpusoby). Radit do kategorii ma taky kazdy pisatel blogu moznost, asi se to moc nepouziva. Stejne to nebude sedet a prakticky vyznam bude podobne maly, jako ma hodnoceni clanku dnes.Uz je mi to skoro trapne, ale opet s xkeshem souhlasim. Navic... nerad bych se nekoho dotknul, ale pripada mi, ze technicky orientovani lide maji casteji sklon vsechno "skatulkovat", Jak chcete ty casto pestre ruznorode a nezaraditelne veci, ktere v sobe maji tak mizivy skutecny rad, narvat do par jednoduchych skatulek? Napadlo by me spoustu temat, ktere uplne presne nepatri do zadne z tech kategorii... a zaroven patri do vsech. Chyba mereni vetsi nez rozptyl namerenych hodnot. K nicemu. Aby to bylo uzitecne, muselo by to byt mnohem komplexnejsi. Muselo by to hodnotit z mhonem vice uhlu pohledu a muselo by to clanky vybirat na zaklade mnohem vice kriteri - autor, klicova slova, tema, zamereni, uroven odbornosti... to vse vzajemne provazane, s ruznymi vahami... Chtelo by to nejakou neuronovou sit, kterou si kazdy z nas nauci tak, aby mu predhodila ke cteni jen to co chce. Vypada to narocne, ale osobne mam jednu takovou neuronovou sit k dispozici. Mam ji ve sve hlave. Podle titulku, autoru jejichz drivejsi posty si pamatuju, nekolika klicovych slov o ktere mam zajem a obcas s pomoci rychleho orientacniho proskenovani textu mi predhodi presne ty blogy, ktere chci. Funguje mnohem efektivneji nez jakekoli "skatule". Doporucuju pouzivat.
Tiež sa prihováram za kategorizáciu. Sú tu príspevky rôzneho "žánru" od politických, cez humorné až po odborné. Nie som proti, len by bolo vhodné to oddeliť.
Prihováram sa za kategóriu osobné
Jeste jednou pro vysvetleni, nekoho podezirat ze skatulkovani neni urazka, to je uznani.No... rekl bych spis, jak kdy. Na tom prave zavisi jemny rozdil mezi expertem a technokratem. Tim druhym bych byl nerad.
a hlavně jestli bude mít pan Literák chuť a čas k realizaci.nebo nekdo jiny, jelikoz jsou zdrojaky pod GPL
Tiskni
Sdílej: