V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Nechce se mi rozkecávat, tudíž budu stručný. Nasadil jsem antispam proti otravným spambotům. Pokud nejste přihlášen, zobrazí se vám kontrolní otázka, jaký je aktuální rok. Po správné odpovědi se uloží cookie, že jste testem prošli a není třeba vás znovu kontrolovat. Jako bonus se zároveň uloží vaše jméno a příště se formulář předvyplní. Chování při vypnutých cookies jsem netestoval, ale asi nebude moc dobré. Dále jsem zrušil povinnost být zaregistrován při komentování diskusí mimo fórum. Spamy už snad nebudou hrozit. Budou-li ale trollové moc zlobit, vrátím tuto podmínku zpět.
Hrobar napsal hledání uživatele podle města. Je tedy snadné najít si další linuxáky z vašeho okolí. Drobný problém je v tom, že město je case sensitive, takže raději vyzkoušejte více variant. Uvažuju, že bych založil další diskusní fórum, určené pro lokální skupiny a hledání linuxáků ve vašem okolí. Jak se na to díváte? Návrhy na jméno?
Poslední novinkou je patch Filipa Jirsáka na přeskakování skrytých komentářů. Nicméně jsem jej nezkoušel, protože jsem blokoval jediného uživatele a od něj už další komentáře nepřijdou. Máte-li širší seznam, hlaste Filipovi případné chyby, ja se v Javascriptu stejně nevyznám .
Tiskni
Sdílej:
Halelujá
Je jich tam 184 ... a nemá to html odkaz, abych to sem vlepil.
system rozlisuje mala a velka pismenkaProč?
Dělá mi to to samý, musim znova načíst stránku (=řešemí). MOzilla 1.7.12, Mandriva.
Na "otevřít v nové záložce" to funguje.
Nejde odpovědět pouze na poslední příspěvek.
V Galeonu už "odpovědět" maká. Jestli to tam drhlo před tím, nemohu tvrdit. Mozilla taky ok.
Bohuzel omezeni velikosti se vztahuje jen na textTo se mi tedy nezdá. Když si tam dám odkaz s delším URL, je to odmítnuto (ostatně teď kvůli tomu používám redirekci). Schválně jsem to zkoušel, a když mám celkovou délku (včetně tagů a jejich atributů) přes 100 znaků, neprojde to.
Pokud nejste přihlášen, zobrazí se vám kontrolní otázka, jaký je aktuální rok.
Tak zrovna s touhle otázkou mívám problémy tak do půlky ledna. Ještě že se přihlašuji… :-)
Jako bonus se zároveň uloží vaše jméno a příště se formulář předvyplní.Z některých diskuzí mám pocit, že tahle funkce kazí české znaky.
iso-8859-1 -> bajty -> is-8859-2
– to co jinak s parametry děláš v putParamsToMap()
.