Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Nechce se mi rozkecávat, tudíž budu stručný. Nasadil jsem antispam proti otravným spambotům. Pokud nejste přihlášen, zobrazí se vám kontrolní otázka, jaký je aktuální rok. Po správné odpovědi se uloží cookie, že jste testem prošli a není třeba vás znovu kontrolovat. Jako bonus se zároveň uloží vaše jméno a příště se formulář předvyplní. Chování při vypnutých cookies jsem netestoval, ale asi nebude moc dobré. Dále jsem zrušil povinnost být zaregistrován při komentování diskusí mimo fórum. Spamy už snad nebudou hrozit. Budou-li ale trollové moc zlobit, vrátím tuto podmínku zpět.
Hrobar napsal hledání uživatele podle města. Je tedy snadné najít si další linuxáky z vašeho okolí. Drobný problém je v tom, že město je case sensitive, takže raději vyzkoušejte více variant. Uvažuju, že bych založil další diskusní fórum, určené pro lokální skupiny a hledání linuxáků ve vašem okolí. Jak se na to díváte? Návrhy na jméno?
Poslední novinkou je patch Filipa Jirsáka na přeskakování skrytých komentářů. Nicméně jsem jej nezkoušel, protože jsem blokoval jediného uživatele a od něj už další komentáře nepřijdou. Máte-li širší seznam, hlaste Filipovi případné chyby, ja se v Javascriptu stejně nevyznám .
Tiskni
Sdílej:
Halelujá
Je jich tam 184 ... a nemá to html odkaz, abych to sem vlepil.
system rozlisuje mala a velka pismenkaProč?
Dělá mi to to samý, musim znova načíst stránku (=řešemí). MOzilla 1.7.12, Mandriva.
Na "otevřít v nové záložce" to funguje.
Nejde odpovědět pouze na poslední příspěvek.
V Galeonu už "odpovědět" maká. Jestli to tam drhlo před tím, nemohu tvrdit. Mozilla taky ok.
Bohuzel omezeni velikosti se vztahuje jen na textTo se mi tedy nezdá. Když si tam dám odkaz s delším URL, je to odmítnuto (ostatně teď kvůli tomu používám redirekci). Schválně jsem to zkoušel, a když mám celkovou délku (včetně tagů a jejich atributů) přes 100 znaků, neprojde to.
Pokud nejste přihlášen, zobrazí se vám kontrolní otázka, jaký je aktuální rok.
Tak zrovna s touhle otázkou mívám problémy tak do půlky ledna. Ještě že se přihlašuji… :-)
Jako bonus se zároveň uloží vaše jméno a příště se formulář předvyplní.Z některých diskuzí mám pocit, že tahle funkce kazí české znaky.
iso-8859-1 -> bajty -> is-8859-2
– to co jinak s parametry děláš v putParamsToMap()
.