Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Začnu osobní části zápisku. Včera jsem byl na vyhlášení Křišťálové lupy. Získal jsem krásné páté místo (z pěti) v kategorii Osobnost českého internetu . Nevadí, ale aspoň jsem potkal Tomáše Krauseho a Petra Krčmáře, naše dobré konkurenty z roota. S manželkou jsme si zatrsali na Buty, hráli kluci dobře jako vždycky. A životní zážitek - chcal jsem se Zeleným Raoulem! No řekněte, komu z vás se něco takového poštěstilo?
Dneska jsme byli na vítání občánků. Suverenně jsme zaspali, maličká řádila v noci a ráno spala a my s ní. Takže sprinty přes celé město, rychle se převléci a honem na radnici. Stihli jsme to. No a Lucinka je číslo, takže v průběhu začala houkat a pískat. Je to naše hérečka.
A teď něco o Abíčku. Minulý víkend jsem vzal k tchýni notebook a napsal jsem funkci pro nahrávání screenshotů vašich pracovních ploch. Kdysi tu v blogu byla móda chlubit se svým vyladěným desktopem, teď k tomu máte ideální nástroj: /desktopy. Ukažte, jaké témata používáte, vyberte si své oblíbené desktopy. Časem přibudou další funkce, například žebříčky nejoblíbenějších desktopů apod.
Tiskni
Sdílej:
A životní zážitek - chcal jsem se Zeleným Raoulem!Jsem si tu větu musel dvakrát přečíst, jestli to není překlep
A životní zážitek - chcal jsem se Zeleným Raoulem! No řekněte, komu z vás se něco takového poštěstilo?Jestli se počítá RMS, tak se hrdě hlásím...
${TOOL.xpath(ITEM,"data/title")}
.
Předpokládám, že tam mělo být jméno desktopu...