Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Rozcestník portálů nenačítá nové články abclinuxu.cz. Zamrzlo to někdy v listopadu nebo prosinci 2006.
Podle IP adresy, cookie nebo přezdívky?Podle přezdívky.
Např. v případě přezdívky by stačilo, aby neregistrovaný přezdívku stále měnil,To je pravda. Není to myšleno jako funkce, která by nešla překonat. Ostatně - novou registraci také není problém udělat. Jde o to, že když se v diskuzi objeví troll nebo nějaký trotl, tak si ho z té diskuze může uživatel odstranit. Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.
Vzhledem k tomu, že nikde není inzerováno, kdo si koho blokuje, tak může dotyčný blbeček otravovat dál, aniž by věděl, že už ho někdo nevidí.Možná kdyby mohl ten blokovaný vidět počet uživatelů(nemyslím jména, jenom, že by se mu v profilu zobrazoval počet uživatelů), kteří ho blokují, tak by s nesmyslnými příspěvky přestal
Jo, taky si vzpomínám, mohl by mít namysli tuhle, IMHO ještě velice slušnou a mírnou reakci.
Za chvíli abych se třeba bál označit zloděje jako zloděje
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
K tomuto ovšem slouží soud. Tohle je věc, kterou by neměl jen tak někdo vykřikovat. Bohužel, jak lze vidět, nežijeme se slušné společnosti.
Cože? To jsem nějak nepobral. Co je neslušného na označení trola vlastním jménem?
Ty logy se prostě vedou a každý kdo tu dělá problémy má počítat s tím, že je identifikovatelný a že může být "prozrazen".
Tak tohle je skutečně hezké. Buď zveřejňovat vše a nebo nic. A ne to používat jako hrozbu.
jako říci "Já tě vidím" dítěti, které dělá za průhlednou záclonou na tebe ksichty a myslí si, že je dobře schované.Pěkné přirovnání
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Právě proto blokování nepoužívám.
Pokud nefunguje přeskakování sbalených nových komentářů (v podstromě blokovaného uživatele je nový příspěvek), tak je blokování stejně použitelné jen velmi obtížně a může nadělat víc škody než užitku.Mám rozpracovanou novou verzi zobrazování blokovaných příspěvků, bohužel jsem se zasekl na půl cesty a od té doby jsem nenašel čas to dokončit. Mám to udělané tak, že se nezobrazuje pouze příspěvek blokovaného uživatele, ale podstrom se zobrazuje. Ovšem moje rozpracovaná verze má tu nevýhodu, že jsem ještě neupravil JS na rozbalení, takže komentář blokovaného uživatele si prostě nezobrazím. Takže sebeovládání a sebezapření trénovat nemusím
Tiskni
Sdílej: