U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).
Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.
Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její
… více »Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.
Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí
… více »Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.
Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Ale našel jsem maličký bug: Schválně si zkus v tom selectu (seznamu štítků) podržet šipku dolu...
Vrátím tam implementaci, která používá událost onselect, která odpovídá přesně tomu, jak si člověk asi intuitivně představuje chování toho selectboxu. MSIE tuhle událost nezná, tak snad půjde podobného chování docílit s onchange přímo na selectu.
Ale inak featura užitočná, to je fakt...
Problém bude někde s registrací onload události, budu to muset prozkoumat…
Jeste ze to nevyhledava nijak podrobne, protoze to by stitek s "Ed" a podobnymi vecmi byl uplne plny
Jinak IDE má nadřazený štítek programování, ale na velké části článků se štítkem IDE je IDE ve smyslu PATA, takže hardware...Opraveno...
Firefox 2.0.0.12
Shift+tlačítko Aktualizovat. Mimochodem, jak jste spokojen s Firebugem?
Pravděpodobně se vám ještě nenahrál aktualizovaný skript. Zkuste Shift+tlačítko Aktualizovat.Díky, to zabralo
Mimochodem, jak jste spokojen s Firebugem?Velmi. Mnohem více než s Konquerorem.
Psal jsem Firebug (rozšíření Firefoxu pro vývoj webu), ne FirefoxMimochodem, jak jste spokojen s Firebugem?Velmi. Mnohem více než s Konquerorem.
Ale ten dotaz vznikl chybou v logice, beru ho zpět
Ve staré verzi skriptu se totiž tahle chyba projevovala jen pokud byl Firebug vypnutý, se zapnutým to fungovalo. Chybně jsem z toho odvodil, že se chyba projevuje jen s nainstalovaným Firebugem – ve skutečnosti je logičtější, že se to s vypnutým Firebugem chová stejně, jako úplně bez něj. Takže z toho, že se chyba projevila, nelze usuzovat na nic…
Tak jsem zkusil drzet sipku doluJen tak pro radost? Ono by stačilo si nejprve pročíst zdejší diskuzi... A zrušit je samozřejmě můžeš.
Určitě by to chtělo sepsat nějaké FAQ, jak mají štítky vypadat. Třeba já je chápu tak, že by štítky měly být jen k věcem týkajícím se zaměření portálu, a když někdo píše do blogu o tom, že dostal k narozeninám dort se čtyřma svíčkama, nebude hned vytvářet štítky „dort“ a „čtyři svíčky“. A dál že se budu snažit vybran podobný štítek, takže nebudu zakládat štítek „GNU/Linux“, když už existuje „Linux“.
Tu je: Jak mají vypadat štítky?.
.tag-box { display: none; }
Tiskni
Sdílej: