V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max, iPhone 17 a iPhone Air, sluchátka AirPods Pro 3 a hodinky Watch Series 11, Watch SE 3 a Watch Ultra 3.
Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Slavnostně oznamuji, že podpora štítků na abíčku přechází do beta provozu. Po několika iteracích ohledně definice štítků a jejich funkčnosti a pár měsících implementace konečně máme funkční verzi. Jedná se o kolektivní dílo, na kterém se kromě mně (Java) podíleli Filip Jirsák (AJAX), David Watzke (sada štítků) a Robert Krátký (html).
Skoro ke každému dokumentu je možné přiřadit štítky. Štítek umožňuje snadno hledat dokumenty různého typu týkající se společného tématu. Chtěli jste snadno najít vše o vaši distribuci či oblíbené aplikaci? Stačí jeden klik a máte spoustu informací na dosah ruky. Oproti fulltextu (či googlu) je výhodou podpora obecnějších štítků. Například pokud je diskuse o Perlu, je k ní automaticky přiřazen i štítek Programování. Abíčko totiž podporuje hierarchickou strukturu štítků. Takže brouzdáním obecnějšího štítku naleznete všechny dokumenty pro dané širší téma (například programování, databáze, sítě).
Prvotní oštítkování probíhá automaticky, když přidáte nový dokument. Systém projde databázi štítků a je-li nalezena shoda mezi napsaným textem a některým štítkem, je štítek automaticky přiřazen k dokumentu. Podobně byly automaticky přiřazeny štítky k existujícím dokumentům. Jakékoliv další úpravy dokumentu již ale automatické oštítkování nespustí, vše již závisí na lidech, na vás, našich čtenářích.
U dokumentu pod navigační lištou uvidíte další řádek se seznamem štítků a tlačítkem pro editaci. Kliknutím na daný štítek uvidíte jeho detail a stránkovaný seznam všech dokumentů, které tento štítek také mají přiřazený. V současné době je tento seznam netříděný, v budoucnu si ale budete moci vybrat, zda jej chcete setřídit podle jména dokumentu či datumu vytvoření, respektive poslední úpravy.
Pokud seznam štítků k dokumentu není přesný, něco tam chybí či naopak tam nepatří, stači stisknout editační tlačítko. Aniž byste museli čekat na nahrání nové stránky, prohlížeč okamžitě nahraje dialog pro správu štítků. Jedním kliknutím můžete štítek odebrat či přiřadit. Je zde seznam několika nejčastějších štítků a dále seznam všech štítků. Ten můžete snadno filtrovat, jak budete psát první písmena, systém automaticky zobrazí jen relevantní štítky. A pokud štítek v databázi chybí, dopište jeho titulek (s diakritikou) a stisknutím tlačítka vytvoříte nový štítek a zároveň jej přiřadíte k dokumentu. Všechny akce jsou prováděny okamžitě, takže je nemusíte potvrzovat. Po opuštění dialogu systém automaticky doplní aktuálně platné štítky a vy můžete pokračovat v prohlížení stránky.
Snažili jsme se, aby používání i správa štítků byla maximálně pohodlné a doufáme, že je budete aktivně využívat. V budoucnu dojde k dalším vylepšením této funkcionality a větší integrace do abíčka. Štítky nám například umožní totálně předělat současnou podobu poradny.
Tiskni
Sdílej:
onselect
, která odpovídá přesně tomu, jak si člověk asi intuitivně představuje chování toho selectboxu. MSIE tuhle událost nezná, tak snad půjde podobného chování docílit s onchange
přímo na selectu.
onload
události, budu to muset prozkoumat…
Jinak IDE má nadřazený štítek programování, ale na velké části článků se štítkem IDE je IDE ve smyslu PATA, takže hardware...Opraveno...
Shift+tlačítko Aktualizovat
. Mimochodem, jak jste spokojen s Firebugem? Pravděpodobně se vám ještě nenahrál aktualizovaný skript. Zkuste Shift+tlačítko Aktualizovat
.
Díky, to zabralo Mimochodem, jak jste spokojen s Firebugem?Velmi. Mnohem více než s Konquerorem.
Psal jsem Firebug (rozšíření Firefoxu pro vývoj webu), ne FirefoxMimochodem, jak jste spokojen s Firebugem?Velmi. Mnohem více než s Konquerorem.
Tak jsem zkusil drzet sipku doluJen tak pro radost? Ono by stačilo si nejprve pročíst zdejší diskuzi... A zrušit je samozřejmě můžeš.
.tag-box { display: none; }