NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Sice jsou Ubuntu a Unity častým cílem hate postů, ale pro mě je tato kombinace nejblíž idealnímu pracovnímu prostředí. Dokonce i Unity, které jsem dříve nemusel, a dokonce jsem kvůli němu od Ubuntu utekl, se vyvinulo v použitelné a hezké prostředí. Až na jeden (no dobře našlo by se jich víc) detail na kráse, který ale už v Raringu bude vyřešen, protože se mi podařilo protlačit patch do upstreamu! Takže jak to vlastně tenkrát bylo.
Jedná se o jednoduchý patch, který umožňuje přepínat mezi okny bez průchodu přes "spread" efekt. Opravdu mě štvalo, jak bylo přepínání mezi okny jedné aplikace otravné, právě kvůli onomu efektu. A takto vypadá moje řešení.
Ani mi nešlo o to, dostat patch do upstreamu, ale psal jsem si ho pro sebe. Proto jsem ho napsal oproti 12.04 LTS - verzi kterou používám jak doma na notebooku, tak i v práci. Ale když už jsem se tou codebase prokousal a podařilo se mi dát do kupy pohodovej patch a ani to nebolelo (asi kolem 100 řádků), tak proč nepingnout vývojáře Unity na IRCéčku. Byl jsem dost skeptický, protože to nebyl první pokus přispět kódem do open-source projektu. A kvůli tomuhle vlastně tenhle blog píšu - Ubuntu vývojáři hrozně pozitivně překvapili, a nejen že byli z patche nadšení, ale hlavně pomohli jak mohli, a po asi dvou týdnech forward-portování a fixování patche po nocích se podařilo, a patch je v upstreamu.
Fakt mě těší, že můj kód budou používat milióny lidí a navíc to je krásná třešnička na životopise (zvlášť když si patche všimli jak hoši z The Register, tak i z OMGUbuntu, a ne jednou ).
Pokud se vám tahle funkcionalita líbí, ale zůstáváte na posledním LTS (jako já), patch proti Ubuntu 12.04 mám na githubu.
Pro aplikaci patche, překompilování Unity a následnou instalaci stačí pustit následující příkazy:
apt-src install unity cd unity-5.18.0 wget https://raw.github.com/luv/assorted_patches/master/bamficon_windowlist.patch patch -p1 < bamficon_windowlist.patch cd .. apt-src build unity sudo dpkg -i unity*deb libunity-*deb echo "libunity-core-5.0-5 hold" | sudo dpkg --set-selections echo "libunity-core-5.0-dev hold" | sudo dpkg --set-selections echo "unity hold" | sudo dpkg --set-selections echo "unity-common hold" | sudo dpkg --set-selections echo "unity-services hold" | sudo dpkg --set-selections
Tiskni
Sdílej:
Actually I really like the Alt+0 combo (in hungarian layout 0 is just above the Tab). On a notebook it's very convenient