Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
CREATE USER velika_lama IDENTIFIED BY lama PASSWORD EXPIRE;bude fungovat stejne tak na mojem Solarisu, vasem Linuxu ci klikacove Windows 2003 SP1. S (ne)znalosti operacniho systemu to prece nijak nesouvisi ...
Dalsi rozdil ze v oknech se nemusi nastavovat jadro os, na unixu ano ... no nic ... :o)Skutečně? Musí?
posledni dobou (da se rict od nasazeni noveho dyzajnu) …
Nedá. Obsahově šel root dolů mnohem dříve. Redesignem se pouze zlepšil vzhled a trošičku uživatelské rozhraní, ale po obsahové stránce se nezměnilo vůbec nic, pouze na něj začali nadávat ti, kterým jiná barva než černá nepřipadá dostatečně "undergroundová". To mne na tom mrzí nejvíce: že většině kritiků evidentně vadil více přechod na světlé pozadí než hluboký obsahový úpadek. Takový underground je už několik let ve stádiu klinické smrti, ale nechal si černé pozadí, takže si toho nikdo nevšiml…
Velmi těžko se mi sháněla informace o tom, co v systému Windows XP Home chybí oproti Pro verzi. Když jsem se dozvěděl, že nic závažného, zakoupil jsem licence - a ouha. Následné měsíční trampoty s nefunkčním sdílením zde popisovat ani nebudu.
Po těchto větách již článek ztratil smysl.Administrator
) autentizovat proti NT doméně. A je mu srdečně jedno, že při instalaci nepadlo o NT doméně ani slovo, natož abyste zadával její jméno (vezme si to, co jste vyplnil jako jméno firmy). To byla mimochodem poslední kapka, po které jsem se definitivně zařekl, že už nikdy nikomu Windows instalovat ani administrovat nebudu, protože instalace Windows XP Home na sedmý pokus mne odradila dostatečně…
Od toho je to XP Hometakze se predpokladam nepocita s nasazenim v kancelari.
Hm, to dává smysl. Ještě mi vysvětlete, proč se potom mermomocí snaží autentizovat uživatele proti doméně, aniž by je o to kdokoli žádal, když je to tedy ten systém pro domácí použití…
Volba, zda je PC připojené k Internetu přímo nebo přes LAN se objeví pouze v průvodci připojením do sítě a znamená ve zkratce víceméně to, jestli se budou WXPH pokoušet hledat nastavení proxy atd. na serveru NT. Rozhodně je lepší neodklikávat automatické nastavení těchto věcí (to bych očekával jako samozřejmé u někoho, kdo používá Linux) a nastavit si parametry sítě včetně názvu pracovní skupiny ručně. Je to jenom několik snadno pochopitelných políček.
Asi to nebylo úplně jasné, takže podrobně: jedna z obrazovek téměř v závěru instalačního procesu obsahuje otázku: "Je váš počítač připojen k Internetu přímo nebo prostřednictvím lokální sítě (LAN)?" Pod tím jsou dva radiobuttony s odpovídajícími možnostmi. Kliknu-li na nápovědu (to jsem z čirého zoufalství udělal), objeví se velmi hodnotný (jak je ve Windows zvykem) text, který mi sdělí, že jsem-li připojen přímo, mám odpovědět že přímo, jsem-li připojen prostřednictvím lokální sítě, mám odpovědět že prostřednictvím lokální sítě. V instalaci nelze pokračovat jinak, než že vyberu jednu z těchto dvou možností. Pokud jsem vybral druhou možnost (protože to byla pravda, ten počítač byl na lokálním segmentu připojeném na Internet přes NAT), skončí instalace klasickou přihlašovací obrazovkou, ale po výběru jakéhokoli uživatele vytvořeného při instalaci mi řekne, že je špatně heslo. Totéž se děje, když tam ručně napíšu jméno Administrator
.
Tohle jsem dohromady zkoušel osmkrát a osmkrát to takto dopadlo. Při pokusu o přihlášení začal navíc počítač generovat UDP datagramy, které ethereal identifikoval jako hledání PDC NT domény, jako jméno domény se v nich vyskytovalo přesně to, co jsem při instalaci napsal jako "jméno firmy". Strašně rád bych něco opravil v control panelech nebo nějakých konfiguračních dialozích, ale pochopte, že k těm jsem se prostě vůbec neměl šanci dostat, protože jsem se prostě nemohl přihlásit.
ale po výběru jakéhokoli uživatele vytvořeného při instalaci mi řekne, že je špatně heslo
Tedy ne přesně takto, spíš to bylo něco jako že přihlašovací údaje nejsou správné nebo tak nějak. A samozřejmě bych dodal, že problém se vyřešil přesně v okamžiku, kdy jako úplně jedinou věc během celé instalace jsem změnil odpověď na zmíněnou otázku.
Uživatelské rozhraní s podporou více jazyků: Můžete změnit jazyk uživatelského rozhraní a získat tak lokalizovaná dialogová okna, nabídky, nápovědu, slovníky, nástroje pro kontrolu pravopisu atd.To jsem nevěděl, heh, tušíte někdo jak na to?
Po těchto větách již článek ztratil smysl.Vizte příspěvek nahoře. Technické problémy mezi zasíťováním Home a Pro verzí vám Microsoft jen tak na internetu nevystaví a musel jsem hodně dlouho hledat...