Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
Na jedničku to umí Bůh, na dvojku pan ředitel...To by mohlo pokračovat pro pana kolegu dost nepříjemně: Na jedničku to umí Bůh, na dvojku pan ředitel, na trojku já, na čtyřku ten nejlepší ze třídy... a to vy nejste.
Jestli chceš bejt k sobě tvrdej, tak jdi. Pověst, že si nenecháš nic líbit a zřejmě odpovídající přísnost od učitelského sboru tě vytrénuje. Držim palce.
Také ti doporučím být v klidu a vykašlat se na to, i když, pokud bys mne znal, tak bys řekl, že zrovna já mám co povídat, protože mi přátelé často vyčítají, že si pořád někde dělám zbytečné problémy. Nesnáším pokrytce a ty, kteří mají strach říkat pravdu do očí i za cenu problémů - ale to není tvůj případ, protože ty už jsi svou pravdu řekl, a ti, kteří v tom mají svůj díl, o tom vědí.
A pokud ti to spraví náladu, přihodím svůj zážitek. Byl jsem nejlepší matematik na gymplu, potom i na vysoké, ale maturoval jsem z matiky za 3 - nikdo, podotýkám NIKDO z přísedících o tom nevěděl, měl jsem mít 1, ale byla to čistě akce mé matikářky, která mne nenáviděla, protože jsem jí dával najevo, že na její výuku kašlu, protože vzorce, které jsem se měl učit, jsem si raději na místě odvozoval a spočítal jsem i příklady, dle ní neřešitelné, a když nám dala v jedné dobré chvilce k opsání ostré příklady k maturitě, tak jsem jí řekl, že já se opisováním nějakých hloupých příkladů nebudu zatěžovat. No a kdo by se pak po nějaké blbé maturitě rozčiloval s nějakým odvoláváním. Stačilo mi, že se o tom dozvěděli její kolegové, pro které to byl šok
Především to, že hned mluví, mi přijde jako kontraproduktivní. Vztekat se může vždy, ale pokud nejdřív bude pár minut přemýšlet, tak snad bude řádit jen kvůli tomu, co za to stojí.