Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Section "InputDevice" Identifier "TrackPoint" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/input/mice" #Option "Device" "/dev/input/mouse0" Option "Protocol" "ExplorerPS/2" # scrolovani s prostrednim cudliskem Option "Emulate3Buttons" "true" Option "Emulate3Timeout" "100" Option "EmulateWheel" "true" Option "EmulateWheelButton" "2" Option "EmulateWheelInertia" "3" Option "XAxisMapping" "6 7" Option "YAxisMapping" "4 5" #Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSectionProstřední pak scrolluje všemi směry a prostřední se emuluje stiskem obou krajních.
...to je vychytávka na linuxu...Spíš Unixu, Linux to jenom převzal.
gpm
… :-)
RTFM
....me to malem od linuxu odradilo...ale co kazdej nak zacne ze:)
jo.. aby porad sedela u kompu a ty ses nemusel o nic starat vid? :) ;)
Rikal sem si, ze bude mit David konecne kamosku))) a pak vidim 1986Chicht
Náhodou, v Lucerně před rokem ještě vypadal jako Jura
Pěkný, pěkný, pěkný
Ať Tě <škrtnuto>síla</škrtnuto> Tučňák provází
<del>
<del>
Asi tak? Dík za tip, nějak jsem si nevšim ve specifikaci změny a zkoušel jsem <strike> nebo <s>
Já bych spíš poradil: nekaž si pěkné věci osobními záležitostmi.
FC 5.0 mam na dvd, asi to někdy zkusim
Tak mne napadlo, ta, co nikomu není povědomá, za sebou zavírat dveře snad nemusela, příchozích bude ještě dost a dost
bububu zenska! :)
Jojo, Hit of the Street , na koleji jsme pak pařili Lotuse III, ten šel jako jedna z mála věcí na pc ve víc lidech.
Kdyby jen zase jednou jedna holka, třeba má to jméno jako nejhezčí víc než 15% lidí?
A jak víme, že je to holka ? Třeba není, jen ho napadlo, že když bude psát na Lin. serveru jako holka, tak bude mít vetší odezvu a spíš mu lidi poradí :o)))
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
jenom anicka, KATKA a LynnA co třeba Isah, yennefer nebo Veronika? I když je pravda, že už jsem je tu docela dlouho neviděl
Tiskni
Sdílej: