V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Ale jak každý ví, kuřáci plní stále dobře prázdnou kasu našeho státu, že by tam neplatila mocná tabáková lobby jako u nás ?Problém je v tom, že jejich léčení stojí ještě víc peněz, než odvedli ve spotřební dani. Kdyby šlo kuřáka snadno úředně rozeznat, zvedl bych jim odvody na zdravotní pojištění.
ovšem za nadváhu si každý může sám,S takovyma jednoznacnyma tvrzenima bych byl velmi opatrny. Pokud vim, tak existuje v populaci dost znacny rozptyl v tom, kolik energie organismus ziska z konkretniho mnozstvi potravy. Takze muzes mit napriklad dve osoby s naprosto stejnou zivotospravou, ale jedna pri tom bude tloustnout a druha ne. Nehlede na to, ze jsou indicie, ze zmeny v metabolismu vedouci k obezite mohou byt v nekterych pripadech i dusledkem nejake virove nakazy (viz treba http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10951537 ).
Sice to není časté, ale stačí více rozjeté hormony a je to mimo Vaší moc.Perpetuum mobile neexistuje.
Načež dotyčná osoba bude mít potíže jiného charakteru, neboť tuky jsou krom jiného stěžejním zdrojem energie.Tak buď má energie moc [tloustne] nebo akorát [ideální stav] nebo je podvyživená [tebou popisováno; musí přijímat víc živin a dostane se do akorát].
Nehledě k tomu, že si nejsem jist, zda v těle nemůže probíhat tvorba tukůCo vas to na tom gymnaziu uci? Tuky se samozrejme v organismu tvori z jednoduchych cukru.
jak bys rozeznal nadvahu...jednoduše, jako v Houmrovy v Simpsnech, plácnutim přes břicho!
Pokud vim, tak existuje v populaci dost znacny rozptyl v tom, kolik energie organismus ziska z konkretniho mnozstvi potravy. Takze muzes mit napriklad dve osoby s naprosto stejnou zivotospravou, ale jedna pri tom bude tloustnout a druha ne.Ano. Tak ta osoba s vyšší efektivitou holt musí jíst míň. (a ne že vyhrabete nějakou moji fotku a budete argumentovat ad hominem
ovšem za nadváhu si každý může sám, stejně tak za nadměrné užívání alkoholuAlkohol mozna, nadvahu ne kazdy. Staci porucha stitne zlazy a muzete skoncit z peknou obezitou, i kdybyste se rozkrajel. Kurak je horsi (nez treba alkoholismus) v tom, ze obvykle obtezuje i sve okoli a omezuje svobodu ostatnich nekourit (a nesmrdet). Alespon jsem jeste neprisel na to, jak projit z kancelare na metro (nebo vlastne kamkoliv), aniz by me nekdo nutil pasivne kourit. Jestli se statu "vyplati"? Stoji vice na zdravotni peci a nemocenskych davkach a podobnou skodu zpusobuji i svemu okoli a kolemjdoucim. Na druhou stranu plati spotrebni dan a vyberou mene na duchodech. Spocital to nekdy nekdo se vsim vsudy (krom toho, ze je to celkem morbidni)?
Spocital to nekdy nekdo se vsim vsudy (krom toho, ze je to celkem morbidni)?Ano, ale zatím pokaždé tak, aby to vyšlo "správně"
Kurak je horsi (nez treba alkoholismus) v tom, ze obvykle obtezuje i sve okoli a omezuje svobodu ostatnich nekourit (a nesmrdet).Tak oni vyřvávající agresivní ožralové motající se před hospodou také nejsou nejlepší…
Alespon jsem jeste neprisel na to, jak projit z kancelare na metro (nebo vlastne kamkoliv), aniz by me nekdo nutil pasivne kourit.Ano, to mě také vadí. Od září dojíždím do školy a vyhnout se oblakům je dost složité. A když to kuřák típne a hned se nahrne do autobusu, tak uvnitř ještě čpí
Tak oni vyřvávající agresivní ožralové motající se před hospodou také nejsou nejlepší…No, ale jejich opilecké choutky mi játra neoddělají. U kuřáků je to jinak.
V případě státem nařízeného zdravotního pojištění by to ale mělo být omezeno na ty rizikové faktory, za které si člověk může sám (jako třeba kouření), ne na ty, které ovlivnit nemůže.Jistě - o tom by rozhodoval, jako i v jiných případech pojištění, příslušný odborník (tady patrně lékař).
- dohled nekolika doktoru a sesterna jipce rozhodne neni nekolik lekaru a sester NA PACIENTA krom toho, pri platech lekaru a zejmena sestricek, za milion denne by sis mohl dovolit opravdu slusnou armadu
- lekarska elektronika je nechutne draha. takovy lexeluv gamma nuz stoji vic jak typicke podnikatelske baroko v dvoupatrove verzi, coz s jipkkou nesouvisi, ale hodnesvodove kvalitni EKG taky stoji pekny prachy, o hrackach jako umely plice ani nemluve. a udrzba stoji hodne moc.na jipce rozhodne nepotrebujes lexeluv gamma nuz. umele plice potrebuje jen zlomek pacientu. elektronika je draha, ale nevyhazuje se jednou rocne jako pocitac na hrani
- infrastruktura - JIPku nemuzes postavit na jakykoli poliklinice, potrebujes samostatnou elektrickou sit, stineni a takove veci.to potrebuje kdejaky provoz, tezko s tim jde ospravedlnit cena milion denne na pacienta :)
Rozhodne je to mimo financni moznosti kyknoseTy jsi jeho účetní, nebo co?
Nebyla rec o "milionech za den", ale "okolo melounu", coz je rozdil.Jenže mezi (velmi zhruba) 20 tisíci denně a milionem denně je ještě podstatnější rozdíl
Priznam se, ze to spocitane nemam, ale tuhle informaci jsem mel od nekolika na sobe nezavislych zdroju (skoleni ridicu, lidi z pojistovny, lekarsky personal). Asi urban legendOno se asi směšuje hodně různých věcí. Je péče na JIP, péče na ARO (která je ještě náročnější a také dražší, ale ten milion to také není - OD u nejvyšší úrovně má 31 872 bodů) a pak různé speciální a drahé výkony (operace), při kterých se spotřebovává velmi drahý materiál. Čili když někdo třeba dostane infarkt, tak skončí na JIP nebo na koronární jednotce (JIP specializovaná pro tyto případy), případně na ARO, tam ho stabilizují a připraví na bypass nebo jinou operaci pro obnovení dodávky krve do srdečního svalu. Po operaci je nějakou dobu opět na JIP. Někdo náklady na to celé shrne do jednoho balíku, přestože jde o odlišné věci a nejvíc stojí operace, resp. materiál na ni (i třeba jen obyčejný stent, což je kus "výztuhy" pro cévu, stojí desítky tisíc, některé možná i stovky). On ale i "obyčejný" pobyt na JIP může být drahá legrace. Např. vzpomínám na Ukrajince, který u nás na okraji města boural v opilosti, jeho kamarád-spolujezdec ležel na JIP nejméně tři týdny (k tomu měl ještě nějaké operace, podrobnosti neznám). Tam už ty náklady postupně naskáčou a pokud viník nehody řídí opilý, pojišťovna (u které je povinné ručení na auto) to po něm bude vymáhat. Jsem si jist, že lidé, kteří lezou za volant opilí, si toto neuvědomují.
Rozhodne je to mimo financni moznosti kyknose, o coz puvodne slo.Jasně, rozumím. Faktem ale je, že většinu lidí čeká nějaká nemoc (většinou srdečně-cévní, případně rakovina), která bude vyžadovat velmi drahé léčení. Takže ve výsledku tak jako tak na každého připadne pořádný balík peněz, ať už se to financuje jakkoliv.
Reg: Nerozpatlávej to! A co nám oplátkou kdy dali oni? Xerxes: Vodovod? Reg: Co? Xerxes: Vodovod. Reg: Ano, to nám dali. To je pravda. člen komanda #3: A kanalizaci. Stan: Jo, kanalizaci! Pamatuješ, jak to tu vypadalo předtím? Reg: Uznávám: dvě věci udělali. Matouš: A silnice. Reg: Tak pochopitelně. Silnice jsou bez debat, ne? Ale kromě kanalizace, vodovodu a silnic... člen komanda #1: Zavlažování. Xerxes: Vzdělávání. člen komanda #2: Zdravotnictví. Reg: Výborně, rozumná řeč. člen komanda #1: A víno... komando: No jo! Pravda! Francis: To by nám fakt chybělo, Regi, kdyby Římani odešli. člen komanda #1: Lázně! Stan: Ulice jsou v noci bezpečný. Francis: Na pořádek, to jsou kosi! A ve štatlu jako je náš...! Reg: Ale vyjma kanalizace, lékařské péče, vzdělávání, vína, veřejného pořádku, zavlažování, silnic, zásobování pitnou vodou, co dobrého nám přinesli? Xerxes: Přinesli mír! Reg: Jdi s mírem do háje!
Zvláštní je, že v budově 500m odsud teče voda nechutná a přitom jsme podle map PVK napájeni ze stejné roury.To může být potrubím přímo do domu nebo v domě.
že jejich léčení stojí ještě víc peněz, než odvedli ve spotřební daniTak to je pěkná 3,14čovina!
Jenom já už bych měl za ty prchy ze spotřební daně na cigára tak aspoň čtvery transplantovaný plíce!
Asi máte poněkud nerealistické představy, kolik stojí taková transplantace plic…
poměrem rozpočtu na zdravotnictvíale:
poměrem peněz na "léčení následků kouření" z rozpočtu na zdravotnictví...nicméně, jak zjistim, že za mojí rakovinu, můžou cíga a né sousedův trabant, třinecký železárny, nebo že prostě přišla jen tak?
...nicméně, jak zjistim, že za mojí rakovinu, můžou cíga a né sousedův trabant, třinecký železárny, nebo že prostě přišla jen tak?Jak se takovéhle věci zjišťují se snad učí v prváku na každé vysoké v základech vědecké metodologie. Nevím proč tolik lidí nadhazuje podobné argumenty jako vy, jako by snad bylo něco nezjistitelného. Jistě, není to zjistitelné u jednotlivce, ale statisticky je to zjistitelné velmi snadno.
Jak se takovéhle věci zjišťují se snad učí v prváku na každé vysoké v základech vědecké metodologie.To sice vysvětluje, proč nevim jak se to zjišťuje, nicméně nevysvětluje, že můžu celej život hulit 60 denně a raka nedostat, nebo si nezapálit vůbec a dostat ho. Pokud shodou okolností do těch statistik padnou ty (ne)pravý lidi, můžou být taky o 180 stupňů naopak...
ale statisticky je to zjistitelné velmi snadno.To jo. Prostě se pacienta zeptáš, jestli se v posledních dvaceti letech setkal s hořící cigaretou v okruhu 20km od sebe; pokud setkal, za jeho rakovinu může kouření
Z toho je myslim celkem jasne, ze si kuraci leceni mnohonasobne zaplatili.
Mnohonásobně? Tak to mi z těch čísel opravdu jasné není.
Stačí se občas podívat na nějaké kouřící auto, které jede plně naloženo po městě.Lepší by bylo naložit ho do půlky nechat ho jet dvakrát, že jo...
jejich léčení stojí ještě víc peněz, než odvedli ve spotřební danizdroj?
chronické choroby způsobované kouřenímA je to na 100% kouřenim? Co když za ně můžou třeba skvrny na slunci?
Dvě skupiny: skupina kuřáků a kontrolní skupina nekuřáků. Obě jsou naprosto shodně vystaveny působení skvrn na slunci. Pokud jsou výsledky rozdílné, dá se předpokládat že rozdíl nebyl způsoben skvrnami...ale kde je napsáno, že bez ohledu na to, jestli je člověk kuřák, nebo neni, že na někoho skvny na slunci vliv maj a na někoho ne? Já bych ty skvrny zakázal, nebo aspoň zdanil...
Ušetřené starobní důchody 8,86mld
Vdovské a vdovecké důchody vyplacené v důsledku kuřáctví 13,596mld
sice to nejsem schopen opřít o nějaká hmatatelná fakta, ale dovolím si oponovat. není to tak dávno co Phillip Morris ČR měl poměrně solidní průšvih kvůli tomu, že zveřejnil studii jak (jako tabačka) šetří státní rozpočet. V novinách se objevila akorát zmínka o tomto průšvihu a studie měla být stažena z oběhu. V obsahu mělo být, že kuřáci odvádí daně a jejich případná léčba zdaleka nepřevýší náklady na další dlouhotrvající terapii kvůli příznakům stáří a důchod.
nechci vypadat jako cynik, předpokládám ale, že na tom něco bude. samozřejmě jsou tyto teze zcela mimo diskurz o hodnotě samotného lidského života.
Problém je v tom, že jejich léčení stojí ještě víc peněz, než odvedli ve spotřební daniStokrát opakovaná lež nebude pravdou, ani kdyby ses rozkrájel
Ano jsem kuřák, v autě si také zapálím, vím smrdíme všem, ale proč takovýto zákaz v autech?Dávno se ví, že nikotin (nebo který z těch jedů) negativně ovlivňuje reakční dobu řidiče. Kouření přímo při řízení pak ovlivňuje řidiče ještě jednou, protože mu neumožňuje oběma rukama plně ovládat auto.
Pro spoustu lidí je to již droga bez které se nedá fungovat.
Pak je ale otázka, jestli by takový člověk měl být řidičem. Alkoholikům se také netoleruje panák před jízdou s tím, že by bez něj nemohli fungovat.
Podle studie Italské společnosti pro studium negativních vlivů tabáku je k zapálení cigarety zapotřebí v průměru pěti vteřin, zatímco k přijetí hovoru na mobilním telefonu stačí dvě vteřiny. Z toho vyplývá, že kouření za volantem ohrožuje bezpečnost jízdy více než telefonování, které je již Itálii ve vozech zakázáno.I když jsem nekuřák a než jet s kuřákem v autě, raději bych šel pěšky, tak se mi zdá hlavně toto oduvodnění dost varchlaté. Nikdo nebude popírat, že telefonování v autě odvádí pozornost (a to i s handsfree), protože člověk musí myslet na více věcí současně a pokud neumí dobře "multitaskovat", tj. zcela oddělit telefonování a řízení, může to mít tragické následky. Kouření je oprotitomu tomu spíš reflex a člověk na něj (na rozdíl od telefonování) nemusí myslet, stejně jako není třeba myslet na jídlo nebo pití když se s někým bavíme během jídla. Takže kouření v autě je z pohledu řízení asi stejně nebezpečné jako například jíst za jízdy bagetu. Pokud se tedy nezakáže provádění čiností nesouvysejících s řízením (telefonování, kouření, jídlo, pití, líčení se, ovládání rádia/navigace ...), je tu zas dvojí standard a vypadá to, že spíš než o zdraví a bezpečnost jde zase někomu o peníze - hořící cigaretu je totiž velmi snadné v autě detekovat (přes IR kameru) a tudíž i snadno automaticky pokutovat.
(telefonování, kouření, jídlo, pití, líčení se, ovládání rádia/navigace ...)Za sebe doplním ještě: přemýšlení o tom co budu dělat doma u počítače, cestou ze školy přemýšlení o nějakém zajímavém problému... No ještě štěstí, že chodím pěšky
často stává třeba při odbočování na náročnějšim světlama řízenym kruháku, že telefon úplně přestanu vnímat a druhá strana jen křičí "halooo seš tam?", ženský tenhle problém nemaj, ty maj výcestopej mozek (multitasking)Nikoliv, ony jen místo telefonátu přestanou vnímat kruháč.
Smutny na tom bylo to, ze ceskejm kurakum to vypraveni prislo hrozne vtipny.Asi cítili tu povědomost. U nás kuřáci taky kouří všude a zákazy je nevzrušují.
Sak co, prestante vsici hulit a stat chcipne.
Dobre mu tak nenazrancovi jednomu.
Nemam nic proti huleni, jen nevidim duvod proc jim podporovat ekonomiku globalni vesnice jmenem ceska republika.
vím smrdíme všemJo, smrdíte strašně, ale když si to budete dělat jen ve svých autech nebo u sebe doma, tak nemám nic proti
Okolo steny sa ti to vplazi do bytu v takej koncetracii, ako keby si prisiel zapalit rovno k tebe.Tak si to nechte opravit. To není normální.
Zase IR fotografování chce časy od 3sec.Není to tím, že čip foťáku je optimalisovaný na viditelné světlo, a tak je v IR oblasti málo citlivý? Vždyť kamery s „nočním viděním“ si vystačí několika IR ledkama.
Tiskni
Sdílej: