Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Nainstaloval jsem si nové qt4. Když jsem si pustil QT Designera, objevil se mi právě ten nový. Už jsem se lekl, že mi KDE nstartovalo s qt4 a já si ničeho nevšiml . Věc se měla jinak. V Gentoo je qt včetně binárek uloženo v
/usr/qt/3
, jenže qt4 věci jsu v /usr/bin
. Snad i kvůli tomu je qt4 hardmasked a cesty se budou pravděpodobně měnit.
To, co mě na novém QT zarazilo je defaultní velikost písma 9(!!). Ono to na screenshotech možná vypadá děsně cool, ale s tím se nedá pracovat. Já mám nastavenou standardně velikost 12 a cokoliv menšího odmítám luštit. Naštěstí se dá qtconfigem všechno uvést do použitelného stavu.
A teď otázka. Dá se toto považovat za bug? Nebo je to spíš feature pro cool
vzhled? A jakou velikost výchozí velikost písma vlastně preferujete?
Update: Používám velikost 12 při rozlišení 1024x768
Tiskni
Sdílej:
Mám nstavenou minimální velikost fontu 14 při rozlišení 1600x1200. Pokud jde o otázku, přijde mi to jako vlastnost. Tj. jako bug určitě ne, jde to přece jednoduše změnit?
na jejich stránkách se balíček ukazuje jako not available?Jsem zapomněl - jestli myslíte packages.gentoo.org, tak nevím nevím, ale blafů, na které jsem tam narazil, bylo až příliš vzhledem k těm několika málo návštěvám. A RSS kanály, ty raději ani nevzpomínám. Moc jim nevěřte.
Jsem zapomněl - jestli myslíte packages.gentoo.org, tak nevím nevím, ale blafů, na které jsem tam narazil, bylo až příliš vzhledem k těm několika málo návštěvám. A RSS kanály, ty raději ani nevzpomínám. Moc jim nevěřte.WTF???
/usr/portage/x11-libs/qt/qt-4.0.1.ebuild
Hm a z jaké vzdálenosti na to koukáš? Ne, že bych nepřečet menší, ale je to tak pohodlnější, větší písmo. Já to mám tak z 60cm.
Tak už se mi to podařilo vecpat na web. V Mozille mám nastavenu velikost fontu proporcionálního na 16, neproporcionálního na 12 a minimální na těch 14. Koukám na to na 17" ADI.
Dík za pokoukání. Vidím, že můžu být s mejma 14px spokojený.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;