Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak mi nakonec nezbylo nic jiného, než přinést malý příspěvek do olympijsko-hokejového šílenství. Ale myslím, že si Čendu z Litvínova určitě zamilujete, i když jinak tento sport moc nemusíte. Jsou to všechny soubory cenda_*.jpg
.
Náhodou jsem kdysi našel na webu Ministerstva vnitra stránku Nejčetnější příjmení v ČR. Mužská příjmení (s četností 5 a více) jsou jako jediná dostupná i v normálním textovém formátu csv, zbytek je ve formátu MS Excell.
Došla mi e-mailem anketa od kamoša. Je to pro jeho bratra, který to potřebuje na přijímačky na vysokou školu. Odpovědět můžete dole v diskusi, nebo emailem na adresu opeterka@centrum.cz . Upozorňuji, že za otázky a jejich formulaci nemůžu
Při hledání nějaké vhodné LaTeXového stylu pro psaní životopisu jsem narazil na článek Nesnáším Latex a vy?. Musím se přiznat, že mě už dlouho nic tak nenasralo jako tento neuvěřitelně tupý příspěvek! A to se považuji za docela klidného člověka. Nějaký, s prominutím, usmolený programátůrek v Delphi tu kritizuje práci člověka, kterému nesahá ani po kotníky a zcela nečekaně používá úplně zvrácené argumenty! A aby jim dodal na váze, tak používá VELKÁ písmena a hromady vykřičníků.
Pokud máte rádi všemožné teorie spiknutí, pak mám pro vás dárek. Myslím, že z tohoto výběru si vybere každý. Máte tam jednoduše všechno, od mocné americké vlády, přes zednáře, židy, nacisty, křesťany i satanisty. Podíváte se na pyramidy i tarotové karty, pentagramy, obrácené kříže i Davidovy hvězdy. Rozhodně nemůže chybět Al-Kaida a 11. září a už vůbec ne americký evergreen vražda JFK. Pouze mě překvapilo, že tam není nikde symbol PI a praetoriáni (možná jsem se jen špatně díval). Také jsem tam neviděl Elvise a smrt George Washingtona, ale možná to chtěli rychle dokončit. Atmosféru tomu dodává hudba Roba Dougana a jeho Clubbed to Death. No a těm, kteří podobným teoriím příliš neholdují, přeji alespoň pěknou zábavu ;-).
Po přečtení blogspotu Věřící a neznabozi jsem trochu prohledal wikipedii. Hlavně proto, abych si vyjasnil rozdíl mezi ateistou a agnostikem, protože já sám se počítám za agnostika.