Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tento zápisek nehodlá řešit kvalitu KDE4 (KDE4 je v nadpise pouze z bulvárních důvodů pro zvýšení čtenosti). To zda mělo být vydáno v úterý, nebo sobotu. A už vůbec ne kvalitu jistého článku na jistém blogu Microsoftu (a jeho kvalitu také ne).
Vlastně nehodlá řešit vůbec ničí kvalitu, takže následující část přijměte (prakticky) bez komentáře
To mi opravdu přijde moc. Pokud víte, o čem chcete psát, a to předpokládám, že víte, že jste před psaním KDE neviděl poprvé, tak bych to viděl nanejvýš na půl hodiny, i s přidáním do administrace - stejný článek, stejné informace.
Marek Lutonský | 14. 01. 2008 12:23, zive.cz
Jestli tohle co jsem napsal zvladnete za pul hodiny, tak pred vami smekam a obdivuji vas. Mne trvalo pul hodiny nez jsem to po sobe precetl a opravil preklepy.
Let_Me_Be | 14. 01. 2008 12:34
Já bych to měl ještě rychleji :)
Marek Lutonský | 14. 01. 2008 13:25
Malé povzdechnutí: půl hodiny?
Dodatek: z kontextu mi sice nebylo jasné, zda se mluví o článku na živě, nebo o reakci na Google Docs. Ale půl hodiny? Ergo kladívko o KDE4? Jdu se stydět do kouta, na supermany z redakce živě prostě nemám. Za půl hodiny nenapíšu ani článek o ... (doplňte libovolný, často používaný nástroj, který je poměrně malý a kompaktní, třeba grep).
Tiskni
Sdílej:
pri splneni podminky, ze autor vi, o cem pise (nepotrebuje nic testovat, shanet informace na internetu...) zvladne urcite za kratsi dobu nezli pul hodiny.A ty podmínky bývají splněny jak často? Shánění informací a jejich ověřování je podle mě základ a nedělitelná součást doby psaní každého dobrého článku. Nechci nijak Marka podceňovat, ale myslím si, že se dobrý (technický) článek za pár minut stihnout nedá. A pokud ano, je to na něm poznat.
Kdybych se ja nechal vyvest z miry pokazde, kdyz zjitim, ze nekdo umi nejakou cinnost mnohokrat lepe nez ja tak snad ani z frustrace niky nevyjduNaopak, já obdivuju lidi, kteří umí něco co já ne, anebo to umí lépe. Pokud ovšem někomu závidím (samozřejmě v dobrém smyslu) jako autorovi, tak je to Pavel Tišnovský, nebo Pavel Satrapa.