Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
A sex je jedna z mála věcí, která dokáže i skutečného geeka dostat od počítače. Alespoň občas.Obcas, pravda
Kdybych měl sexem trávit tolik času, kolik ho strávím u počítače, tak by den musel mít 48 hodinJenže kdyby měl den 48 hodin, tak dost pochybuji, že bys vydržel celých 24 hodin být pryč od počítače....
narozdíl od BFU toho ihned litují a svému stroji je dlouho omlouvajíJinak je to krása. Připomíná mi to Murphyho zákony.
Stránky typu proč linux by měly tuto klíčovou vlastnost zohlednit.
Doplnění: ani fyzické inzultace počítače (dle poučky hardware je to, do čeho kopeme, když nás software neposlouchá) nejsou měřítkem pro BFUovitost. I geekové se občas neudrží a počítač inzultují (narozdíl od BFU toho ihned litují a svému stroji je dlouho omlouvají).Podle mych zkusenosti je to prave naopak, BFU se pocitace prilis boji nez aby ho uhodil, zatimco geek vi kdy je potreba hardwaru ukazat kdo je panem
Já sem to pochopil tak, že by ten pes pořešil ty rozházený klávesy :o)
Už jsem myslel, že jsem tu jediný příležitostný cholerik :o)
Čekal jsem flame, ale tohle mě dostalo.Taky tak. Nejvíce se mi líbí charakteristika dokonalé™ distribuce.
dle poučky hardware je to, do čeho kopeme, když nás software neposloucháJe nejlepší
A ještě je dobré podoktnout, že mlácen bývá nejčastěji monitor a klávesnice, kteří na chod softwaru nemají ani ten nejmenší vliv.Jak to, že ne? Klávesnice (spolu s myší) naopak může za drtivou většinu problémů se softwarem. Že to ta klávesnice nemá z vlastní hlavy, to je jiná věc…
Tiskni
Sdílej: