Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
V pátek jsem si koupil v jedné nejmenované prodejně hru Rayman 10. výročí, která obsahuje hry Rayman 2, Rayman 3 a Rayman M. Zajímalo mě jestli hry obsahují ochrany proti kopírování, takže jsem se zeptal prodejce, ten na to že sice neví, ale že skoro určitě, problém byl že normální smrtelník nic takového na obalu prostě najít nemůže.
Dobře hru jsem tedy koupil a odnesl domů, i po rozdělání jsem si nevšiml nikde jestli hra obsahuje nějakou ochranu, přečetl jsem si přibalený letáček, kde je jasně napsáno "Pro vlastní potřebu si smíte vytvořit jednu archivní kopii tohoto softwarového produktu". První hru jsem nainstaloval, samozřejmě že tam ochrana proti kopírování je, dokonce se mi do systému nahraje nějaký ovladač bez mého souhlasu a vždy když ho smažu, tak si ho hra po dalším spuštění nahraje znovu, pokud se snažím vytvořit onu záložní kopii tak to samozřejmě nejde.
Co si o tom myslíte vy? Podle mě je naprosto nepřípustné aby výrobci a prodejci softwaru neopatřili software informacemi, už před koupí, jestli nějaké ochrany proti kopírování obsahuje. Nevím nad čím naši poslanci přemýšlejí, ale tohle je podle mě dost zásadní nedostatek, je zajímavé že je to bohužel takhle v USA a jinde v EU :(
Tiskni
Sdílej:
Ja se o toto tema az tolik nezajimam, ale existuje komercni hra, ktera je distribuovana na CD/DVD a neni chranena nejakou ochranou?Libovolná hra, která je určená i pro Linux je bez ochrany, resp. i když uděláš kopii, tak se případná ochrana nebude kontrolovat.
Podle mě je naprosto nepřípustné aby výrobci a prodejci softwaru neopatřili software informacemi, už před koupí, jestli nějaké ochrany proti kopírování obsahuje.Já osobně byl vždy pro to, aby bylo na obalu hry vždy jasně uvedeno, jakou ochranu proti kopírování používá. Jinak je to úmyslné skrývání vady (či potenciálních problémů) před zákazníkem, což vidím jako podvod.