Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Jak tak taj koukam na ty vaše plochy, tak musim říct: nic moc. Buďto to je minimalistický, nebo naopak přeplácaný. Tak sem teda udělal skrínšoty, ať je jasný, jak má vypadat ideální desktop První je z mýho pc, druhej z noťase.
Tiskni
Sdílej:
ikonky na plose zbytecne maly (sice nepotrebuju este brejle ale vsecko si nastavuju na vyssi velikost) a v panelu zase moc velky, takze treba ta od seamonkey uz je zubata a je tam malo mista na minimalizovany okna aplikaci. a neni skoda nedat nakou tapetu na plochu? jinac takhle nejak to u me vypadalo kdyz sem mival jeste mandrivu, az na par detailu teda ...
zase u toho svyho screenu nechapu jak me nekdo moh podezirat z latentniho macos-x-ismu, dyt tam sou akorat 3 ikonky z macovskejch office ...
Kvíz: Kde se dá najít ta rudá ikonka ve spodním panelu?
jinak bezezbytku plati ze zvyk je zelezna kosile a proti gustu zadnej disputat a taky jiny kraj = jiny mrav. ja bych treba nikdy nepouzival gnome ikdyby bylo nevimjak vytuneny ze by na nem nebylo poznat ze je to gnome. taky se nikdy nevzdam tapety a ikon na plose. a nenaucim se pouzivat vic ploch. proste jen pokracuju v tom co sem se uz driv naucil a co sem si driv oblibil ...