V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
P.S. Nejde o nejake utajovane skutecnosti, je to cista optika a materialove inzenyrstvi, vse bylo vystaveno az skoro 3 roky po obhajeni, takze nehrozi nejake hrozeni pripadnych patentu, etc...
b) keď som čítal naposledy autorský zákon, tak sa tam písalo, že autorského práva sa nemožno vzdať ani ho previesť na inú osobu. S jedinu výnimkou: ak si vytvoril autorské dielo ako zamestnanec pre svojho zamestnávateľa. Škola ťa neplatí. Z toho by som usudzoval, že so svojou diplomkou môžeš naložiť podľa seba.
Prohlašuji, že jsem diplomovou práci Převratné výpočty vypracoval samostatně pod vedením Antonína Mikulky a uvedl v seznamu literatury všechny použité literární a odborné zdroje.
Diplomová práce patří mezi tzv. školní díla ve smyslu § 60 a § 35 odst. 3 AutZ. Podle § 35 odst. 3 AutZ se jedná o dílo vytvořené žákem nebo studentem ke splnění školních nebo studijních povinností vyplývajících z jeho právního vztahu ke škole nebo ke školskému či vzdělávacímu zařízení. K takovéto práci má plné autorské právo její autor – student podle obecných ustanovení § 12 a násl. AutZ.Škola může něco zakázat pouze tím způsobem, že si od studenta nechá v tomto smyslu podepsat licenční smlouvu.
Mně to funguje. Mám ArchLinux 0.7.1, Operu 8.51 a po stažení na disk jsem to prohlížel v XPDF 3.01.
Z.H.
There was an error while scaning the file: /tmp/DIP-1449.pdf **** This file has a corrupted %%EOF marker, or garbage after the %%EOF. **** The file was produced by Acrobat Distiller 5.0.5 (Windows): **** please notify the author of this software **** that the file does not conform to Adobe's published PDF **** specification. Processing of the file will continue normally.Konfigurace FC3 Mozilla 1.7.12 Gnome Ghostview 2.8.0. Otevření /tmp/DIP-1449.pdf pomocí Acrobat Reader funguje bez problémů.
header("Cache-Control: none");
header("Expires: none");
Nejsem si jisty, ze none je spravne, mrknete na RFC. Resil jsem situaci, ze PHP nastavi expiraci na 1970, MSIE dokument stahne do cache, preda jmeno souboru Acrobat Readeru a nasledne tento soubor s ohledem na expiraci smaze. Acrobat pote vykopne hlaseni, ze dokument nelze otevrit.
session_cache_limiter('private, must-revalidate');Přesto vyzkouším, díky.
Namátkou jsem vybral jednu práci, DIP-1621.pdf - "Zajištění růstu výkonnosti podniku na základě podnikové strategie", FF 1.0.6, Mandriva 2006 a uložil ok (velikost 620.4kB). Pak jsem zkusil otevřít, mam přednastavený na otvírání xghostview a opět ok.
header('Content-type: '.$ct);
header('Content-Disposition: inline; filename='.$filename);
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
Honza
Preju hezky den vsem,
jako (skoro) vsichni prede mnou musim konstatovat, ze na lusteni pismenek kodu je treba bystry zrak a mozna i trochu predstavivosti ("tohle by mohlo byt g"). Vyzkousel jsem namatkou 3 soubory;
DIP-1628.pdf se jevil jako vadny;
DIP-1621.pdf otevren bez problemu;
DIP-1050.pdf otevren bez problemu (autorce, vedoucimu a oponentovi bych ovsem doporucil, aby si doplnili znalosti z anglictiny nebo si davali trochu pozor, jakyzeto amatersky preklad to nechavaji publikovat; tech par vet v anotaci zni vylozene hrozne!)
Tak se tedy zadarilo pod SuSE linuxem 9.3, ve Firefoxu 1.0.7 a Acrobat Readeru 7.0 ve Vidni ;)
- Tschüß David -
Tiskni
Sdílej: