Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
P.S. Nejde o nejake utajovane skutecnosti, je to cista optika a materialove inzenyrstvi, vse bylo vystaveno az skoro 3 roky po obhajeni, takze nehrozi nejake hrozeni pripadnych patentu, etc...
b) keď som čítal naposledy autorský zákon, tak sa tam písalo, že autorského práva sa nemožno vzdať ani ho previesť na inú osobu. S jedinu výnimkou: ak si vytvoril autorské dielo ako zamestnanec pre svojho zamestnávateľa. Škola ťa neplatí. Z toho by som usudzoval, že so svojou diplomkou môžeš naložiť podľa seba.
Prohlašuji, že jsem diplomovou práci Převratné výpočty vypracoval samostatně pod vedením Antonína Mikulky a uvedl v seznamu literatury všechny použité literární a odborné zdroje.
Diplomová práce patří mezi tzv. školní díla ve smyslu § 60 a § 35 odst. 3 AutZ. Podle § 35 odst. 3 AutZ se jedná o dílo vytvořené žákem nebo studentem ke splnění školních nebo studijních povinností vyplývajících z jeho právního vztahu ke škole nebo ke školskému či vzdělávacímu zařízení. K takovéto práci má plné autorské právo její autor – student podle obecných ustanovení § 12 a násl. AutZ.Škola může něco zakázat pouze tím způsobem, že si od studenta nechá v tomto smyslu podepsat licenční smlouvu.
Mně to funguje. Mám ArchLinux 0.7.1, Operu 8.51 a po stažení na disk jsem to prohlížel v XPDF 3.01.
Z.H.
There was an error while scaning the file: /tmp/DIP-1449.pdf **** This file has a corrupted %%EOF marker, or garbage after the %%EOF. **** The file was produced by Acrobat Distiller 5.0.5 (Windows): **** please notify the author of this software **** that the file does not conform to Adobe's published PDF **** specification. Processing of the file will continue normally.Konfigurace FC3 Mozilla 1.7.12 Gnome Ghostview 2.8.0. Otevření /tmp/DIP-1449.pdf pomocí Acrobat Reader funguje bez problémů.
header("Cache-Control: none");
header("Expires: none");
Nejsem si jisty, ze none je spravne, mrknete na RFC. Resil jsem situaci, ze PHP nastavi expiraci na 1970, MSIE dokument stahne do cache, preda jmeno souboru Acrobat Readeru a nasledne tento soubor s ohledem na expiraci smaze. Acrobat pote vykopne hlaseni, ze dokument nelze otevrit.
session_cache_limiter('private, must-revalidate');Přesto vyzkouším, díky.
Namátkou jsem vybral jednu práci, DIP-1621.pdf - "Zajištění růstu výkonnosti podniku na základě podnikové strategie", FF 1.0.6, Mandriva 2006 a uložil ok (velikost 620.4kB). Pak jsem zkusil otevřít, mam přednastavený na otvírání xghostview a opět ok.
header('Content-type: '.$ct);
header('Content-Disposition: inline; filename='.$filename);
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate, post-check=0, pre-check=0');
header('Pragma: public');
Honza
Preju hezky den vsem,
jako (skoro) vsichni prede mnou musim konstatovat, ze na lusteni pismenek kodu je treba bystry zrak a mozna i trochu predstavivosti ("tohle by mohlo byt g"). Vyzkousel jsem namatkou 3 soubory;
DIP-1628.pdf se jevil jako vadny;
DIP-1621.pdf otevren bez problemu;
DIP-1050.pdf otevren bez problemu (autorce, vedoucimu a oponentovi bych ovsem doporucil, aby si doplnili znalosti z anglictiny nebo si davali trochu pozor, jakyzeto amatersky preklad to nechavaji publikovat; tech par vet v anotaci zni vylozene hrozne!)
Tak se tedy zadarilo pod SuSE linuxem 9.3, ve Firefoxu 1.0.7 a Acrobat Readeru 7.0 ve Vidni ;)
- Tschüß David -
Tiskni
Sdílej: