Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Rekl jsem jim, ze jsem nikoho nevidel a toho koho jsem videl, toho ze neznam, a toho, koho znam, ten zase nic neudelal... Nu a mel jsem od nich pokoj...
To mi skoro připomnělo ono legendární: "Žádne prostitutky jsem neplatil a ta cena taky nesouhlasí".
Zajímavý experiment by bylo říct "neposlouchám" a sledovat, jak na to volající zareaguje (a jestli si toho vůbec všimne). :-)
Jinak v češtině se "slyším" AFAIK používalo hlavně v armádě, u policie a v podobných organizacích.
tak co mam asi podle tebe delat?Nedivit se, že to volaný třeba nezvedne. Opakovaně. Nebo lobbovat ve firmě, aby ústřednu přenastavili. Nebo se do ní nabourat a přenastavit ji sám.
od čeho asi telefony zobrazujou zmeškaný hovoryJá zase nevím, proč bych měl sám někomu neznámému volat, když ani nevím, co po mně chce. A jestli reaguješ na
Vlastně by se to hodilo i na normální hovory, které zrovna nemůžu přijmout (takže místo zvednutí hovoru, zmáčknu jiný čudlík a pošlu ho na záznamník).tak taky nemáš zcela pravdu, protože tě nikdo nenutí cokoli říkat.
nevím jak jinde, ale mezi mejma známejma se považuje za slušnost volat zpět hned, jak to jde ...Tak to je samozřejmé, ale schránka dává možnost zanechat třeba důležitý vzkaz i někomu, kdo nemůže např. poslat SMS. PS: Když mluvím o schránce, tak nemluvím o žádné konkrétní realizaci schránky (která může mít své chyby) ale jen o principu.
My se svými kolegy fungujeme způsobem, který je dle mne ideální, ale spoléhá se na lidskou slušnost. Když někomu volám, a nedovolám se, počkám, až mi zavolá zpět, típnu mu to a zavolám znovu. Hovor si tak zaplatí ten, kdo ho vyžaduje, druhé straně nevyzvání donekonečna mobil (a neumírá baterka), navíc vím, že mu pak nevolám v nevhodnou chvíli.od čeho asi telefony zobrazujou zmeškaný hovoryJá zase nevím, proč bych měl sám někomu neznámému volat, když ani nevím, co po mně chce.
Pokud by hlasová schránka řekla: "Voláte z neznámého čísla, chcete-li, abych vám zavolal, představte se prosím a sdělte důvod hovoru."...tak todle bych bral vsema deseti. taky nerad zvedam (neznamena ze nezvedam) telefon lidem, ktere nemam v kontaktech (to plati jen o soukromem telefonu samozdrejme).
A rád bych měl možnost přesměrovat neznámého (nejen skrytého) volajícího do hlasové schránky. Ale takovou službu nejspíš nikdo nenabízí. Vlastně by se to hodilo i na normální hovory, které zrovna nemůžu přijmout (takže místo zvednutí hovoru, zmáčknu jiný čudlík a pošlu ho na záznamník).
Možná jsem přesně nepochopil, co máte na mysli, ale co mám mobil (asi 1999), můžu si nastavit, že odmítnuté hovory budou přesměrovány do schránky. Dokonce mám pocit, že je to default…
kde je (z me neznamych duvodu) identifikace potlacena na ustredneOno to potlačení čísla má někdy zcela logické důvody. Často se používá například tehdy, kdy má ústředna blok odchozích linek, které slouží pouze k tomuto účelu a nejde se na ně dovolat (je to záležitost starších ústředen - moderní už takové řešení většinou nepotřebují). Pak se identifikace potlačí, aby se lidé nepokoušeli na tyto odchozí linky volat zpět.
telefon takle to utajení nastaví automatickyTelefon? Mám za to, že se jedná o (placenou) službu operátora.
Existuje asi tak milion zcela legitimnich duvodu, proc cloveku muze nekdo volat a mit pritom skryte cislo.Mimochodem, jaké vlastně? Mě přijde, že pokud někdo úmyslně skrývá své číslo, tak je to prostě oslovina. V případě firemní brány tedy oslovina správce té brány. (Ostatně, analogových ústředen, které by neuměly identifikaci volajícího přenášet, už je u nás opravdu pomálu (v Praze nevím o žádné).) Ještě že IP nic takového z principu nemůže umět :)
Ještě že IP nic takového z principu nemůže umět :)
Bohužel ale mají lidé neuvěřitelnou schopnost vymýšlet "řešení", která sice problém neodstraní, zato ale přinesou další komplikace navíc. A tak vymysleli maškarády… :-(
Kua uz me to fakt nebavi..neda se to nejak zjistit treba u operatora kdo to furt vola..uz me to fakt stve...i kdyz to clovek zvedne ozve sse šumeni a konec...a i kdyz to nezvedne,tak ten ubozacek si proste pokoj neda...vamyslte nekdo neco.nejakej program nebo tak neco na to desifrovani....zaplatim klidne zlatem:)
Tiskni
Sdílej: