Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
První den návštěvy LinuxTagu. Hned na úvod musím přiznat, že jsem přijel až v šest večer, takže jediné co jsem stihnul, byla party na oslavu 10 let PHP a MySQL.
Po cestě vlakem (přestože německým ICE, tak bylo 15 minut spoždění a já už si pomalu zvykal na to, že doprava tu funguje přesněji než v Česku), jsem se ubytoval v hotelu. Recepční ve snaze navázat komunikaci prohodila, že Praha je určitě někde v Polsku a v zápětí mě pro jistotu donutila zaplatit předem. No nic člověk nemůže očekávat zázraky.
Pak již vyrážím směr kongresové centrum, kde se opět po roce koná LinuxTag.
Dorážím těsně po šesté, kdy se oficiálně zavírá, tak zabere trochu přemlouvání
než jsem propuštěn dovnitř (stačilo se domlouvat telefonem s lidmi co na mě
čekali uvnitř, to byl dostatečný argument, že tam opravdu potřebuju jít .
Takže jsem úspěšně dorazil do LAMP area, kde se právě konala party k 10 letem PHP a MySQL. Byla to ovšem zároveň jediná příležitost, kdy se sešel kompletní tým phpMyAdmina:
Pak již následovala zábava podporovaná DJem:
Následně si autoři MySQL (víte že My z názvy není z angličtiny, ale jméno dcery autora, takže správná výslovnost je švédská, dost blížící se českému my?) a PHP převzali pamětní desky:
Poté už se všichni radostně vrhli na dorty:
Více:
Better, larger and uncut, aneb všechny fotky
Tiskni
Sdílej: