Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Doma jsem si naštěstí ADSL nikdy nepořídil (než ho byl Český Telecom schopný v centru Prahy zavést, objevilo se zde CZFree.Net), ale v práci naneštěstí tuto úžasnou službu využíváme.
Pro IT firmu je půl dne bez připojení na internet celkem nepříjemná věc a ani Nextra (se kterou je smlouva na ADSL) ani Český Telecom (kterému pochopitelně patří dráty) se moc nemají k tomu to řešit.
Linka téměř pravidelně každou hodinu a půl (rozpětí 1:10 - 1:40) na chvíli vypadávala. Nu co, zavoláme Nextře, ať to pořeší. Další den (včera, 19.7.2005) ráno následovala výměna modemu (ZyXEL Prestige 650R-33) technikem firmy pracující pro Nextru. Linka vydržela celý den fungovat a zdálo se to dobré. Ovšem zdání klame, vydrželo to jenom přes den, v noci to začalo chcípat a dnes před polednem následovala úplná smrt.
Telefonát na Nextru, že prý se ozvou. Volá technik Českého Telecomu, kontrolujeme nastavení modemu, potrvrzuje, že to je dobře (ještě aby ne, když to den fungovalo). Zkoušíme připojení, reset modemu …, říká mi, že k nim ani nedorazí pokus o přihlášení od modemu. Pak se mě snaží přemluvit, že je problém v modemu. No že by dva modemy měly stejnou závadu mi připadá lehce nepravděpodobné, nakonec ho o tom přesvědčím. Slibuje domluvu s Nextrou a že se ozvou, kdo pošle technika.
Po dvou hodinách netrpělivě volám na Nextru, tam samozřejmě nic nevědí, ale prý to určitě řeší . Po chvíli to zkouší ještě kolega (který je přecejenom poněkud agresivnější ve vyjednávání
), a po dlouhé době zjišťuje, že tam asi opravdu nic nevědí, nicméně slibují, že k nám zítra ráno pošlou technika Českého Telecomu, tak uvidíme
.
PS: Věděli jste, že problémy s Nextrou řeší callcentrum na Slovensku?
Tiskni
Sdílej:
V jedné firmě jsme kecali o problémech s ADSL a podle jejich zkušeností je prý nejspolehlivější TISCALI. Prý problemz hned řeší, za dva roky zaznamenaly pouze 3 výpadky delší než 2 minuty. Nevím kolik se tomu dá věřit, ale na Tiscali jsem zatím nic špatného neslyšel.
(Nejsem pracovník Tiscali ani nevyužívám jejich služeb . Jen abyste mě nepodezírali za reklamu)