Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
- Dnes bych chtěl napsat o mém trápení s CenterICQ
Do kompilace CenterICQ
jsem se pustil jeste pred doporucenim nekompilovat programy primo ale pouzivat jiz zkompilovane veci v .RPM
baliccich z duvodu čistšího systému.
Nejdříve 1. instalace (ze src
balicku):
Z internetu jsem si nejdříve stáhl CenterICQ
v src
balíčku, který jsem nainstaloval klasickým ./configure && make && make install
, po prvním zpuštění nebyl absolutne žádný problém, ale při tom dalším spuštění se vyskytlo pár chyb, které vedly k znefunkcneni celeho CenterICQ
nezbylo mi nic jiného, něž tento system odinstalovat příkazem make uninstall. Což tedy nebylo také moc rozumné po stejné věci, kterou jsem udelal i s
Mplayerem
> asice tu, že jsem z /usr/bin/local
prekopiroval davkove soubory do /bin
. Už vím co se mi kdosi snazil rict tim at to predavam pres PATH
a at nedelam takovoudle ptakovinu s kopirovanim ptze se mi zarazila instalace z RPM
balicku s chybou ze nekde je neco sptane a ja nevedel kde a vrtalo mi to hlavou a po dlooouhy chvili mi to doslo ze mam prikazy v
/bin
po smazani a nainstalování RPM
balíčku běželo vše naprosto OK
a to je pro dnesek vse Niobi
Tiskni
Sdílej:
apt-get install centericq
v Sarge naprosto v pohode...
pacman -S centericq