Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Dík za odkaz.
A to myslíš jak? To jsi Pixyho blog neznal, nebo potřebuješ linky na všechno, čeho jsem se v článku dotknul?
Ten odkaz jsem neznal (na blog). Linky nepotřebuju, i když to neznám konkrétně, tak jelikož je to obecné dění = když se na net dostává čím dál víc méně IT odborných lidí, tak se to dá domyslet, o čem asi píšete.
Ani ne, o členství v této skupině lidí nestojím.
Z toho nevím, jestli to spíš já napsal špatně, nebo Vy pochopil moc doslova...
Podle mně Radek Hulán, ale psst, je to tajemství...
Tak dobře, řekli jste si o to... jedná se o reakci na...
A ještě jsem toho tuny zapoměl...
Především mi šlo o to, že o Radkovi Hulánovi se baví všude, i když některé věci na jeho blogu jsou dost velké blbosti... (I hate Apple,...) a někteří se snaží psát za každou cenu nějak podobně (Martin Koníček), a zmíňuje se o něm prakticky každý (Anička Bernhátová, Martin Lér, Patrik Zandl, ...). Prostě mně štve, že na českém webu již nejde najít blog, který by se o náčelníku Velká Huba nezmínil a psal si svoje. Zlatý Pixy...
Prostě mně štve, že na českém webu již nejde najít blog, který by se o náčelníku Velká Huba nezmínil a psal si svoje.To máš těžký... neomezuj se na český web a neomezuj se na rádobytechnické blogy. Občas si přečti, jak se má Jim Anchower. To tě vyléčí. Nesmíš to všechno brát tak vážně.
No jo. A teď už ani ten váš… :-)
Ano, je mi to líto, WELL.DONE je lepší než Váš průměrný plátek.To je tak skromný člověk
Mno, to bychom museli nejdříve přijít na to, jak slovem od R
vyjádřit tu velikost...
Dodnes si pamatuji jeho step-by-step návod, jak si zkompilovat Apache s podporou PHP a MySQL. Silně mi to připomínalo takové ty windowsové tutorialy typu "a teď všichni klepneme na třetí položku shora v nabídce"…
Asi máš pravdu. Mimochodem, ten článek byl namířen primárně
proti způsobům, kterými se Radek Hulán prezentuje a jak
ovlivňuje bloggerskou scénu. Sekundárně možná jako velmi
mírné rýpnutí do Martina Koníčka, aby se nesnažil
za každou cenu vypadat a psát jako Radek. Tebe konkrétně
jsem tam zmínil spíš mimoděk, protože jsem ten tvůj článek
přečetl chvíli předtím, než jsem začal psát toto. (To jen,
aby ses necítila jako „vlezdoprdelista“, do této
škatulky by rozhodně spíš spadal Martin.) Jinak je tvůj blog
samozřejmě velice dobrý (aspoň je to psáno osobitým stylem
bez nutné snahy někoho kopírovat, s malou výjimkou toho o
svazování kůzlátek ) a poslední dobou myslím, že i o dost
lepší, než ten Radkův.
Uznávám, že to je napsané možná trochu agresivně, ale občas je asi trochu agresivity potřeba. Podle některých to stejně bylo spíš suché, viz pokec s Martinem:
Já: „Tak co ty na to? “
Markon: „pěkný jo, ale chybí tomu šťáva“
Markon: „je vidět, že se nedokážeš nasrat a napsat to od huby“
Markon: „což by bylo dobrý když už používáš ten slovník“
Já: „No mým cílem nebylo nasrat co nejvíc lidí okolo, ale spíš poukázat na to, jak to Hulánovi každej baští i s navijákem...“
Já: „Jsem zvědavej, jak to dopadne se čteností.“
Clanek o kuzlatcich byl detinsky, to uznavam. Ale psala jsem ho sama sobe pro radost. Byl to super pocit, porazit Ty-vis-koho v necem, na cem mu zalezi.
Ale jo, já to chápu. To s tím BDSM magazínem byla docela legrace.
To, ze Pixy prastil s blogem ma sve, velmi dobre zname duvody. Cimk vic clanku prvoplanove namirenych proti autorum blogu, tim blogu bude mene.
Prvoplánovitě to bylo proti Radku Hulánovi, když může on beztrestně
urážet půlku českého internetu, nevidím důvod, proč bych ho jednou nemohl trochu zkritizovat.
No a nejvíc mně vytočily ty žvásty o Applu a Mac OS X. Pokud by to napsal normálně, tak s tím nemám problém. Jenže na tom, jak to je nebo není popravdě vůbec nezáleží, důležitá jsou jen čísla a pořadí na Toplist.cz. Nakonec aby se ho člověk ještě dovoloval, jestli tedy jako může používat systém, o kterém si myslí, že je dobrý.
Dnes v noci vygeneroval další sbírku nesmyslů - článek „Patrick Zandl popisuje proč si NEkupovat Apple“. Píše tam třeba:
Patrick třeba píše článek v Nisus Writer Express, což je jakási obdoba Writeru ve Windows. Katastrofa. Zhýčkaný uživatel na Windows by takovým software zcela pohrdal, na Windows jsou řádově lepší programy, ale uživatel Mac OS X je spokojen, je rád, že existuje aspoň něco, co je částečně schopno splnit jeho požadavky.To je prakticky dokonalá ukázka jeho demagogie. Vůbec tam totiž nezmínil a) že existuje Microsoft Office pro Mac (a na to by se mu již nepovedlo najít výrazně Windowsáčtější program) b) že kvalita programu nesouvisí s množstvím ikon na obrazovce, uživatel (pokud na to má) může použít třeba LaTeX. Dále píše:
Jediní lidé, co si koupí Apple a zůstanou u něj jsou chudí lidé. Tedy, dnešní střední třída. Třeba Pavel Kout. Pavel má dost peněz na koupi Apple, ale poté s ním prostě musí být spokojen, protože nový počítač si jen tak nekoupí. A protože musí být spokojen, tak se umezuje ve svých potřebách, a přinutí se „být spokojen“, tedy spíše „je smířen s osudem“.Dobrá tedy. Pavel Kout zjevně na další PCčko nemá a tak s Macem musí být spokojen. Jak si potom vysvětlit, že čtvrt roku potom si kupoval druhé jablko do domácnosti?
Dalších ukázek by jistě šlo nalézt nejméně 10. Myslím, že to co jsem uvedl pro ilustraci stačí.