Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedavno publikovany serial Dana Vratila Jak se pise plasmoid me inspiroval ke hrani s plasmoidy a napadlo me, ze by to mohla byt vhodna forma pro napsani linuxove varianty programu Svatky a vyroci.
Kdysi davno jsem Svatky a vyroci pod Windows pouzival a ted bych chtel mit to same i jako plasmoid na plose. Nasel jsem K Birthday Reminder ktery umi pripominat narozeniny a vyroci. Pouziva seznam kontaktu z KAddressBook nebo Kontacts, coz povazuji za velke plus. Neumi vsak zobrazovat svatky.
Moje vize je takova, ze krome stavajiciho upozornovani na narozeniny a vyroci by applet zobrazoval take seznam svatku treba na tyden dopredu a dva dny zpatky, kontroloval by podle seznamu kontaktu krestni jmena a pripadne by je zvyraznil. Svatky slavi vcelku dost narodu v Evrope (sestavil jsem si 7 kalendaru podle Wiki), takze by si pripadny uzivatel vybral, ktery kalendar chce zobrazovat. Jelikoz mam take mezinarodni kontakty v adresari, svatky by se v nejlepsim pripade mely kontrolovat proti vsem dostupnym kalendarum, a pak pripadne vypsat jako Vyroci, kdyby se zrovna zobrazoval jiny narodni kalendar.
K Birthday Reminder je rozdelen na dataengine a vlastni applet, ktery je bud na plose nebo v liste. Zkousel jsem do dataengine pridat jako dalsi zdroj seznam svatku, ale nepodarilo se mi to uspesne zprovoznit. Bude to tim, ze nejsem C++ programator :) Ale tady je sikovnych programatoru hodne a mozna by se mu podobny aplet take hodil.
Kdybyste tedy mel nekdo cas a chut bud upravit KBirthday Reminder nebo napsat uplne novy, hlasim se jako prvni a testovaci uzivatel.
Prikladam seznam svatku, jak jsem je postahoval z wikipedie.
Update: Birthday List
Tiskni
Sdílej:
.. a on ti pak řekne, že to slaví jindy...no prave. bolo mi vysvetlene, ze jedinec oslavuje svoj svatek najblizsi den po jeho narodeni.
a on ti pak řekne, že to slaví jindy...Ale nakonec se to stejně vypije, nevyhodíte ten nakoupený chlast, ne?
ta posledni veta vytrzena z kontextu budi zajimavy asociace. ja ti ho ale umejt neprijdu, me vznasedlo je totiz plne uhoru tudiz na to nemam ted cas ...