Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »2. Se zvláštností souvisí i touha poroučet a ovlivňovat.Mně přijde normální, aby můj počítač dělal přesně to, co mu poručím. Windows poroučí uživateli? Když vidím některé jejich uživatele při práci, tak se nemohu ubránit pocitu, že ano. 3. Počítá se, že jsem asociál, a nemyslím si, že jsem byl v dětství zneužit? 10. Ale mně se v terminálu opravdu v mnoha případech pracuje lépe a rychleji než v GUI.
[Linux] neumožňuje používat staré programySmím vědět proč?
chtějí kompatibilitu s okolním světemKompatibilní jsem podle mě dostatečně…
Linux je na ně složitý, nepochopitelnýPro mě jsou nepochopitelná Windows. Nedělám si srandu. (a nevím o moc lidech, kteří opravdu rozumí Windows (tak, jako spousta linuxáků Linuxu)) Nepopírám, že je to tím, že mi to třeba nikdo nevysvětlil, ale já prostě nechápu jejich vnitřní fungování. Například windowsový init systém mi přijde neuvěřitelně obfuskovaný a uživatelem neovlivnitelný, pokud to srovnám s průhledným systémem linuxových distribucí. Proč já používám Linux? Je to velmi jednoduché – Windows nedokáží to, co po svém počítači (resp. počítačích) požaduji. Hezky je to shrnuto ve Vlastově komentáři a mé reakci na něj.
Myšleno jejich staré programy z Windows.Aha. Mně zase Windows neumožňují používat mnohé programy z Linuxu
Někdo si raději kvůli OH nainstaluje Silverlight, než aby ho obcházel.OH nesleduji a na jinou nekompatibilitu si nevzpomínám. A u OH je to jednoznačně blbost ČSTV, že to takhle obfuskovala, aby to „nešlo“ nahrávat.
>>>S mým Windows byli neustále problémy, které se nedali řešit jinak než reinstalací.
......blbost, kecate .....
A co zaloha partition ?
Pokud clovek widle (win xp a vys, ty predchozi nestaly za nic) semtam natahne znovu ze zalohy tak slapou pomerne dobre.
Taky se pridavam ac se venuji i win. On potom clovek muze objektivne posuzovat.
Uz na forech (vsude) bylo dost vykriku do tmy o tom jak je jedno ci druhe na hojno.
Já jsem jasná 3 Frustrace z dětství mají, koukám, zásadní následky
Njn, lepší už to nebude
Tiskni
Sdílej: