Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Tiskni
Sdílej:
Možná spíš to prostě nikdo používat nebude a basta. Kdo se s tím má programovat. Mě nebaví klikat, většinu nebaví klikat a tak prostě nikoho nebaví klikat a konec. A jen BFU si může myslet, že je to jinak. A nezkoušejte někdo argumentovat podobnými nesmysly jako tím, že zbytečně narůstá počet obsahově identických příspěvků od různých autorů, kteří chtějí hloupě vyjádřit svůj souhlas/nesouhlas/názor. Nikdo netvrďte, že je provedení hodnocení špatné, protože na abc není špatně a to, že lidé málo (vlastně NIKDY) hodnotí není způsobeno tím, že zrovna u článků není nutkání se tolik vyjadřovat.
A přehlcená a nepřehledná fóra jsou taky fajn a jestli se to někomu nelíbí, může si abc forknout.
I mazaní spamu je svým způsobem cenzura.Tak s timhle názorem táhni do halušek ty jeden plantážníku! Spam se prostě maže a to bez řečí. Spam je ten největší internetový plevel co snad v jeho luhách lze najít. Spameři by se měli bez rozmyslu eliminovat (do hlavy) a myslím, že nejsem sám kdo tenhle názor zastává. Mazání spamu je prostě nutnost a i když to zní jako z dramatu od Karla Čapka, "SPAM se musí ničit ve velkém a tak jak to jen jde! Nezáleži jestli má nějakou hodnotu - on jí nemá!"
nebo se raději nevyjadřovat?Trefa.
zbytečný to není, protože autor cítí potřebu vyjádřitKdyž autor cítí potřebu, ještě to neznamená, že to není zbytečné. Kdyby méně lidí psalo pokaždé, když ucítí potřebu, bylo by (nejen) v komentářích pouze méně balastu.
Nejde o určení kvalitního příspěvku. Jde o vyjádření toho, jak velká skupina lidí si myslí to samé.Problém je, že navrhovatel tohoto systému chce, aby se z těchto souhlasím/nesouhlasím kliknutí počítala karma pisatele, takže v konečném důsledku nejde o hodnocení jednoho komentáře. Vylez o pár příspěvků výše a najdeš to tam. Ano, pro souhlasím/nesouhlasím hlasování u jednoho konkrétního příspěvku bez jakýchkoliv důsledků už budeš mít pravdu. Na druhou stranu je otázka, jestli má cenu to implementovat, jde přece jenom o práci navíc, místo na disku navíc, spotřebovaný výkon navíc. Jestli to bude nebo nebude fungovat je otázka, málokdo tady hodnotí blogy, takže kolik z toho mála bude hodnotit komentáře.