Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Docela mě překvapil tento názor, a proto přichází další blog.
Je toho spousta, ale na poslední "Vánoční" (doba trvání 23. - 26. 12. 2004) to byl hlavně nestárnoucí Quake III: Arena, a potom UntealTournament, jindy bývá ještě UnrealTournamnet 2004, ale tentokráte byl vynechán, protože ne všěchny přítomné stroje by jej "utáhly" v hratelné podobě (pro každého to znamená něco jiného, ale pro mě osobně alespoň 50FSP při rozlišení minimálně 800x600). Pro masovější akce lze volit i něco jiného než jen "střílečky", lze zkusit i něco taktičtějšího v podobě Battlefieldu, nebo TFC. Ale to povětšinou nebývá náš připad, je slavnost když se nás sejde šest kusů.
Rozhodně je to ID-Soft, který se stará o své "pařanstvo" používající Linux, binárek se dočkal Quake III (mimochodem velmi kvalitních, mě osobně jde o ždiblet lépe v tučňákovi, než svého času ve windowsich) potom před půl rokem žhavá novinka DooM3, a většina starých kusů této společnosti. Portu se dočkaly i všechny tři UnrealTournamenty, a 2003 s 2004 obdivuji, už jen proto že DirectX bylo předěláno do OpenGL, a vypadá velmi dobře, je celkem svižné. Bohužel tímto asi končí výpis těch nejhlavnějších her se kterými se na lanparty potkate, a které současně běží pod Linuxem. K velké škodě se dost macešsky chová ke svým příznivcům přeběhnuvším k Linuxu Valve, ale podle mého názoru s HalfLife2 není zas o tolik co stát, pro mě byl zklamáním, vypilovaný Stream, koupený fyzikální model, a trošku oprášený engine Halfa "jedničky", ohraný příběh, a to je tak všechno (ne že by DooM3 měl příběh lepší ;) ).
A neměli bych zapomenout na tento "NEemulátor" běhá v něm spousta her, a prý podporuje i síť (nevím, neměl jsem tu čest vyzkoušet), ale pokud ano tak přibude třeba velmi dobrý Starcraft, Half-Life (1) a hry na něm založené, a pár dalších pěkných kousků, mohla by to být třeba i Mafia, kdyby měla síťový mód :(.
Tiskni
Sdílej: