Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Chyba se projevuje při použití berylu a třeba Netbeans, nebo čehokoli, co renderuje pomocí swingu. Zajímavé je, že compiz tím netrpí, a právě toho využijeme , spuštěný beryl bude detekován jako compiz a všechno bude tak jak má. Více o tomto bugu.
připravíme si adresáře (pozor na disku kde budeme pracovat musíte mít alsepoň 0.5 GB)
mkdir -p /var/tmp/java/src mkdir -p /var/tmp/java/rt
než něco začneme upravovat, pořídíme si zálohu (jak jinak)
cp /opt/java/jre/lib/rt.jar /opt/java/jre/lib/rt.jar.orig
teď si třídy zkopírujeme a rozpakujeme na místo, kde provedeme potřebné úpravy
cp /opt/java/jre/lib/rt.jar /var/tmp/java/rt/rt.zip cd /var/tmp/java/rt unzip rt.zip
Na už překompilovaných třídách úpravu uděláme jen těžko, takže si stáhneme zdrojové kódy od javy, pozor balík je drobet větší (+100 BM), takže pokud máte pomalou linku, můžete si jít udělat kafíčko :)
cd ../src wget http://www.java.net/download/jdk6/6u2/promoted/b05/jdk-6u2-fcs-src-b05-jrl-22_jun_2007.jar
(pozor ohlídejte si verzi, budu se snažit udržovat návod aktuální, ale člověk nikdy neví, a třeba to bude časem opraveno a přímo v javě ;))
Teď si rozpakujeme zdrojáky, ale pozor, potřebujeme spustit javovskou aplikaci, takže si přepněte jiný okenní manager než beryl (například `kwin --replace`)
java -jar jdk-6u2-fcs-src-b05-jrl-22_jun_2007.jar
jako cestu kam se mají rozbalit zvolte
/var/tmp/java/src
Nyní přejdem ke třídám
cd j2se/src/solaris/classes/
upravíme XNETProtocol.java, takže jej otevřete pomocí svého oblíbeného editoru
vim sun/awt/X11/XNETProtocol.java
na řádku 309 změníme z
try { net_wm_name_cache = new String(net_wm_name, charSet); return net_wm_name_cache; } catch (java.io.UnsupportedEncodingException uex) { return null; }
na
try { net_wm_name_cache = new String(net_wm_name, charSet); if(net_wm_name_cache.equalsIgnoreCase("beryl")) { net_wm_name_cache = "compiz"; } return net_wm_name_cache; } catch (java.io.UnsupportedEncodingException uex) { return null; }
tohle právě umožní, že detekovaný beryl bude dále považován za compiz :)
teď smažeme původní třídy, které potom nahradíme
cd /var/tmp/java/rt rm sun/awt/X11/XNETProtocol.class cp ../src/j2se/src/solaris/classes/sun/awt/X11/XNETProtocol.java sun/awt/X11
teď budeme kompilovat změněné třídy
javac -d . sun/awt/X11/*.java
zaktualizujeme změněné soubory
zip -f rt.zip sun/awt/X11/*
přepíšeme starý tr.jar
cp rt.zip /opt/java/jre/lib/rt.jar
konečně můžeme s berylem používat i swingové aplikace :)
čerpal jsem z archivu googlu, kde jsem nalezl návod ze zrušené wiki berylu
Tiskni
Sdílej:
Zprasit část kódu pro jinou zprasenou část, aby předstírala, že se používá jiný prasečí wm než ve skutečnosti.Většinou tomu manažeři říkají enterprise