Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Aktualizace 7. 11. 2006:
Pln očekávání jsem dnes aktualizoval na verzi 1.6.1, a mohu říct jen tolik, že jsem žádné změny k lepšímu nezaznamenal – tedy kromě toho, že se mi teď navíc KSpread hroutí s některými soubory, které předtím otevřel…
Původní zápis:
Možná ten nadpis mnohým z vás hnul žlučí, jenže mně se stává totéž vždy, když nějaký dokument otevřu v KOffice
Nebudu kolem toho moc kecat, a ukážu pár screenshotů
První příklad mi přišel mailem - jedna z těch blbin, co pořád někdo někomu posílá
Druhý příklad byl napsán přímo na mém PC a uložen ve formátu MS Word *.doc
Třetí příklad byl napsán kupodivu přímo dotyčným programem KWord, uložen ve formátu *.odt a znovu otevřen
A abych si nebral na mušku stále jen textový editor, zde je příklad z tabulkového
Tiskni
Sdílej:
AUTORE!!! Dej prosím obrázky až do blogu, tedy narvi před ně <break>, ať s tim neobtěžuješ úplně všechny, ale jen ty zvědavý.
Děkuju.
Děkuji, takhle je to mnohem lepší.
Balík? Zatim mi stačí kate a pořád se chystam zkusit Tex. Jenže mezitim musim nadrtit CSS a díky tomu u mne webtvůrci dost stoupli v ceně .. to je ... taky práce.
Pasivně používam OO, jelikož prezentace a různý docy, co mi občas přijdou, se v něm defaultně otvíraj.
Už jsou i na sedmičku?Ne, jen 5.0, 5.5 a 6.0.
A pokud ano, nezaprasím si tím příliš adresář wine?Ne. Vytvoří si vlastní
WINEPREFIX
.
~/.wine
ale asi bych doporučil si na to založit nového uživatele a dělat to v jeho ~/.wine
Proč? man wineprefixcreate
~/.wine
Právě kvůli té rychlosti stále věřím, že jednou KOffice dospěje a bude funkční (vůbec nechápu, jak mohl přejít přes verzi 1, podle mne je tak na verzi 0.6).
AbiWord je docela milý, ale na mém Arch Linuxu se spolehlivě odebere do kytek, pokud v něm otevřu *.doc (mám doma 2 instalace - z toho jednu na pokusy, druhou normálně používám; v práci mám také jednu instalaci Archu - AbiWord se hroutí na všech, takže to není jen lokální chybka)
Na OO.o mi nejvíce vadí nefungující hinting - fonty jsou v něm prostě strašné. Paměťová nenažranost je kapitola sama pro sebe.
Nejrychlejší PPS/PPT viewer je MS Powerpoint Viewer spuštěný pod WINE
Mám pocit, že to umí i WineTools, ale já jsem použil malou fintu (nikoliv z mé hlavy). Nainstaloval jsem Office pomocí CrossOver Office - pomocí té volně stažitelné, dočasné verze - a potom jsem nainstalovanou aplikaci přenesl do složky ~/.wine
a spouštím to úplně normálně wine "c://Program Files/..."
. CrossOver pak můžete klidně zase odinstalovat.
Stejně to ale není tak svižné, jak pod Windows, a již nějakou dobu se chystám je dát pryč a nacpat si do systému jen MSOffice Viewery kvůli prohlížení některých dokumentů. OpenOffice mi to, co doma potřebuji, vynahradí. V práci bych si s ním ale určitě nevystačil. Hodně využívám např. hromadnou korespondenci, která nestojí v OO.o za nic, Excel je ve své kategorii také na špici, a především Access, který v práci využívám úplně nejvíc (doma ho naštěstí nepotřebuji)