Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tuhle jsem při googlení narazil na starý článek o GNOME 1.0. Byl tam i screenshot, ze kterého se mi udělalo zle.
Na linuxovém desktopu mě fascinuje, jak se rychle vyvíjí a jak je čím dál lepší a konkurenceschopnější. GNOME 1.0 bych nepoužíval ani za zlaté prase, natož abych to někomu doporučil (tak strašné nepřátele nemám). Ten článek je z roku 1999, kdy už byly Windows 2000 - vynikající desktop, který občas dodnes používám k plné spokojenosti.
Dnešní mainstreamová prostředí to Microsoftí v podstatě překonávají - a to fíčurama (KDE) nebo vzhledem (GNOME).
Poznámka: V posledních dnech jsem zachytil několik zpráv, jak někteří výrobci začínají předinstalovávat Linux na své počítače. To je asi jediná možnost, jak Linux přinést běžným uživatelům. Stejně jako BFU nesmaže předinstalovaná XP a nenahodí Gentoo, tak nesmaže předinstalované (a dobře nakonfigurované) SUSE, a nenahodí Wokna. Možná
Tiskni
Sdílej:
Každému se líbí něco jiného, nechápu, jak můžete reagovat s takovou banalitou. Osobně mám radši KDE než Gnome (líbí se mi víc) a rozhodně si myslím, že KDE desktop je hezčí než Windowsí jakýkoliv.
U Vás je to zjevně naopak, a co má být? Proč zase flame?
něčím jako "jsou tam moc velké ikonky a moc velká tlačítka".Což je sice pravda, ale téměř vše se dá nastavit. Jediné co mě štve, jsou příliš velké fonty, ono prostě 10 pixlů je velkých i na 1024x768. Samozřejmě si to hnedka měním. Nevím co je k tomu vede, že jsou ty ovládací prvky tak rozpláclé, přijde mi to, jako by autoři měli rozlišení monitoru alespoň 1280x1024 nebo já nevím. Avšak po patřičných úpravách nastavení, je například <noflame> Fedoří Gnome </noflame> celkem velmi působivé napohled.
Jak bědná podpora IMAPu? Připojuju se na Tiscali a na Atlas a zatim mi stačí ... co mi to uniklo? (Zatim mi Kmail stačil)
GNOME se od KDE odlišovalo tím, že podporovalo více správců oken. Zatímco KDE používá svého vlastního, v GNOME jich mohla být spousta.Nevím, jak to bylo před verzí KDE 3.x - tenkrát jsem to vůbec nestudoval, jen nainstaloval a používal - ale teď už každopádně KDE pár let umožňuje používání libovolného WM (viz KDE: tipy a triky - I (KWin)).
no tady vypada gnome 1.0 daleko lip (mozna i lip nez winXP ale to je jen muj osobni subjektivni nazor)Neni, proste zase nekdo nesmyslne zehra na nejaky nahodne nalezeny vzhled, odvozuje z nej kvalitu desktopoveho prostredi a ignoruje, ze je tento vzhled do znacne miry volitelny a ze se patrne nekomu libil mozna ve stejne mire jako se autorovi zapisu nelibi. Totez potkava KDE ... vypada to spis jako deformace z Windows, kde sice take (pry) je mozne postahovat ruzne skiny, ale nastaveni neni zdaleka tak flexibilni jako u Gnome ci KDE. Proto se pak place nad tim, jake jsou kde ikonky, okraje oken nebo dokonce barvy... vychoziho nastaveni.
Proto se pak place nad tim, jake jsou kde ikonky, okraje oken nebo dokonce barvy... vychoziho nastaveni.Výstižné. KDE (a pravděpodobně i GNOME, nemohu soudit, používal jsem naposledy tuším 1.2) lze změnit k nepoznání, ale přesto lidi berou vzhled jako argument při porovnávání.