Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dneska jsem si hral s Ubuntu. Teda spise jsem zkoumal GNOME a k tomu mi slouzilo Ubuntu. Ubuntu pro prehravani pouziva GStreamer... a GStreamer proto, ze to ma GNOME.... To je ovsem neco uplne jineho nez vsechny moje KDE distribuce, ktere pouzivaji primarne Xine. Proc to vsechno pisu???
Tak nejak me napada, ze jsou prehravace a "prehravace". Zatimco ty prvni prvni prehravaji (co jineho od prehravace cekat, ze?) ty druhe jsou prehravace jen na oko, takovy hezky obal s masli a tu praci, to prehravani za ne delaji ty prvni... Treba takovy Amarok... Ve skutecnosti se bez Xine nebo GStreameru neobejde....
Takze v tom Ubuntu s GNOME jsem zkousel vsechno mozne a samozrejme jsem skoncil u Compiz/beryl. Bylo mi divne, ze Totem nejak neni schopen udrzet obraz pri zapnutych 3D efektech. Nu coz. Skusil jsem Mplayer. Ten pro jistotu nejel vubec... ze by kodek? nevim neprisel jsem na to. Na druhou stranu VLC jel bez problemu. Stejne tak Kaffeine. Trvalo mi dlouho nez jsem na to prisel. Kaffeine pouziva Xine a 3D mu nedelalo problemy. Totem pouziva GStreamer, a pri zapnutych efektech zbastli obraz. VLC neni zadny radoby prehravac, takze Xine ani GStreamer u prdele nepotrebuje. Takze taky prehrava.... Samozrejme, pokud jsem totem-Gstreamer preinstaloval na totem-Xine, prehravani jelo bez problemu...
Nekde jsem tu cetl velmi zajimavy clanek. GNOME vs. KDE - pravo na vyber.... nebo tak nejak se to jmenovalo...?? Tak tu mame defaultne GStreamer v GNOME a Xine v KDE.. nedej boze ze by byl vsude Xine... Tak tu nakonec budeme mit 150 Gstreameru a Xinu a vymyslime Phonon, aby se to navenek tvarilo jednotne.... Ale co, treba pak budeme mit i 150 phononu... Vzdyt variabilita je prece velke Linuxove Plus!
Nechtel by mi nekdo vysvetlit, proc nemuzou KDE i GNOME distra jednotne vyuzivat Xine? (napriklad)? Jaky je rozdil GStreamer vs. Xine? Nakonec jsou pak stejne prehravace, ktere je (radeji??) nevyuzivaji (VLC, Mplayer)... At zije rozmanitost... bordel nejlepe
Tiskni
Sdílej:
USE="-gstreamer"
zadnej problem.
Xine mi nepřehraje některé ogg a flac… …Řešení jsem zatím nenašel, doufám, že se to s některou novou verzí xine-lib zlepší.To se asi nezlepší, protože v xine-lib chyba asi nebude, vzhledem k tomu, že například mně to funguje perfektně. Zrovna xine je jedna z věcí, které mi ve všech verzích fungovaly naprosto skvěle.
* media-libs/xine-lib-1.1.7 Install date: Thu Jun 14 21:00:41 20
Vzájemným přetahováním nových myšlenek se přitom obě zdokonalují.Kez by to fungovalo v praxi tak hezky jak to zni. Ja nevim, je snad treba CoreAudio od Applu takovej smejd, ze by na nem bylo mozne dokazat myslenku, ze co je centralne vyvijene (s vami popisovanymi vyhodami), je spatne, protoze neni "peer review"? Myslim, ze tak cernobile to nebude.
Mno, já používám mplayer, protože na něm závisí devede a nechci a nepotřebuju x aplikací, který budou dělat to samý. Docela mě mrzí, že na gstreameru (a dalších zbytečnostech jako třeba nautilus a gnome-panel) závisí třeba i Brasero.