Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Dneska jsem si hral s Ubuntu. Teda spise jsem zkoumal GNOME a k tomu mi slouzilo Ubuntu. Ubuntu pro prehravani pouziva GStreamer... a GStreamer proto, ze to ma GNOME.... To je ovsem neco uplne jineho nez vsechny moje KDE distribuce, ktere pouzivaji primarne Xine. Proc to vsechno pisu???
Tak nejak me napada, ze jsou prehravace a "prehravace". Zatimco ty prvni prvni prehravaji (co jineho od prehravace cekat, ze?) ty druhe jsou prehravace jen na oko, takovy hezky obal s masli a tu praci, to prehravani za ne delaji ty prvni... Treba takovy Amarok... Ve skutecnosti se bez Xine nebo GStreameru neobejde....
Takze v tom Ubuntu s GNOME jsem zkousel vsechno mozne a samozrejme jsem skoncil u Compiz/beryl. Bylo mi divne, ze Totem nejak neni schopen udrzet obraz pri zapnutych 3D efektech. Nu coz. Skusil jsem Mplayer. Ten pro jistotu nejel vubec... ze by kodek? nevim neprisel jsem na to. Na druhou stranu VLC jel bez problemu. Stejne tak Kaffeine. Trvalo mi dlouho nez jsem na to prisel. Kaffeine pouziva Xine a 3D mu nedelalo problemy. Totem pouziva GStreamer, a pri zapnutych efektech zbastli obraz. VLC neni zadny radoby prehravac, takze Xine ani GStreamer u prdele nepotrebuje. Takze taky prehrava.... Samozrejme, pokud jsem totem-Gstreamer preinstaloval na totem-Xine, prehravani jelo bez problemu...
Nekde jsem tu cetl velmi zajimavy clanek. GNOME vs. KDE - pravo na vyber.... nebo tak nejak se to jmenovalo...?? Tak tu mame defaultne GStreamer v GNOME a Xine v KDE.. nedej boze ze by byl vsude Xine... Tak tu nakonec budeme mit 150 Gstreameru a Xinu a vymyslime Phonon, aby se to navenek tvarilo jednotne.... Ale co, treba pak budeme mit i 150 phononu... Vzdyt variabilita je prece velke Linuxove Plus!
Nechtel by mi nekdo vysvetlit, proc nemuzou KDE i GNOME distra jednotne vyuzivat Xine? (napriklad)? Jaky je rozdil GStreamer vs. Xine? Nakonec jsou pak stejne prehravace, ktere je (radeji??) nevyuzivaji (VLC, Mplayer)... At zije rozmanitost... bordel nejlepe
Tiskni
Sdílej:
USE="-gstreamer"
zadnej problem.
Xine mi nepřehraje některé ogg a flac… …Řešení jsem zatím nenašel, doufám, že se to s některou novou verzí xine-lib zlepší.To se asi nezlepší, protože v xine-lib chyba asi nebude, vzhledem k tomu, že například mně to funguje perfektně. Zrovna xine je jedna z věcí, které mi ve všech verzích fungovaly naprosto skvěle.
* media-libs/xine-lib-1.1.7 Install date: Thu Jun 14 21:00:41 20
Vzájemným přetahováním nových myšlenek se přitom obě zdokonalují.Kez by to fungovalo v praxi tak hezky jak to zni. Ja nevim, je snad treba CoreAudio od Applu takovej smejd, ze by na nem bylo mozne dokazat myslenku, ze co je centralne vyvijene (s vami popisovanymi vyhodami), je spatne, protoze neni "peer review"? Myslim, ze tak cernobile to nebude.
Mno, já používám mplayer, protože na něm závisí devede a nechci a nepotřebuju x aplikací, který budou dělat to samý. Docela mě mrzí, že na gstreameru (a dalších zbytečnostech jako třeba nautilus a gnome-panel) závisí třeba i Brasero.